Založ si blog

Maurícius 2021/2022 – priame lety, akciové ceny a flexi garancia

Mnohým Slovákom pri ostrove Maurícius napadne predstava mimoriadne drahej dovolenky na jednom z najkrajších ostrovov sveta. Časy sa však zmenili a dovolenka v bývalej britskej kolónii, ktorá sa preslávila krásnou prírodou s divokými vodopádmi a jednou z najvyhľadávanejších poštových známok na svete (Modrý Maurícius) je v príjemných cenách prístupná aj pre Slovákov. Týždňová dovolenka cez cestovnú kanceláriu s polpenziou v 3* hoteli na pláži začína na cene 1150 EUR na osobu, ak si chcete priplatiť za all inclusive vyjde vás to o 150 EUR na osobu drahšie. Kvalitný 4* hotel na pláži s all inclusivom začina na cene 1400 EUR na osobu.

Lety

Veľkou výhodou pre slovenských klientov je blízkosť letiska vo Viedni, ktoré ako jediné v strednej Európe poskytuje priamy let na Maurícius. Ten je obsluhovaný spoločnosťou Austrian Airlines a lieta z Viedne na Maurícius vždy v utorok, štvrtok a sobotu. Sezóna priamych letov začína v sobotu 23.októbra 2021 a končí v sobotu 23.apríla 2022.  Naspäť z Maurícia do Viedne sa dostanete priamym letom v stredu, piatok a nedeľu. Sezóna spiatočných priamych letov začína v nedeľu 24.októbra 2021 a končí v nedeľu 24.apríla 2022. V období máj až október je Maurícius dostupný len cez prestupové lety. Samozrejme, pri priamom lete musíte počítať s vyššou cenou a rezerváciou vopred, keďže priame lety sú viac dopytované klientmi. Pri prestupových letoch si naši klienti chvália služby leteckej spoločnosti Emirates pri letoch cez Dubai a leteckej spoločnosti Turkish airlines pri letoch cez Istanbul.

 

 

Počasie

Maurícius má v podstate iba dve ročné obdobia – leto od decembra do mája a zimu od júna do novembra. Leto je typické vyššími teplotami (priemerne okolo 26°C) ale aj množstvom zrážok, ktoré kulminujú vo februári. Naopak pre zimu s priemernou teplotou 21°C je typické dlhšie suchšie obdobie doprevádzané silnejšími vetrami. Maurícius je známy svojimi mikroklimatickými rozdielmi, preto pri ceste autom po ostrove môžete zažiť viaceré prechody medzi dážďom a krásnym slnečným počasím. V mori sa však okúpete celoročne, keďže teplota mora v lete dosahuje 28°C a v zime sa pohybuje medzi 23°C a 25°C.

 

Obľúbené hotely slovenských cestovateľov

Le Palmista 3*

Cenovo výhodný 3* hotel s veľmi dobrým pomerom ceny a kvality. Nachádza sa len 150m od jednej z najznámejších pláži s bielym pieskom a tyrkysovou vodou lemovanou kokosovými palmami – Plage De Trou aux Biches.
Z hotela je to 60 minút na letisko a 20 minút do hlavného mesta Port Louis.

 

Anelia Resort & Spa 4*

Kvalitný hotel s príjemnými cenami ležiaci na pláži Flic en Flac v západnej časti ostrova. Táto pláž je jednou z najdlhších na ostrove a poskytuje pokojné kúpanie bez silných morských prúdov.

Shandrani Beachcomber Resort & Spa 5*

Luxusný rezort nachádzajúci sa na privátnom polostrove v letovisku Blue bay s výbornou stravou a službami. Hotel obklopujú tri samostatné pláže, každá odlišná s vlastnou krásnou scenériou.

 

Povinné doklady a kúpa zájazdu

Na Maurícius nepotrebujete osobitné víza ani vstupné karty, postačí cestovný pas s platnosťou minimálne 6 mesiacov po návrate z dovolenky. Cestovný pas sa samozrejme vyžaduje aj u každého cestujúceho dieťaťa. Pri cestách na Maurícius sa nevyžaduje žiadne osobitné očkovanie na tropické choroby. Vzhľadom na osobitné podmienky vstupu týkajúcej sa aktuálnej pandemickej situácie overte si prosím vždy situáciu na Ministerstve zahraničných vecí prípadne u Vášho predajcu.

