Založ si blog

Egypt 2024: Najvýhodnejšia jarná dovolenka s tipmi na overené hotely

Autor blogu: Sandra Košútová

🐪 Väčšina z nás už netrpezlivo čakáme a tešíme sa na príchod slnečných mesiacov roka. Ja osobne som si preto v januári povedala, že dosť bolo zimy –  chcelo by to nejaké slniečko. Spolu s kolegami sme sa vybrali na infocestu do Egypta, aby sme Vám – našim klientom poskytli vždy tie najlepšie informácie z prvej ruky. Tentoraz sme navštívili hotely v slnečnej Hurghada a Marsa Alam, kde je aj v januári príjemne teplo na dovolenku a oddych a takisto možnosť spoznávať ďalšie miesta, pláže a zažiť miestnu kultúru a históriu. V druhej časti blogu Vám prinášam tipy na 3 hotely, ktoré Vám môžeme odporučiť na kvalitné strávenie letnej dovolenky.

 

🇪🇬 Hurghada, populárne egyptské letovisko na brehu Červeného mora ponúka krásne pláže, vynikajúce podmienky na potápanie a šnorchlovanie a mnoho historických a kultúrnych atrakcií v okolí  Pri plánovaní dovolenky v Hurghade je dobré zvážiť vhodné mesiace kvôli teplotám, pričom obdobie od októbra do apríla býva obvykle najlepšie.

🌅Priemerná teplota mora v Hurghade sa pohybuje od približne 22 °C v zimných mesiacoch a v letných mesiacoch až po 28 °C. Pred cestovaním je vždy dobré skontrolovať aktuálne teploty a poveternostné podmienky. Južná časť Hurghady sa vyznačuje miernejším vetrom počas chladnejších mesiacov, pozvoľným vstupom do mora a piesočnatými plážami. Počas našej cesty sme zažili aj veternejšie dni, ale v počas leta je vietor slabší. Smerom na sever k časti El Gouna zvykne byť vietor silnejší.

 

🛫Čas letu do Hurghady z Bratislavy trvá priemerne 4 hodiny. Pokiaľ letíte s leteckou spoločnosťou AirCairo počas letu dostanete aj obedový balíček a vodu v cene letenky. Okrem platného cestovného pasu, po pristátí v Hurghade sú občania Slovenskej republiky povinný zakúpiť si vízum. Urobiť tak môžete hneď v pristávacej hale pred pasovou kontrolou v označenom stánku. Cena vízum je 25$. Platiť sa dá aj eurami. Pozor kartou sa platiť nedá, treba mať, preto pri sebe hotovosť. Vízum si môžete zakúpiť ešte pred odletom priamo u niektorých touroperátorov, ktorí ponúkajú takéto služby. V prípade, že máte vízum zakúpené u CK, v príletovej hale sa stretnete s delegátom, ktorý vám vízum odovzdá a môžete prejsť cez ďalšie kontroly. Vzdialenosť od letiska k hotelom je individuálna, môže sa pohybovať od 30 minút pokiaľ sa hotel nachádza blízko letisko alebo až 3 hodiny ak je viac smerom na juh.

 

Pickalbatros Citadel Sahl Hasheesh 5*

Sieť hotelov Pickalbatros ponúka svojim hosťom naozaj špičkové ubytovacie, stravovacie a relaxačné služby. V areáli sa nachádza hneď niekoľko bazénov na oddych, tobogány pre deti, ale aj plavecké bazény. Hotel Pickalbatros Citadel očarí svojou lagúnou, ktorá vedie priamo do otvoreného mora. Všetky izby sú orientované na more, čiastočne na more alebo na bazén. Hoci je pláž hneď pri hoteli ,na pláž jazdí hotelový shuttle bus priamo z recepcie, keďže je cesta k nej cez celý areál.

 

Pickalbatros Jungle Aqua Park by Neverland 4*

Rodiny, ktoré hľadajú hotel práve pre deti, aby sa, čo najviac zabavili určite ocenia Pickalbatros Jungle Aqua Park by Neverland. Len po vstupe sa budú deti cítiť ako v rozprávke. Súčasťou hotela je najväčší aquapark v Hurghade so 16 bazénmi, 3 detskými bazénmi a množstvom vodných atrakcií, tobagánov a šmýkačiek pre rôzne vekové kategórie. Deti majú o program postarané počas celého dňa. Piesočnatá pláž s pozvoľným vstupom sa od hotela nachádza približne 700m pri hoteli Dana Beach Resort 5* a je prístupné pre klientov hotela Jungle. Izby sú po rekonštrukcii a sú zariadené novým nábytkom.

