Založ si blog

Maledivy 2022 // Najobľúbenejšie hotely a priame lety

Raj na zemi – to sú Maledivy, ktoré sú pre mnohých symboloch luxusnej dovolenky na prekrásnych plážach Indického oceánu. Nedajte sa však pomýliť, aj Maledivy vedia poskytnúť cenovo dostupnú dovolenku. Napríklad obľúbený Biyadhoo Island Resort pre dvoch dospelých cestujúcich na 7 nocí, s prestupovým letom z Viedne cez Dubai s letmi od spoločnosti Emirates a plnohodnotným all inclusive začína na cene 1223 EUR na osobu.

Obdobie od februára do apríla predstavuje z hľadiska počasia najvhodnejší čas na návštevu Maldív. Príjemné teploty siahajúce k 30°C, veľa slnečných hodín a len príležitostné prehánky Vám zabezpečia naozajstnú oddychovú dovolenku. Pre Maledivy sú príznačné vetry, ktoré Vás môžu zastihnúť v akomkoľvek mesiaci. Na jar však nie sú také intenzívne ako počas búrkových období. Aktuálnu predpoveď počasia nájdete na https://pocasie.sk/last-minute/maledivy/

 

Lety

Veľkou výhodou pre slovenských klientov je blízkosť letiska vo Viedni, ktoré ako jediné v strednej Európe poskytuje priamy let na Maledivy. Ten je obsluhovaný spoločnosťou Austrian Airlines a lieta z Viedne na Maledivy vždy v pondelok, stredu a piatok. Sezóna priamych letov končí v streda 4.mája 2022.  Naspäť z Maledív do Viedne sa dostanete priamym letom v utorok, štvrtok a sobotu. Sezóna spiatočných končí v štvrtok 5.mája 2022. V období máj až október 2022 sú Maledivy dostupné len cez prestupové lety (priame lety sa obnovujú koncom októbra 2022) . Samozrejme, pri priamom lete musíte počítať s vyššou cenou a rezerváciou vopred, keďže priame lety sú viac dopytované klientmi. Pri prestupových letoch si naši klienti chvália služby leteckej spoločnosti Emirates pri letoch cez Dubai a leteckej spoločnosti Turkish airlines pri letoch cez Istanbul.

 

 

Obľúbené hotely slovenských cestovateľov

Biyadhoo Island Resort (3*)

Cenovo výhodný 3* hotel s veľmi dobrým pomerom ceny a kvality. Nachádza 2 minúty chôdze od pláže. Hotel Biyadhoo Island Resort je umiestnený v tropickej zeleni a ponúka očarujúce ubytovanie na pláži a rôzne vodné športy. Šnorchlovanie je práve dôvod, prečo si mnohí klienti vyberajú tento hotel – vo vode stretnete korytnačky, morény, chobotnice i menšie žraloky čiernocípe.

 

Cinnamon Dhonveli Maldives (4*)

Približne 600 m x 100 m veľký ostrov uprostred malej lagúny plnej tropickej vegetácie. Hotel má výborné hodnotenia našich zákazníkov a ponúka ubytovanie v dostupných cenách a chutné stravovanie vo svojich 5 reštauráciách. Vyhľadávajú ho surferi z celého sveta.

 

Adaaran Select Hudhuranfushi (4*)

Obľúbené letovisko krásne integrované do sviežej, tropickej vegetácie na ostrove veľkosti 800 x 400 m. Naši klienti si chvália výbornú stravu a kvalitné ubytovanie v záhradných a plážových vilkách. Novomanželia dostanú v hoteli tortu a večeru pri sviečkach (platnosť do 6 mesiacov po svadbe). Hostia, ktorí oslavujú svoju striebornú alebo zlatú svadbu na mieste, dostanú fľašu vína v hoteli Cake a večeru pri sviečkach. Hostia, ktorí oslavujú svoje výročie svadby na mieste, dostanú v hoteli fľašu vína a koláč.

 

Sun Island Resort & Spa (4*)

Rozľahlý ostrov s cca. 3 km dlhou plážou s bielym pieskom a tyrkysovo modrou lagúnou. Slovenskí klienti vyhľadávajú tento rezort pre kvalitné služby aj v podobe vonkajších kúpeľov Araamu Spa a širokú škálu rôznorodých športových aktivít dostupných priamo na ostrove.

