Založ si blog

Grécke ostrovy 2020 – Top 7 hotelov s najlepším pomerom ceny a kvality

Niet rozmanitejšej destinácie v Európe ako Grécko, a to najmä vďaka svojim ostrovom, ktoré sú lákadlom pre dovolenkárov z celého sveta. Odhady návštevnosti známeho britského analytického portálu Euromonitor pre Grécko na sezónu 2020 sú 31.7 miliónov turistov. Tento odhad sa blíži k rekordnej návštevnosti v roku 2019, ktorá dosiahla rekordných 32.4 miliónov turistov.

Pieskové pláže, história, vysoká úroveň bezpečnosti a chutná gastronómia znamenajú, že viaceré termíny v gréckych hoteloch sa vypredajú ešte pred sezónou. Ak máte svoj obľúbený hotel, cestujete s deťmi alebo ako väčšia skupina, prípadne máte špecifickú požiadavku na typ izby, nechajte si spraviť cenovú ponuku v predsezóne. Obávať sa o svoje peniaze rozhodne nemusíte. Cestovné kancelárie vo všeobecnosti požadujú nízke zálohy. Každá cestovná kancelária má v zmysle zákona o zájazdoch zájazdy poistené proti insolventnosti, teda proti situácii, ak by cestovná kancelária skrachovala. Poisťovňa je povinná následne odškodniť klientov. Ak sa obávate o situáciu, že by ste vy alebo cestujúci nemohli zo zdravotných alebo iných vážnych dôvodov nastúpiť, chráni Vás komerčné cestovné poistenie, tzv. komplexné cestovné poistenie.

 

Z Bratislavy, Košíc alebo Viedne?

Zo Sliača, Popradu alebo Piešťan sa na grécke ostrovy priamym letom nedostanete. Z Košíc sa lieta na Krétu, Rodos a Korfu. Z Bratislavy sa navyše dostanete letecky ešte aj na Kos, Zakynthos, Thassos, Kefalóniu a Kalymnos.
Viacerí naši klienti využívajú viedenské letisko, kde môžete využívať širšiu ponuku letov (aj na menej známe ostrovy ako napr. Milos a Samos) a na viaceré grécke ostrovy odletieť skoro ráno, na obed alebo večer – ako vám to časovo najviac vyhovuje.

 

Kvalita vs. cena

Kvalitné ubytovanie a služby v gréckych hotelov sa odzrkadľujú aj v cenách, ktoré sú vyššie ako v Bulharsku a Grécku. Aj preto sme pre Vás vybrali 8 hotelov s dobrým pomerom kvality a ceny. Dostanete tu dobré služby za prijateľné ceny a navyše sú odskúšané a dobre hodnotené našimi klientmi.

 

Porto Angeli, Rhodos

Príjemný hotelový komplex s krásnou plážou, úžasné prostredie milý personál , výborná strava a ako hovoria naši klienti – fotky z katalógu sa nemôžu vyrovnať tomu ako to vyzerá na mieste. Vrelo doporučujeme pre páry, jednotlivcov aj rodiny s deťmi.

Labranda Sandy Beach, Korfu

Obľúbený rezort s vynikajúcimi službami s menším aquaparkom na nádhernej piesočnatej pláži. Výhodou sú lehátka a slnečníky na pláži v cene pobytu. Pre deti je tu detský klub a široká ponuka animačných aktivít.

Dessole Blue Star, Kréta

Hotelový komplex patriaci do renomovanej hotelovej siete Dessole Hotels, ktorá je vždy zárukou kvalitných all inclusive služieb  – uprednostňujeme hlavne pre rodiny s deťmi, ktoré hľadajú dobrú kombináciu oddychu a zábavy.

Evita Mare, Rhodos

Skvelý novovybudovaný rezort so super aktivitami, ako je vodný aerobik, každovečerný zábavný program, živá hudba. Príjemné izby, chutná pestrá ponuka jedál vo forme all inclusive, bar priamo pri bazéne s veľmi milým personálom.

Evita Bay, Rhodos

Naozaj príjemná atmosféra a personál veľmi priateľský. Úžasní animátori vždy povzbudzujú ľudí, aby sa bavili. Štandard izby je slušný. Hotel sa nachádza hneď vedľa autobusovej zastávky, ktorá vedie do hlavného mesta Rhodos a hlavné centrum mesta Faliraki je vzdialené cca 1. 5 km, asi 20 minút chôdze od hotela.

Tylissos Beach, Kréta

Krásný rezort s novo zrekonštruovanými luxusnými izbami je vzdialený iba 20 metrov od súkromnej piesočnato-kamienkovej pláže, oddelenej od hotela miestnou nefrekventovanou komunikáciou.

Apollonia Beach, Kréta 

Hotelový komplex určené pre náročných klientov za stále prijateľné ceny. Aquapark, veľa zelene a mimoriadne kvalitné all inclusive služby. Hotel nesklame žiadneho návštevníka a odporúčame ho predovšetkým pre rodiny s deťmi.

Tunisko 2020: Top 4 hotely, ktoré sa rýchlo vypredávajú

19.02.2020

Tunisko - vstupná brána Afriky - zmes stredomorskej a horúcej africkej klímy ponúkajúca zaručene teplú a slnečnú dovolenku už od začiatku júna až do neskorého septembra. Jedna z najlacnejších viac »

Čierna Hora 2020 – najslnečnejšie pláže Jadranského pobrežia + 4 naj hotely

10.02.2020

Čierna Hora, nazývaná aj Montenegro, je známa nielen svojimi krásnymi pieskovými plážami, vysokými horami, krásnou prírodou, ale očarí aj historickými pamiatkami. Na rozdiel od Chorvátska viac »

Cyprus 2020: Top 6 hotelov, ktoré sa rýchlo vypredávajú

23.01.2020

Ostrov lásky, ako je často nazývaný je jednou z najobľúbenejších destinácií slovenských dovolenkárov. Unikátna poloha tohto ostrova spolu zaručujúca vyše 300 slnečných dní v roku, krásne viac »

Turecko zemetrasenie trosky sutiny ruiny

Po zemetrasení v Iráne hlásia v Turecku sedem obetí

23.02.2020 10:38

Epicentrum zemetrasenia sa nachádzalo neďaleko iránskej dediny vzdialenej necelých desať kilometrov od hranice s Tureckom.

Peter Pellegrini

Premiéra Pellegriniho hospitalizovali, ruší všetok program

23.02.2020 09:43, aktualizované: 10:43

Premiéra Petra Pellegriniho (Smer) v sobotu v noci hospitalizovali v Nemocnici sv. Michala v Bratislave.

severná kórea koronavírus dezinfekcia

Južná Kórea hlási 123 nových prípadov koronavírusu a štvrté úmrtie

23.02.2020 08:50

Počet obetí spôsobený epidémiou koronavírusu vzrástol v Číne v nedeľu na viac ako 2 400 ľudí.

Bernie Sanders

Demokratické primárky v Nevade vyhral Sanders

23.02.2020 07:10

Vermontský senátor Bernie Sanders podľa predbežných výsledkov jednoznačne zvíťazil v Nevade v straníckom súboji demokratov.