Naša skúsenosť dlhoročných predajcov zájazdov je, že zájazdy (balíčky) poskytované cestovnými kanceláriami po zobraní do úvahy všetkých zarátaných služieb (ubytovanie, strava, letenky, transfer, služby delegáta) sú často výhodnejšie ako nákup jednotlivých služieb. Najdôležitejší rozdiel v porovnaní s nákupom jednotlivých služieb, o ktorom sa málo vie, spočíva v právnych rizikách. Podľa platného zákona o zájazdoch, ktorý chráni všetkých spotrebiteľov štátov Európskej únie sú všetky zájazdy poistené proti insolventnosti. To znamená, že pri krachu cestovnej kancelárie sa poisťovňa postará o Vás, ak ste ešte na dovolenke, alebo Vám vráti zaplatenú a nespotrebovanú sumu zájazdu. Toto poistenie sa nevzťahuje však na osobitne zakúpené služby ako napr. letenky alebo ubytovanie, aj keď ste ich zakúpili v cestovnej kancelárii, ktorá je proti úpadku poistená. Navyše, ak si kúpite zájazd, cestovná kancelária zodpovedná za riadne splnenie služieb, to znamená, že napr. transfer musí nadväzovať na meškajúci let.

 

Flexi garancia

Spolu s našimi partnermi v Rakúsku a Nemecku Vám prinášame vybrané ponuky na Maurícius s priamymi aj prestupový letmi s Flexi garanciou. Flexi garancia Vám prináša bezpečie pri kúpe zájazdu – napríklad možnosť bezplatného storna 14 dní pred nástupom na zájazd, možnosť zmeny termínu zájazdu 7 dní pred nástupom na zájazd a prísľub neodkladného vrátenia finačných prostriedkov v prípade storna. Balíček Flexi garancia je pri vybraných ponukách bezplatný a pri časti hotelov sa naň vzťahujú osobitné poplatky. Naše predajkyne Vám radi poskytnú o garancii bližšie informácie.

 

Omán 2021/22 – Klenot Orientu, krajina z rozprávok Tisíc a jednej noci

13.09.2021

Navštívte s nami Arabský poloostrov, rozprávkový Omán, krajinu sultánov a Salalah, bielu perlu Orientu.Jemné pieskové pláže, tyrkysové more s delfínmi a veľrybami, kilometre kokosových paliem strážiacich pobrežie, duny púšte opierajúce sa o horský ománsky masív. Ten drží vlhko a vracia ho národnému pokladu, kadidlovému stromu, ktorého miazga sa v dávnych dobách [...]

Cancún 2021/2022 – priame lety, flexi garancia a tipy na výlety

09.09.2021

Lety Veľkou výhodou pre slovenských klientov je blízkosť letiska vo Viedni, ktoré ako jediné v strednej Európe poskytuje priamy let do Cancúnu. Ten nebol niekoľko predošlých sezón prevádzkovaný, pre sezónu 2021/2022 bol však obnovený a preto je dobré ho využiť. Let je obsluhovaný spoločnosťou Austrian Airlines a lieta z Viedne do Cancúnu vždy v štvrtok a nedeľu. [...]

Priame lety z Viedne – Exotika 2021/2022

11.08.2021

Ak už ste cestovali do exotiky, určite to poznáte – nájsť vhodný termín s priamym letom do Vami vybranej destinácie nie je vždy najľahšie. Výber priamych letov je obmedzený iba na niektoré odletové a príletové dni, ich cena je zväčša vyššia a kapacita obmedzená. Ak teda plánujete exotiku s priamym letom, zaujímajte sa o kúpu zájazdu skôr, viaceré lety a hotely [...]

Lietadlo / Antonov An-26 /

V Rusku zmizlo z radarov armádne lietadlo typu Antonov An-26

22.09.2021 13:38

Existujú obavy, že stroj sa zrútil v prírodnej rezervácii.

Ide o pravdu, Peter Vačok

Vačok v Ide o pravdu: SIS je zbytočná. Stojí nás veľa peňazí, a biľag únosu zo seba nikdy nezmyje

22.09.2021 13:00

Paragraf 363 Trestného poriadku rozhádal koalíciu. „Ak ho zrušíme, zoberieme právo občanovi, nie generálnemu prokurátorovi,“ povedal v relácii Ide o pravdu Peter Vačok, advokát a bývalý vyšetrovateľ.

heger

Europoslanci monitorujú situáciu na Slovensku. Heger s nimi hovoril aj o ochrane novinárov

22.09.2021 12:42, aktualizované: 13:22

Monitorovacia skupina Európskeho parlamentu ocenila aj reformné kroky a proces očisty justície, polície a prokuratúry.

vláda mikulec

Vláda nesúhlasí s návrhom na vyslovenie nedôvery ministrovi Mikulcovi

22.09.2021 12:19

Vláda reagovala na ďalší z návrhov iniciovaných opozičným Smerom.