Založ si blog

Leto 2020: Top 7 hotelov v Turecku, ktoré sa rýchlo vypredávajú II.

Náš prvý článok o tureckých hoteloch, ktoré sú mimoriadne obľúbené a často sa vypredávajú už vo first minute predaji sa stretol s dobrými ohlasmi. Preto Vám prinášame jeho pokračovanie s ďalšími siedmymi exkluzívnymi hotelmi.

Pre sezónu 2020 sa opäť ráta s nárastom počtu klientov na tureckých plážach, nakoľko pre mnohých cestujúcich predstavujú turecké služby najlepší pomer kvality a služieb. Ak máte teda vopred vybraný hotel, určite si dajte vypracovať cenovú ponuku skôr. Veľa klientov bolo prekvapených, keď zistili, že ich obľúbený hotel je vypredaný na celú sezónu. Pár zvyšných izieb predávali ubytovacie portály za predražené ceny.

Turecko je pre Slovákov dostupné aj z ďalšieho dôvodu – počas letnej sezóny je obsluhované letmi z Košíc, Bratislavy, Piešťan, Popradu a Sliaču. Kúsok od Vášho bydliska tak môžete nastúpiť na priamy let do Antalye alebo Izmiru. Z Viedne sa v lete lieta dokonca niekoľkokrát denne. Avšak pozor, najobľúbenejšie lety (napr. ranný let Viedeň – Antalya a poobedný Antalya – Viedeň) sa tiež vypredávajú v predstihu. V last minute ponukách tak často nájdete zájazdy s večernými letmi z Viedne do Antalye a rannými z Antalye do Viedne. Na tie však sa niektorí klienti sťažujú, keďže prichádzajú o drahocenný čas v svojom vytúženom dovolenkovom mieste.

Zvážte aj dĺžku transferu. Ten síce prebieha kvalitnými klimatizovanými autobusmi, ale dve hodiny v autobuse s malými deťmi (ak napríklad idete z Antalye do Alanye) môžu predstavovať náročnú skúsenosť. Ak by ste mali špeciálne požiadavky na prevoz vecí (napr. bicykel, golfové palice, invalidný vozík), treba sa vopred spýtať v cestovnej agentúre alebo cestovnej kancelárii.

Obávať sa o svoje peniaze pri first minute predaji rozhodne nemusíte. Cestovné kancelárie vo všeobecnosti požadujú nízke zálohy. Každá cestovná kancelária má v zmysle zákona o zájazdoch zájazdy poistené proti insolventnosti, teda proti situácii, ak by cestovná kancelária skrachovala. Poisťovňa je povinná následne odškodniť klientov. Ak sa obávate o situáciu, že by ste vy alebo cestujúci nemohli zo zdravotných alebo iných vážnych dôvodov nastúpiť, chráni Vás komerčné cestovné poistenie, tzv. komplexné cestovné poistenie. To pokrýva poistné udalosti, keď akýkoľvek poistený cestujúci ochorie, alebo nastane iná vážna okolnosť a vy nemôžete nastúpiť na zájazd.

 

Royal Taj Mahal 5*
Luxusný rodinný resort v stredisku Side zo siete Royal hotelov s vysokým štandardom služieb. Hotel je postavený v zaujímavom indickom štýle, má výbornú stravu, lunapark a aquapark pre deti. Množstvo dovolenkových aktivít a krásna piesková pláž sú dôvodmi na strávenie dovolenky práve tu.

 

Royal Dragon 5*
Osvedčený nádherný hotelový komplex v stredisku Evrenseki/ Side. Uchváti nielen svojou architektúrou v ázijskom štýle, ale aj krásnou pieskovou plážou a nádhernou záhradou. Vychutnajte si veľký bazénový komplex, aquapark , či vysoké profesionálne služby , ktoré uspokoja aj náročnú klientelu.

 

 

Trendy Aspendos 5*
Patrí do luxusnej siete Trendy hotelov, a je jedným z vyhľadávaných hotelov s animačným programov pre deti aj dospelých so slovenskými animátormi. Nádherná široká pláž s detským ihriskom , pozvoľný vstup do mora a oddych v prostredí tropickej záhrady – to sú hlavné dôvody navštíviť tento hotel!

 

 

Commodore Elite Suite & Spa 5*
Nachádza sa v stredisku Side, obľúbenej časti Evrenseki a je určený len pre dospelú klientelu. Luxusné prostredie je predurčené na skvelý oddych a regeneráciu. V hoteli a jeho blízkosti nájdete množstvo skvelých reštaurácii a nákupných možností. Ponuka nemotorizovaných vodných športov je v tomto hoteli zdarma.

