Založ si blog

Maurícius 2021/2022 – priame lety, akciové ceny a flexi garancia

Mnohým Slovákom pri ostrove Maurícius napadne predstava mimoriadne drahej dovolenky na jednom z najkrajších ostrovov sveta. Časy sa však zmenili a dovolenka v bývalej britskej kolónii, ktorá sa preslávila krásnou prírodou s divokými vodopádmi a jednou z najvyhľadávanejších poštových známok na svete (Modrý Maurícius) je v príjemných cenách prístupná aj pre Slovákov. Týždňová dovolenka cez cestovnú kanceláriu s polpenziou v 3* hoteli na pláži začína na cene 1150 EUR na osobu, ak si chcete priplatiť za all inclusive vyjde vás to o 150 EUR na osobu drahšie. Kvalitný 4* hotel na pláži s all inclusivom začina na cene 1400 EUR na osobu.

Lety

Veľkou výhodou pre slovenských klientov je blízkosť letiska vo Viedni, ktoré ako jediné v strednej Európe poskytuje priamy let na Maurícius. Ten je obsluhovaný spoločnosťou Austrian Airlines a lieta z Viedne na Maurícius vždy v utorok, štvrtok a sobotu. Sezóna priamych letov začína v sobotu 23.októbra 2021 a končí v sobotu 23.apríla 2022.  Naspäť z Maurícia do Viedne sa dostanete priamym letom v stredu, piatok a nedeľu. Sezóna spiatočných priamych letov začína v nedeľu 24.októbra 2021 a končí v nedeľu 24.apríla 2022. V období máj až október je Maurícius dostupný len cez prestupové lety. Samozrejme, pri priamom lete musíte počítať s vyššou cenou a rezerváciou vopred, keďže priame lety sú viac dopytované klientmi. Pri prestupových letoch si naši klienti chvália služby leteckej spoločnosti Emirates pri letoch cez Dubai a leteckej spoločnosti Turkish airlines pri letoch cez Istanbul.

 

 

Počasie

Maurícius má v podstate iba dve ročné obdobia – leto od decembra do mája a zimu od júna do novembra. Leto je typické vyššími teplotami (priemerne okolo 26°C) ale aj množstvom zrážok, ktoré kulminujú vo februári. Naopak pre zimu s priemernou teplotou 21°C je typické dlhšie suchšie obdobie doprevádzané silnejšími vetrami. Maurícius je známy svojimi mikroklimatickými rozdielmi, preto pri ceste autom po ostrove môžete zažiť viaceré prechody medzi dážďom a krásnym slnečným počasím. V mori sa však okúpete celoročne, keďže teplota mora v lete dosahuje 28°C a v zime sa pohybuje medzi 23°C a 25°C.

 

Obľúbené hotely slovenských cestovateľov

Le Palmista 3*

Cenovo výhodný 3* hotel s veľmi dobrým pomerom ceny a kvality. Nachádza sa len 150m od jednej z najznámejších pláži s bielym pieskom a tyrkysovou vodou lemovanou kokosovými palmami – Plage De Trou aux Biches.
Z hotela je to 60 minút na letisko a 20 minút do hlavného mesta Port Louis.

 

Anelia Resort & Spa 4*

Kvalitný hotel s príjemnými cenami ležiaci na pláži Flic en Flac v západnej časti ostrova. Táto pláž je jednou z najdlhších na ostrove a poskytuje pokojné kúpanie bez silných morských prúdov.

Shandrani Beachcomber Resort & Spa 5*

Luxusný rezort nachádzajúci sa na privátnom polostrove v letovisku Blue bay s výbornou stravou a službami. Hotel obklopujú tri samostatné pláže, každá odlišná s vlastnou krásnou scenériou.

 

Povinné doklady a kúpa zájazdu

Na Maurícius nepotrebujete osobitné víza ani vstupné karty, postačí cestovný pas s platnosťou minimálne 6 mesiacov po návrate z dovolenky. Cestovný pas sa samozrejme vyžaduje aj u každého cestujúceho dieťaťa. Pri cestách na Maurícius sa nevyžaduje žiadne osobitné očkovanie na tropické choroby. Vzhľadom na osobitné podmienky vstupu týkajúcej sa aktuálnej pandemickej situácie overte si prosím vždy situáciu na Ministerstve zahraničných vecí prípadne u Vášho predajcu.

