Založ si blog

Grécke ostrovy 2020 – Top 7 hotelov s najlepším pomerom ceny a kvality

Niet rozmanitejšej destinácie v Európe ako Grécko, a to najmä vďaka svojim ostrovom, ktoré sú lákadlom pre dovolenkárov z celého sveta. Odhady návštevnosti známeho britského analytického portálu Euromonitor pre Grécko na sezónu 2020 sú 31.7 miliónov turistov. Tento odhad sa blíži k rekordnej návštevnosti v roku 2019, ktorá dosiahla rekordných 32.4 miliónov turistov.

Pieskové pláže, história, vysoká úroveň bezpečnosti a chutná gastronómia znamenajú, že viaceré termíny v gréckych hoteloch sa vypredajú ešte pred sezónou. Ak máte svoj obľúbený hotel, cestujete s deťmi alebo ako väčšia skupina, prípadne máte špecifickú požiadavku na typ izby, nechajte si spraviť cenovú ponuku v predsezóne. Obávať sa o svoje peniaze rozhodne nemusíte. Cestovné kancelárie vo všeobecnosti požadujú nízke zálohy. Každá cestovná kancelária má v zmysle zákona o zájazdoch zájazdy poistené proti insolventnosti, teda proti situácii, ak by cestovná kancelária skrachovala. Poisťovňa je povinná následne odškodniť klientov. Ak sa obávate o situáciu, že by ste vy alebo cestujúci nemohli zo zdravotných alebo iných vážnych dôvodov nastúpiť, chráni Vás komerčné cestovné poistenie, tzv. komplexné cestovné poistenie.

 

Z Bratislavy, Košíc alebo Viedne?

Zo Sliača, Popradu alebo Piešťan sa na grécke ostrovy priamym letom nedostanete. Z Košíc sa lieta na Krétu, Rodos a Korfu. Z Bratislavy sa navyše dostanete letecky ešte aj na Kos, Zakynthos, Thassos, Kefalóniu a Kalymnos.
Viacerí naši klienti využívajú viedenské letisko, kde môžete využívať širšiu ponuku letov (aj na menej známe ostrovy ako napr. Milos a Samos) a na viaceré grécke ostrovy odletieť skoro ráno, na obed alebo večer – ako vám to časovo najviac vyhovuje.

 

Kvalita vs. cena

Kvalitné ubytovanie a služby v gréckych hotelov sa odzrkadľujú aj v cenách, ktoré sú vyššie ako v Bulharsku a Grécku. Aj preto sme pre Vás vybrali 8 hotelov s dobrým pomerom kvality a ceny. Dostanete tu dobré služby za prijateľné ceny a navyše sú odskúšané a dobre hodnotené našimi klientmi.

 

Porto Angeli, Rhodos

Príjemný hotelový komplex s krásnou plážou, úžasné prostredie milý personál , výborná strava a ako hovoria naši klienti – fotky z katalógu sa nemôžu vyrovnať tomu ako to vyzerá na mieste. Vrelo doporučujeme pre páry, jednotlivcov aj rodiny s deťmi.

Labranda Sandy Beach, Korfu

Obľúbený rezort s vynikajúcimi službami s menším aquaparkom na nádhernej piesočnatej pláži. Výhodou sú lehátka a slnečníky na pláži v cene pobytu. Pre deti je tu detský klub a široká ponuka animačných aktivít.

Dessole Blue Star, Kréta

Hotelový komplex patriaci do renomovanej hotelovej siete Dessole Hotels, ktorá je vždy zárukou kvalitných all inclusive služieb  – uprednostňujeme hlavne pre rodiny s deťmi, ktoré hľadajú dobrú kombináciu oddychu a zábavy.

Evita Mare, Rhodos

Skvelý novovybudovaný rezort so super aktivitami, ako je vodný aerobik, každovečerný zábavný program, živá hudba. Príjemné izby, chutná pestrá ponuka jedál vo forme all inclusive, bar priamo pri bazéne s veľmi milým personálom.

