Založ si blog

Maledivy 2022 // Najobľúbenejšie hotely a priame lety

Raj na zemi – to sú Maledivy, ktoré sú pre mnohých symboloch luxusnej dovolenky na prekrásnych plážach Indického oceánu. Nedajte sa však pomýliť, aj Maledivy vedia poskytnúť cenovo dostupnú dovolenku. Napríklad obľúbený Biyadhoo Island Resort pre dvoch dospelých cestujúcich na 7 nocí, s prestupovým letom z Viedne cez Dubai s letmi od spoločnosti Emirates a plnohodnotným all inclusive začína na cene 1223 EUR na osobu.

Obdobie od februára do apríla predstavuje z hľadiska počasia najvhodnejší čas na návštevu Maldív. Príjemné teploty siahajúce k 30°C, veľa slnečných hodín a len príležitostné prehánky Vám zabezpečia naozajstnú oddychovú dovolenku. Pre Maledivy sú príznačné vetry, ktoré Vás môžu zastihnúť v akomkoľvek mesiaci. Na jar však nie sú také intenzívne ako počas búrkových období. Aktuálnu predpoveď počasia nájdete na https://pocasie.sk/last-minute/maledivy/

 

Lety

Veľkou výhodou pre slovenských klientov je blízkosť letiska vo Viedni, ktoré ako jediné v strednej Európe poskytuje priamy let na Maledivy. Ten je obsluhovaný spoločnosťou Austrian Airlines a lieta z Viedne na Maledivy vždy v pondelok, stredu a piatok. Sezóna priamych letov končí v streda 4.mája 2022.  Naspäť z Maledív do Viedne sa dostanete priamym letom v utorok, štvrtok a sobotu. Sezóna spiatočných končí v štvrtok 5.mája 2022. V období máj až október 2022 sú Maledivy dostupné len cez prestupové lety (priame lety sa obnovujú koncom októbra 2022) . Samozrejme, pri priamom lete musíte počítať s vyššou cenou a rezerváciou vopred, keďže priame lety sú viac dopytované klientmi. Pri prestupových letoch si naši klienti chvália služby leteckej spoločnosti Emirates pri letoch cez Dubai a leteckej spoločnosti Turkish airlines pri letoch cez Istanbul.

 

 

Obľúbené hotely slovenských cestovateľov

Biyadhoo Island Resort (3*)

Cenovo výhodný 3* hotel s veľmi dobrým pomerom ceny a kvality. Nachádza 2 minúty chôdze od pláže. Hotel Biyadhoo Island Resort je umiestnený v tropickej zeleni a ponúka očarujúce ubytovanie na pláži a rôzne vodné športy. Šnorchlovanie je práve dôvod, prečo si mnohí klienti vyberajú tento hotel – vo vode stretnete korytnačky, morény, chobotnice i menšie žraloky čiernocípe.

 

Cinnamon Dhonveli Maldives (4*)

Približne 600 m x 100 m veľký ostrov uprostred malej lagúny plnej tropickej vegetácie. Hotel má výborné hodnotenia našich zákazníkov a ponúka ubytovanie v dostupných cenách a chutné stravovanie vo svojich 5 reštauráciách. Vyhľadávajú ho surferi z celého sveta.

 

Adaaran Select Hudhuranfushi (4*)

Obľúbené letovisko krásne integrované do sviežej, tropickej vegetácie na ostrove veľkosti 800 x 400 m. Naši klienti si chvália výbornú stravu a kvalitné ubytovanie v záhradných a plážových vilkách. Novomanželia dostanú v hoteli tortu a večeru pri sviečkach (platnosť do 6 mesiacov po svadbe). Hostia, ktorí oslavujú svoju striebornú alebo zlatú svadbu na mieste, dostanú fľašu vína v hoteli Cake a večeru pri sviečkach. Hostia, ktorí oslavujú svoje výročie svadby na mieste, dostanú v hoteli fľašu vína a koláč.

 

Sun Island Resort & Spa (4*)

Rozľahlý ostrov s cca. 3 km dlhou plážou s bielym pieskom a tyrkysovo modrou lagúnou. Slovenskí klienti vyhľadávajú tento rezort pre kvalitné služby aj v podobe vonkajších kúpeľov Araamu Spa a širokú škálu rôznorodých športových aktivít dostupných priamo na ostrove.