PCR testy a povinné doklady

Na Maledivy nepotrebujete osobitné víza ani vstupné karty, postačí cestovný pas s platnosťou minimálne 6 mesiacov po návrate z dovolenky. Cestovný pas sa samozrejme vyžaduje aj u každého cestujúceho dieťaťa. Pri cestách na Maledivy sa nevyžaduje žiadne osobitné očkovanie na tropické choroby. Vstup do krajiny je podmienený preukázaním sa negatívnym PCR testom na COVID-19, ktorý nie je starší ako 96 hodín. Z povinnosti testovania sú vyňaté iba deti do 1 roku. Negatívny výsledok testu je taktiež nutné pred odletom vložiť na webovú stránku k imigrácii a musí sa vyplniť online zdravotný formulár. Ani plne očkované osoby nemajú z vyššie uvedených opatrení žiadnu výnimku. Vzhľadom na osobitné podmienky vstupu týkajúcej sa aktuálnej pandemickej situácie overte si prosím vždy situáciu na Ministerstve zahraničných vecí prípadne u Vášho predajcu.

Flexi garancia

Spolu s našimi partnermi v Rakúsku a Nemecku Vám prinášame vybrané ponuky na Maurícius s priamymi aj prestupový letmi s Flexi garanciou. Flexi garancia Vám prináša bezpečie pri kúpe zájazdu – napríklad možnosť bezplatného storna 14 dní pred nástupom na zájazd, možnosť zmeny termínu zájazdu 7 dní pred nástupom na zájazd a prísľub neodkladného vrátenia finačných prostriedkov v prípade storna. Balíček Flexi garancia je pri vybraných ponukách bezplatný a pri časti hotelov sa naň vzťahujú osobitné poplatky. Naše predajkyne Vám radi poskytnú o garancii bližšie informácie.

Chorvátsko 2024: ešte výhodnejšie s nemeckými cestovnými kanceláriami

16.07.2024

Chorvátsko je jednou z najžiadanejších destinácií letnej dovolenkovej sezóny 2024. Mnohé hotelové kapacity sú už však vypredané, preto dovolenkári vyhľadávajú voľné izby aj na zahraničných portáloch. Vďaka tomu, že zastupujeme desiatky nemeckých a rakúskych cestovných kancelárií, ktoré pokrývajú dopyt stomiliónového nemecky hovoriaceho trhu, dokážeme na [...]

Leto 2024: Rodos, ostrov zaliaty slnkom

28.06.2024

☀ Ostrov boha slnka Hélia, smaragdový ostrov či ostrov ruže – toto je Rodos. Obľúbená dovolenková destinácia bohatá nielen na prezývky. Od starovekých divov sveta až po údolia motýľov láka cestovateľov svojou fascinujúcou kultúrou, bohatou históriou, krásnymi plážami, ale aj skvelým jedlom. Zo západnej strany ho obmýva rozbúrené Egejské more, ktoré priťahuje [...]

Čierna Hora 2024: Obľúbené hotely slovenských cestovateľov

21.06.2024

Čierna Hora, nazývaná aj Montenegro, je známa nielen svojimi krásnymi pieskovými plážami, vysokými horami, krásnou prírodou, ale očarí aj historickými pamiatkami. Na rozdiel od Chorvátska alebo Bulharska nie je zatiaľ zasiahnutá masovým turizmom. Vďaka priaznivému podnebiu je tu veľa prímorskej vegetácie a zhruba dvesto slnečných dní v roku. Čierna Hora uplatňuje voči [...]

Šéfka Tajnej služby USA Kimberly Cheatleová

Za zlyhanie pri atentáte padla prvá hlava. Šéfka Tajnej služby priznala chybu a odstúpila

23.07.2024 18:50

Ešte v pondelok Kimberly Cheatleová presviedčala Kongres, že je tou pravou pre vedenie Tajnej služby, dnes si už priznala prehru a vzdala sa funkcie.

Maroš Žilinka

V prípade únosu študentky v Bratislave prokurátor navrhuje obnovu konania

23.07.2024 18:29, aktualizované: 18:47

Dôvodom sú nové skutočnosti týkajúce sa posudzovania otázky nepríčetnosti obvineného.

taxi policajti

Bratislavskí policajti skontrolovali 12 taxikárov. Osem z nich dostalo pokutu

23.07.2024 18:13

Medzi najčastejšie porušenia zákonov patrilo vykonávanie činnosti vozidlami, ktoré neboli označené predpísaným spôsobom.

Michail Zygar  Impérium musí zomrieť

Poukázal na pravdu: Moskovský súd odsúdil známeho ruského novinára Zygara

23.07.2024 17:41

Zygar sa aj mimo Ruska stal známym vďaka svojmu bestselleru Všetci mocní Kremľa.