Evita Bay, Rhodos

Naozaj príjemná atmosféra a personál veľmi priateľský. Úžasní animátori vždy povzbudzujú ľudí, aby sa bavili. Štandard izby je slušný. Hotel sa nachádza hneď vedľa autobusovej zastávky, ktorá vedie do hlavného mesta Rhodos a hlavné centrum mesta Faliraki je vzdialené cca 1. 5 km, asi 20 minút chôdze od hotela.

Tylissos Beach, Kréta

Krásný rezort s novo zrekonštruovanými luxusnými izbami je vzdialený iba 20 metrov od súkromnej piesočnato-kamienkovej pláže, oddelenej od hotela miestnou nefrekventovanou komunikáciou.

Apollonia Beach, Kréta 

Hotelový komplex určené pre náročných klientov za stále prijateľné ceny. Aquapark, veľa zelene a mimoriadne kvalitné all inclusive služby. Hotel nesklame žiadneho návštevníka a odporúčame ho predovšetkým pre rodiny s deťmi.

Dovolenka 2020: Grécke hotely s ponukou stravy pre celiatikov

30.06.2020

Grécko a grécke ostrovy patria už každoročne k najvyhľadávanejším dovolenkovým destináciám slovenských turistov. Každý z množstva gréckych ostrovov je niečím unikátny a zaujímavý, jedno však majú spoločné – horúce slnko, krásne pláže a teplé more. Navyše, občania Slovenskej republiky môžu vstupovať na územie Grécka na platný občiansky preukaz / [...]

Dovolenka 2020: Najkrajšie a bezpečné pláže v Grécku

29.06.2020

Grécko znova sprístupnilo verejné pláže, no pod prísnymi bezpečnostnými nariadeniami. Pre Vašu bezpečnosť prevádzkovatelia pláží budú napríklad musieť zaznamenávať počet návštevníkov, zaistiť minimálnu požadovanú vzdialenosť medzi slnečníkmi i ležadlami, či zabezpečiť, aby sa na ploche 1000 metrov štvorcových nachádzalo maximálne 40 ľudí. Stánky s [...]

Dovolenka 2020: TOP 4 bezpečných prímorských európskych destinácií + tipy na hotely

23.06.2020

Prinášame aktuálny prehľad TOP 4 bezpečných prímorských európskych dovolenkových destinácií s priaznivou epidemiologickou situáciou. Do týchto krajín môžete vstúpiť a vrátiť sa na Slovensko bez povinnosti absolvovať izoláciu/ karanténu a nemusíte sa preukázať negatívnym testom na ochorenie Covid-19. Takže kde už môžeme dovolenkovať? Grécko Grécko [...]

Syria

Izraelské letecké útoky zničili budovu v Gaze, Hamas reagoval raketovými útokmi

11.05.2021 21:09

Obete z miesta útoku bezprostredne nehlásili.

Ide o pravdu, Ján Krošlák,

Poslanec Krošlák v Ide o pravdu: Kolíkovú zachránil Heger

11.05.2021 20:00

Aká je situácia v poslaneckom klube OĽaNO? „Premiér Eduard Heger má podporu, Igor Matovič má aj kritikov. Ja som jedným z nich,“ povedal v relácii Ide o pravdu poslanec Ján Krošlák (OĽaNO).

Petra Vlhová, Zuzana Čaputová, veľky glóbus,

Výbor pre dres od Vlhovej začal konanie voči Čaputovej

11.05.2021 16:51, aktualizované: 16:59

Hlave štátu hrozí pokuta až vo výške 12 mesačných platov.

AstraZeneca

Rezort zdravotníctva pozastavil očkovanie vakcínou od AstraZeneca pre prvoočkovancov

11.05.2021 16:19

AstraZeneca sa spája s dvoma úmrtiami na Slovensku. Jej vedľajším nežiaducim účinkom je tvorba krvných zrazenín.