 

Miracle Resort 5*
Nachádza sa v Antalyi, časti Lara, priamo na pláži, len 15 km od letiska. Hotel poskytuje v letných mesiacoch bohatý animačný program pre deti so slovenskými animátormi, ako aj teenage klub. Má širokú piesočnatú pláž, ocenenú Modrou vlajkou za čistotu mora. Odporúčame klientom všetkých vekových kategórií.

 

Trendy Verbena 5*
Rodinný, menší, kľudnejší hotel a ľahkými animáciami so širokou plážou a pozvoľným vstupom do mora. Rovnako ako hotel Trendy Aspendos patrí do luxusnej hotelovej siete Trendy Hotels s overeným kvalitnými službami a klienti týchto hotelov môžu navzájom využívať služby vrátane reštaurácií a stravovania od 8 -18.00 hod. Je otvorený celoročne a patrí medzi vyhľadávané hotely slovenských dovolenkárov.

 

Alba Queen 5*
Nachádza sa v stredisku Colakli/ Side , Očarí svojou rodinnou atmosférou a širokou pieskovou plážou a výhľadom na otvorené more. Krásny zelený areál , aquapark, výborná strava, komfortné ubytovanie, 24 hodinový all inclusive čaká práve na vás!

 

 

 

Jeseň 2022 // Južný Cyprus s októbrovými odletmi z Bratislavy

27.09.2022

Tretí najväčší ostrov Stredozemného mora ponúka svojim návštevníkom rozmanitú prírodu a idylické pláže s azúrovou vodou. Vďaka svojej bohatej histórii môžete na Cypre navštíviť mnoho zaujímavých historických a kultúrnych pamiatok. Už od dávna bol križovatkou obchodných ciest a kultúr troch kontinentov. Európy, Ázie a Afriky, pred tri a pol tisíc rokmi tu [...]

Slnečný Egypt 2022/2023 s priamymi letmi

14.09.2022

Odlety Počas jesene 2022 a jari 2023 je možné zo Slovenska lietať priamym letom do Hurghady iba z Bratislavy. Priame lety z Košíc začnú až v máji 2023 a budú sa realizovať do konca septembra. Slovenskí klienti však radi lietajú do Egypta z Viedne alebo Budapešti kvôli blízkosti oboch letísk. Do Hurghady z Viedne sa dostane priamym leteckým spojením s odletom v utorky, [...]

Exotika 2022/2023 s priamymi letmi a flexi garanciou

25.08.2022

Leto končí a vy ste nestihli Vašu vysnívanú dovolenku? Ak navyše nie ste milovníkom studeného ročného obdobia, určite oceníte ponuky do exotických destinácií s priamymi odletmi z Viedne. Pre skúsených cestovateľov žiadna novinka – najvýhodnejšie ceny do vybraných destinácií exotiky ako Maledivy, Maurícius alebo Mexiko nájdete pri kúpe dovolenky v predstihu, bežne 3-6 [...]

Dušan Dědeček

Dědeček prosí rodiny obetí o odpustenie. Vodič auta smrti zo Zochovej prvýkrát prehovoril

07.10.2022 20:50

Bývalý športový funkcionár rozprával o svojich pocitoch po osudnej nedeli a prečo žiadal o prepustenie.

Počúvajte Pravdu, špeciál, víkendový podcast

Po nehode opitého šoféra cítiť vo vzduchu lynč. Toleranciu k alkoholu a porušovaniu zákona však máme v krvi

07.10.2022 19:15

Tragická nehoda na autobusovej zastávke v Bratislave šokovala a nahnevala celé Slovensko. Problém je však hlbší, hovorí v podcaste denníka Pravda komentátor Marián Repa.

Vladimir Putin

Putin dostal na narodeniny darčekový certifikát na traktor aj pyramídu z melónov

07.10.2022 18:29

Predseda dolnej komory ruského parlamentu Volodin sa vo svojom statuse vyznal: "Kým je Putin, je aj Rusko."

trh, nákup, nakupovanie, farmári, poľnohospodárstvo, zelenina, trhovisko

Pri Neapole sa priotrávilo desať ľudí mandragorou, bola zrejme v špenáte

07.10.2022 17:21

Z desiatich hospitalizovaných je jeden v ohrození života.