Založ si blog

Leto 2020: Top 7 hotelov v Turecku, ktoré sa rýchlo vypredávajú II.

Náš prvý článok o tureckých hoteloch, ktoré sú mimoriadne obľúbené a často sa vypredávajú už vo first minute predaji sa stretol s dobrými ohlasmi. Preto Vám prinášame jeho pokračovanie s ďalšími siedmymi exkluzívnymi hotelmi.

Pre sezónu 2020 sa opäť ráta s nárastom počtu klientov na tureckých plážach, nakoľko pre mnohých cestujúcich predstavujú turecké služby najlepší pomer kvality a služieb. Ak máte teda vopred vybraný hotel, určite si dajte vypracovať cenovú ponuku skôr. Veľa klientov bolo prekvapených, keď zistili, že ich obľúbený hotel je vypredaný na celú sezónu. Pár zvyšných izieb predávali ubytovacie portály za predražené ceny.

Turecko je pre Slovákov dostupné aj z ďalšieho dôvodu – počas letnej sezóny je obsluhované letmi z Košíc, Bratislavy, Piešťan, Popradu a Sliaču. Kúsok od Vášho bydliska tak môžete nastúpiť na priamy let do Antalye alebo Izmiru. Z Viedne sa v lete lieta dokonca niekoľkokrát denne. Avšak pozor, najobľúbenejšie lety (napr. ranný let Viedeň – Antalya a poobedný Antalya – Viedeň) sa tiež vypredávajú v predstihu. V last minute ponukách tak často nájdete zájazdy s večernými letmi z Viedne do Antalye a rannými z Antalye do Viedne. Na tie však sa niektorí klienti sťažujú, keďže prichádzajú o drahocenný čas v svojom vytúženom dovolenkovom mieste.

Zvážte aj dĺžku transferu. Ten síce prebieha kvalitnými klimatizovanými autobusmi, ale dve hodiny v autobuse s malými deťmi (ak napríklad idete z Antalye do Alanye) môžu predstavovať náročnú skúsenosť. Ak by ste mali špeciálne požiadavky na prevoz vecí (napr. bicykel, golfové palice, invalidný vozík), treba sa vopred spýtať v cestovnej agentúre alebo cestovnej kancelárii.

Obávať sa o svoje peniaze pri first minute predaji rozhodne nemusíte. Cestovné kancelárie vo všeobecnosti požadujú nízke zálohy. Každá cestovná kancelária má v zmysle zákona o zájazdoch zájazdy poistené proti insolventnosti, teda proti situácii, ak by cestovná kancelária skrachovala. Poisťovňa je povinná následne odškodniť klientov. Ak sa obávate o situáciu, že by ste vy alebo cestujúci nemohli zo zdravotných alebo iných vážnych dôvodov nastúpiť, chráni Vás komerčné cestovné poistenie, tzv. komplexné cestovné poistenie. To pokrýva poistné udalosti, keď akýkoľvek poistený cestujúci ochorie, alebo nastane iná vážna okolnosť a vy nemôžete nastúpiť na zájazd.

 

Royal Taj Mahal 5*
Luxusný rodinný resort v stredisku Side zo siete Royal hotelov s vysokým štandardom služieb. Hotel je postavený v zaujímavom indickom štýle, má výbornú stravu, lunapark a aquapark pre deti. Množstvo dovolenkových aktivít a krásna piesková pláž sú dôvodmi na strávenie dovolenky práve tu.

 

Royal Dragon 5*
Osvedčený nádherný hotelový komplex v stredisku Evrenseki/ Side. Uchváti nielen svojou architektúrou v ázijskom štýle, ale aj krásnou pieskovou plážou a nádhernou záhradou. Vychutnajte si veľký bazénový komplex, aquapark , či vysoké profesionálne služby , ktoré uspokoja aj náročnú klientelu.

