Založ si blog

Leto 2020: Top 7 hotelov v Turecku, ktoré sa rýchlo vypredávajú II.

Náš prvý článok o tureckých hoteloch, ktoré sú mimoriadne obľúbené a často sa vypredávajú už vo first minute predaji sa stretol s dobrými ohlasmi. Preto Vám prinášame jeho pokračovanie s ďalšími siedmymi exkluzívnymi hotelmi.

Pre sezónu 2020 sa opäť ráta s nárastom počtu klientov na tureckých plážach, nakoľko pre mnohých cestujúcich predstavujú turecké služby najlepší pomer kvality a služieb. Ak máte teda vopred vybraný hotel, určite si dajte vypracovať cenovú ponuku skôr. Veľa klientov bolo prekvapených, keď zistili, že ich obľúbený hotel je vypredaný na celú sezónu. Pár zvyšných izieb predávali ubytovacie portály za predražené ceny.

Turecko je pre Slovákov dostupné aj z ďalšieho dôvodu – počas letnej sezóny je obsluhované letmi z Košíc, Bratislavy, Piešťan, Popradu a Sliaču. Kúsok od Vášho bydliska tak môžete nastúpiť na priamy let do Antalye alebo Izmiru. Z Viedne sa v lete lieta dokonca niekoľkokrát denne. Avšak pozor, najobľúbenejšie lety (napr. ranný let Viedeň – Antalya a poobedný Antalya – Viedeň) sa tiež vypredávajú v predstihu. V last minute ponukách tak často nájdete zájazdy s večernými letmi z Viedne do Antalye a rannými z Antalye do Viedne. Na tie však sa niektorí klienti sťažujú, keďže prichádzajú o drahocenný čas v svojom vytúženom dovolenkovom mieste.

Zvážte aj dĺžku transferu. Ten síce prebieha kvalitnými klimatizovanými autobusmi, ale dve hodiny v autobuse s malými deťmi (ak napríklad idete z Antalye do Alanye) môžu predstavovať náročnú skúsenosť. Ak by ste mali špeciálne požiadavky na prevoz vecí (napr. bicykel, golfové palice, invalidný vozík), treba sa vopred spýtať v cestovnej agentúre alebo cestovnej kancelárii.

Obávať sa o svoje peniaze pri first minute predaji rozhodne nemusíte. Cestovné kancelárie vo všeobecnosti požadujú nízke zálohy. Každá cestovná kancelária má v zmysle zákona o zájazdoch zájazdy poistené proti insolventnosti, teda proti situácii, ak by cestovná kancelária skrachovala. Poisťovňa je povinná následne odškodniť klientov. Ak sa obávate o situáciu, že by ste vy alebo cestujúci nemohli zo zdravotných alebo iných vážnych dôvodov nastúpiť, chráni Vás komerčné cestovné poistenie, tzv. komplexné cestovné poistenie. To pokrýva poistné udalosti, keď akýkoľvek poistený cestujúci ochorie, alebo nastane iná vážna okolnosť a vy nemôžete nastúpiť na zájazd.

 

Royal Taj Mahal 5*
Luxusný rodinný resort v stredisku Side zo siete Royal hotelov s vysokým štandardom služieb. Hotel je postavený v zaujímavom indickom štýle, má výbornú stravu, lunapark a aquapark pre deti. Množstvo dovolenkových aktivít a krásna piesková pláž sú dôvodmi na strávenie dovolenky práve tu.

 

Royal Dragon 5*
Osvedčený nádherný hotelový komplex v stredisku Evrenseki/ Side. Uchváti nielen svojou architektúrou v ázijskom štýle, ale aj krásnou pieskovou plážou a nádhernou záhradou. Vychutnajte si veľký bazénový komplex, aquapark , či vysoké profesionálne služby , ktoré uspokoja aj náročnú klientelu.

 

 

Trendy Aspendos 5*
Patrí do luxusnej siete Trendy hotelov, a je jedným z vyhľadávaných hotelov s animačným programov pre deti aj dospelých so slovenskými animátormi. Nádherná široká pláž s detským ihriskom , pozvoľný vstup do mora a oddych v prostredí tropickej záhrady – to sú hlavné dôvody navštíviť tento hotel!