Naša skúsenosť dlhoročných predajcov zájazdov je, že zájazdy (balíčky) poskytované cestovnými kanceláriami po zobraní do úvahy všetkých zarátaných služieb (ubytovanie, strava, letenky, transfer, služby delegáta) sú často výhodnejšie ako nákup jednotlivých služieb. Najdôležitejší rozdiel v porovnaní s nákupom jednotlivých služieb, o ktorom sa málo vie, spočíva v právnych rizikách. Podľa platného zákona o zájazdoch, ktorý chráni všetkých spotrebiteľov štátov Európskej únie sú všetky zájazdy poistené proti insolventnosti. To znamená, že pri krachu cestovnej kancelárie sa poisťovňa postará o Vás, ak ste ešte na dovolenke, alebo Vám vráti zaplatenú a nespotrebovanú sumu zájazdu. Toto poistenie sa nevzťahuje však na osobitne zakúpené služby ako napr. letenky alebo ubytovanie, aj keď ste ich zakúpili v cestovnej kancelárii, ktorá je proti úpadku poistená. Navyše, ak si kúpite zájazd, cestovná kancelária zodpovedná za riadne splnenie služieb, to znamená, že napr. transfer musí nadväzovať na meškajúci let.

 

Flexi garancia

Spolu s našimi partnermi v Rakúsku a Nemecku Vám prinášame vybrané ponuky na Maurícius s priamymi aj prestupový letmi s Flexi garanciou. Flexi garancia Vám prináša bezpečie pri kúpe zájazdu – napríklad možnosť bezplatného storna 14 dní pred nástupom na zájazd, možnosť zmeny termínu zájazdu 7 dní pred nástupom na zájazd a prísľub neodkladného vrátenia finačných prostriedkov v prípade storna. Balíček Flexi garancia je pri vybraných ponukách bezplatný a pri časti hotelov sa naň vzťahujú osobitné poplatky. Naše predajkyne Vám radi poskytnú o garancii bližšie informácie.

 

Chorvátsko 2024: ešte výhodnejšie s nemeckými cestovnými kanceláriami

16.07.2024

Chorvátsko je jednou z najžiadanejších destinácií letnej dovolenkovej sezóny 2024. Mnohé hotelové kapacity sú už však vypredané, preto dovolenkári vyhľadávajú voľné izby aj na zahraničných portáloch. Vďaka tomu, že zastupujeme desiatky nemeckých a rakúskych cestovných kancelárií, ktoré pokrývajú dopyt stomiliónového nemecky hovoriaceho trhu, dokážeme na [...]

Leto 2024: Rodos, ostrov zaliaty slnkom

28.06.2024

☀ Ostrov boha slnka Hélia, smaragdový ostrov či ostrov ruže – toto je Rodos. Obľúbená dovolenková destinácia bohatá nielen na prezývky. Od starovekých divov sveta až po údolia motýľov láka cestovateľov svojou fascinujúcou kultúrou, bohatou históriou, krásnymi plážami, ale aj skvelým jedlom. Zo západnej strany ho obmýva rozbúrené Egejské more, ktoré priťahuje [...]

Čierna Hora 2024: Obľúbené hotely slovenských cestovateľov

21.06.2024

Čierna Hora, nazývaná aj Montenegro, je známa nielen svojimi krásnymi pieskovými plážami, vysokými horami, krásnou prírodou, ale očarí aj historickými pamiatkami. Na rozdiel od Chorvátska alebo Bulharska nie je zatiaľ zasiahnutá masovým turizmom. Vďaka priaznivému podnebiu je tu veľa prímorskej vegetácie a zhruba dvesto slnečných dní v roku. Čierna Hora uplatňuje voči [...]

Šéfka Tajnej služby USA Kimberly Cheatleová

Za zlyhanie pri atentáte padla prvá hlava. Šéfka Tajnej služby priznala chybu a odstúpila

23.07.2024 18:50

Ešte v pondelok Kimberly Cheatleová presviedčala Kongres, že je tou pravou pre vedenie Tajnej služby, dnes si už priznala prehru a vzdala sa funkcie.

Maroš Žilinka

V prípade únosu študentky v Bratislave prokurátor navrhuje obnovu konania

23.07.2024 18:29, aktualizované: 18:47

Dôvodom sú nové skutočnosti týkajúce sa posudzovania otázky nepríčetnosti obvineného.

taxi policajti

Bratislavskí policajti skontrolovali 12 taxikárov. Osem z nich dostalo pokutu

23.07.2024 18:13

Medzi najčastejšie porušenia zákonov patrilo vykonávanie činnosti vozidlami, ktoré neboli označené predpísaným spôsobom.

Michail Zygar  Impérium musí zomrieť

Poukázal na pravdu: Moskovský súd odsúdil známeho ruského novinára Zygara

23.07.2024 17:41

Zygar sa aj mimo Ruska stal známym vďaka svojmu bestselleru Všetci mocní Kremľa.