 

 

Trendy Aspendos 5*
Patrí do luxusnej siete Trendy hotelov, a je jedným z vyhľadávaných hotelov s animačným programov pre deti aj dospelých so slovenskými animátormi. Nádherná široká pláž s detským ihriskom , pozvoľný vstup do mora a oddych v prostredí tropickej záhrady – to sú hlavné dôvody navštíviť tento hotel!

 

 

Commodore Elite Suite & Spa 5*
Nachádza sa v stredisku Side, obľúbenej časti Evrenseki a je určený len pre dospelú klientelu. Luxusné prostredie je predurčené na skvelý oddych a regeneráciu. V hoteli a jeho blízkosti nájdete množstvo skvelých reštaurácii a nákupných možností. Ponuka nemotorizovaných vodných športov je v tomto hoteli zdarma.

 

Miracle Resort 5*
Nachádza sa v Antalyi, časti Lara, priamo na pláži, len 15 km od letiska. Hotel poskytuje v letných mesiacoch bohatý animačný program pre deti so slovenskými animátormi, ako aj teenage klub. Má širokú piesočnatú pláž, ocenenú Modrou vlajkou za čistotu mora. Odporúčame klientom všetkých vekových kategórií.

 

Trendy Verbena 5*
Rodinný, menší, kľudnejší hotel a ľahkými animáciami so širokou plážou a pozvoľným vstupom do mora. Rovnako ako hotel Trendy Aspendos patrí do luxusnej hotelovej siete Trendy Hotels s overeným kvalitnými službami a klienti týchto hotelov môžu navzájom využívať služby vrátane reštaurácií a stravovania od 8 -18.00 hod. Je otvorený celoročne a patrí medzi vyhľadávané hotely slovenských dovolenkárov.

 

Alba Queen 5*
Nachádza sa v stredisku Colakli/ Side , Očarí svojou rodinnou atmosférou a širokou pieskovou plážou a výhľadom na otvorené more. Krásny zelený areál , aquapark, výborná strava, komfortné ubytovanie, 24 hodinový all inclusive čaká práve na vás!

 

 

 

Cyprus 2020: Top 6 hotelov, ktoré sa rýchlo vypredávajú

23.01.2020

Ostrov lásky, ako je často nazývaný je jednou z najobľúbenejších destinácií slovenských dovolenkárov. Unikátna poloha tohto ostrova spolu zaručujúca vyše 300 slnečných dní v roku, krásne viac »

Grécke ostrovy 2020 – Top 7 hotelov s najlepším pomerom ceny a kvality

17.01.2020

Niet rozmanitejšej destinácie v Európe ako Grécko, a to najmä vďaka svojim ostrovom, ktoré sú lákadlom pre dovolenkárov z celého sveta. Odhady návštevnosti známeho britského analytického viac »

Strávte zimu 2020 v exotike – prehľad top 5 destinácií do 1000 EUR!

20.12.2019

Zájazdy do exotických destinácií v posledných rokoch zaznamenali obrovský posun - v kvalite služieb, ale aj vo výhodných cenách, ktoré sa čoraz viac stávajú dostupné pre väčšiu skupinu viac »

U.S. Steel Košice

Hutníkom z košického U.S. Steel skrátia pracovný čas aj vo februári

24.01.2020 18:14

Na žiadosť odborov bude toto skrátenie oproti minulým mesiacom v menšej miere.

vírus / Čína / Hongkong /

Čína plánuje v reakcii na vírus postaviť novú nemocnicu za desať dní

24.01.2020 17:23, aktualizované: 18:04

Cieľom novej nemocnice je podľa čínskej tlačovej agentúry Sin-chua "reagovať na nedostatok zdravotníckych zdrojov".

počasie cibula

Na Slovensko sa valí nebezpečný studený front. Prinesie čerstvý sneh?

24.01.2020 17:21

Studený front prinesie vlhkosť, takže si treba dať pozor na poľadovicu.