 

 

Commodore Elite Suite & Spa 5*
Nachádza sa v stredisku Side, obľúbenej časti Evrenseki a je určený len pre dospelú klientelu. Luxusné prostredie je predurčené na skvelý oddych a regeneráciu. V hoteli a jeho blízkosti nájdete množstvo skvelých reštaurácii a nákupných možností. Ponuka nemotorizovaných vodných športov je v tomto hoteli zdarma.

 

Miracle Resort 5*
Nachádza sa v Antalyi, časti Lara, priamo na pláži, len 15 km od letiska. Hotel poskytuje v letných mesiacoch bohatý animačný program pre deti so slovenskými animátormi, ako aj teenage klub. Má širokú piesočnatú pláž, ocenenú Modrou vlajkou za čistotu mora. Odporúčame klientom všetkých vekových kategórií.

 

Trendy Verbena 5*
Rodinný, menší, kľudnejší hotel a ľahkými animáciami so širokou plážou a pozvoľným vstupom do mora. Rovnako ako hotel Trendy Aspendos patrí do luxusnej hotelovej siete Trendy Hotels s overeným kvalitnými službami a klienti týchto hotelov môžu navzájom využívať služby vrátane reštaurácií a stravovania od 8 -18.00 hod. Je otvorený celoročne a patrí medzi vyhľadávané hotely slovenských dovolenkárov.

 

Alba Queen 5*
Nachádza sa v stredisku Colakli/ Side , Očarí svojou rodinnou atmosférou a širokou pieskovou plážou a výhľadom na otvorené more. Krásny zelený areál , aquapark, výborná strava, komfortné ubytovanie, 24 hodinový all inclusive čaká práve na vás!

 

 

 

Dovolenka 2020: Grécke hotely s ponukou stravy pre celiatikov

30.06.2020

Grécko a grécke ostrovy patria už každoročne k najvyhľadávanejším dovolenkovým destináciám slovenských turistov. Každý z množstva gréckych ostrovov je niečím unikátny a zaujímavý, jedno však majú spoločné – horúce slnko, krásne pláže a teplé more. Navyše, občania Slovenskej republiky môžu vstupovať na územie Grécka na platný občiansky preukaz / [...]

Dovolenka 2020: Najkrajšie a bezpečné pláže v Grécku

29.06.2020

Grécko znova sprístupnilo verejné pláže, no pod prísnymi bezpečnostnými nariadeniami. Pre Vašu bezpečnosť prevádzkovatelia pláží budú napríklad musieť zaznamenávať počet návštevníkov, zaistiť minimálnu požadovanú vzdialenosť medzi slnečníkmi i ležadlami, či zabezpečiť, aby sa na ploche 1000 metrov štvorcových nachádzalo maximálne 40 ľudí. Stánky s [...]

Dovolenka 2020: TOP 4 bezpečných prímorských európskych destinácií + tipy na hotely

23.06.2020

Prinášame aktuálny prehľad TOP 4 bezpečných prímorských európskych dovolenkových destinácií s priaznivou epidemiologickou situáciou. Do týchto krajín môžete vstúpiť a vrátiť sa na Slovensko bez povinnosti absolvovať izoláciu/ karanténu a nemusíte sa preukázať negatívnym testom na ochorenie Covid-19. Takže kde už môžeme dovolenkovať? Grécko Grécko [...]

Syria

Izraelské letecké útoky zničili budovu v Gaze, Hamas reagoval raketovými útokmi

11.05.2021 21:09

Obete z miesta útoku bezprostredne nehlásili.

Ide o pravdu, Ján Krošlák,

Poslanec Krošlák v Ide o pravdu: Kolíkovú zachránil Heger

11.05.2021 20:00

Aká je situácia v poslaneckom klube OĽaNO? „Premiér Eduard Heger má podporu, Igor Matovič má aj kritikov. Ja som jedným z nich,“ povedal v relácii Ide o pravdu poslanec Ján Krošlák (OĽaNO).

Petra Vlhová, Zuzana Čaputová, veľky glóbus,

Výbor pre dres od Vlhovej začal konanie voči Čaputovej

11.05.2021 16:51, aktualizované: 16:59

Hlave štátu hrozí pokuta až vo výške 12 mesačných platov.

AstraZeneca

Rezort zdravotníctva pozastavil očkovanie vakcínou od AstraZeneca pre prvoočkovancov

11.05.2021 16:19

AstraZeneca sa spája s dvoma úmrtiami na Slovensku. Jej vedľajším nežiaducim účinkom je tvorba krvných zrazenín.