PCR testy a povinné doklady

Na Maledivy nepotrebujete osobitné víza ani vstupné karty, postačí cestovný pas s platnosťou minimálne 6 mesiacov po návrate z dovolenky. Cestovný pas sa samozrejme vyžaduje aj u každého cestujúceho dieťaťa. Pri cestách na Maledivy sa nevyžaduje žiadne osobitné očkovanie na tropické choroby. Vstup do krajiny je podmienený preukázaním sa negatívnym PCR testom na COVID-19, ktorý nie je starší ako 96 hodín. Z povinnosti testovania sú vyňaté iba deti do 1 roku. Negatívny výsledok testu je taktiež nutné pred odletom vložiť na webovú stránku k imigrácii a musí sa vyplniť online zdravotný formulár. Ani plne očkované osoby nemajú z vyššie uvedených opatrení žiadnu výnimku. Vzhľadom na osobitné podmienky vstupu týkajúcej sa aktuálnej pandemickej situácie overte si prosím vždy situáciu na Ministerstve zahraničných vecí prípadne u Vášho predajcu.

Flexi garancia

Spolu s našimi partnermi v Rakúsku a Nemecku Vám prinášame vybrané ponuky na Maurícius s priamymi aj prestupový letmi s Flexi garanciou. Flexi garancia Vám prináša bezpečie pri kúpe zájazdu – napríklad možnosť bezplatného storna 14 dní pred nástupom na zájazd, možnosť zmeny termínu zájazdu 7 dní pred nástupom na zájazd a prísľub neodkladného vrátenia finačných prostriedkov v prípade storna. Balíček Flexi garancia je pri vybraných ponukách bezplatný a pri časti hotelov sa naň vzťahujú osobitné poplatky. Naše predajkyne Vám radi poskytnú o garancii bližšie informácie.

Turecko 2022: Top hotely s poslednými voľnými termínmi

22.06.2022

Obrovský záujem zo strany slovenských klientov o turecké hotely prekvapil aj samotné cestovné kancelárie. Pri mnohých obľúbených hoteloch zostali už iba posledné voľné termíny a izby. Turecko poteší najlepším pomerom kvality služieb a ceny, širokými možnosťami fakultatívnych výletov ako aj nákupnými príležitosťami na miestnych trhoch a obchodoch. Ak máte navyše [...]

Last minute počasie – kam na dovolenku v prvej polovici júna 2022?

27.05.2022

Letná dovolenková sezóna je už predo dvermi a s ňou aj stúpajúce teploty ovzdušia i mora v obľúbených letných destináciách. V prvej polovici júna vzlietajú zo slovenských letísk do stredomorských destinácií aj prvé chartrové lety cestovných kancelárií. Kam sa môžete vybrať v tomto období na dovolenku? Prinášame prehľad destinácií spracovaných podľa stránok [...]

Chorvátsko 2022: Najkrajšie pláže Makarskej riviéry

18.05.2022

Rozkladá sa na cca 60-tich kilometroch pobrežia Dalmácie v Chorvátsku, od Brely po Gradac. Na šírku však má len niekoľko kilometrov. Po celej dĺžke ju od vnútrozemia oddeľuje druhé najväčšie pohorie Chorvátska, Biokovo. Na tomto „úzkom páse“ pobrežia Jadranu môžete nájsť najvyhľadávanejšie pláže, krásne a zachovalé kultúrne pamiatky aj chránené [...]

pád, sucho

Miláno pre sucho vypína fontány. Šetrite vodou, odkázalo občanom

25.06.2022 22:11

V Taliansku sa podľa odhadov 42 percent pitnej vody stráca v dôsledku starých a zle udržiavaných potrubí.

Drevo

Cena dreva v Česku stúpla trojnásobne, ľudia sa zásobujú aj na desať zím

25.06.2022 21:30

Ešte v roku 2019 bola priemerná cena dreva 853 Kč (34,49 eura) za kubík a museli ho dávať do medziskladov.

Igor Matovič / Richard Sulík /

Matovič vyzýva na odpustenie. Sulík: Mám veľkú trpezlivosť, ale...

25.06.2022 20:55

Len od nedele do stredy SaS urobila 365 útokov voči OĽaNO, vypočítal Matovič.

Vitalij Kličko

Mysleli si, že hovoria s Kličkom. Starostovia metropol naleteli podvodníkovi. Bolo za tým Rusko?

25.06.2022 19:24

Skutočný Kličko vyzval na objasnenie tejto záležitosti a upozornil, že na rozhovory v angličtine či nemčine nikdy nepotrebuje tlmočníka.