 

Desert Rose 5*

Hotel, ktorý naozaj nesklame, či už cestujete ako rodina alebo pár. Desert Rose ponúka ubytovanie v čistých moderne vybavených izbách. Štandardné izby sa nachádzajú hneď pri bazénoch a len kúsok od pláže a hlavnej reštaurácie. V komplexe nájdete až 12 barov, kde si viete vychutnať coffee break počas dňa a chutný drink s programom počas večera. Jeden z barov sa nachádza priamo na pláži a ponúka dychberúci panoramatický výhľad na otvorené more. Odporúčame nájsť si čas a vychutnať si tam západ slnka. Pláž je piesočnatá s pozvoľným vstupom a je ideálna pre rodiny s deťmi. Okrem toho v areáli aj vonkajšia telocvičňa, hry ako stolný tenis a animačné programy priamo na pláži. O váš čas je počas dovolenky naozaj postarané. Hneď pred hotelom sa nachádza aj niekoľko obchodov a lekáreň, nemusíte sa báť prechádzať cez cestu, hotel ma zamestnancov, ktorí vás bezpečne prevedú na druhú stranu. Ďalším plus tohto hotela je strava, ktorá je veľmi chutná a pestrá každý deň. Rozkvitnuté záhrady, kde sa len pozriete naozaj sprestrujú komplex a zážitok z dovolenky. Hotel sme si obľúbili hneď od prvého dňa.

 

🏺🐪Fakultatívny výlet do Luxoru

Ak máte záujem o históriu, odporúčam Vám celodenný výlet do starovekého mesta Luxor. Je známe najmä pre svoje bohaté historické dedičstvo a archeologické pamiatky. Treba byť, ale pripravený, že výlet je naozaj celodenný, nakoľko cesta do Luxoru a spať na hotel môže trvať aj niekoľko hodín, niekedy, aj 3-4 hodiny podľa vzdialenosti od hotela. Výlet sa začína pri Mmenových kolosov, čo sú dve sochy egyptského faraóna Amenhotepa III. Sochy siahajú do výšky až 16,6m a stoja na podstavci vysokom 2,3 metra. Počas výletu navštívite Údolie kráľov, ktoré bolo využívané ako pohrebisko faraónov v období Novej Ríše. Môžete vstúpiť priamo do niektorých hrobiek najznámejších faraónov histórie. Ďalšou zastávkou je Zádušný chrám kráľovnej Hatšepsut, postavený vo forme terasovej stavby sa nachádza na západnom brehu Níla v blízkosti chrámov Luxor a Karnak. Hatšepsut zaujala miesto faraónky a vládla namiesto svojho ešte nedospelého syna, ktorého zavrela do väzenia, aby jej v tom nebránil. To sa mu nepáčilo a po jej vláde zničil väčšinu jej chrámu. Hatšepsut používala mužské tituly a insígnie, mnoho sôch sú práve v mužskej podobe, skúste ich počas svojej návštevy nájsť. Jednou z ďalších zastávok je chrámový komplex Karnak, vôbec najväčší náboženský komplex Egypta, ktorý slúžil k uctievaniu boha Amona. 134 stĺpov v 16 radoch na ploche vo veľkosti 4508 m2 je zážitok, na ktorý len tak nezabudnete.

Bahrajn: Ostrov, na ktorý sa budete chcieť vrátiť

02.04.2024

Poznáte to – sú dovolenkové miesta, ktoré nás zaujmú, ale necítime potrebu sa tam vrátiť znova. Tie druhé nás očaria tak intenzívne, že hneď po návrate domov na tieto miesta máme chuť cestovať znova. Medzi takéto miesta patrí aj rozlohou malý ostrov Bahrajn nachádzajúci sa v Perzskom zálive, len pár desiatok kilometrov od Kataru a Saudskej arábie. Bojovník a [...]

Marsa Alam 2024 – Cenovo výhodná dovolenka s priamymi letmi

19.03.2024

Autor blogu: Sandra Košútová 🇪🇬 Stredisko Marsa Alam sa nachádza na južnom pobreží Červeného mora v Egypte a ponúka úžasné podmienky na potápanie, s krásnym korálovým útesom a pestrou podmorskou faunou. Je vzdialené len 4 hodiny letu z Bratislavy a predstavuje tú pravú kombináciu výbornej dovolenky- teplé more, krásne pláže, slnečné počasie, skvelé služby a [...]

Čarovný Omán 2024: Nové lety z Bratislavy

15.02.2024

Navštívte s nami Arabský poloostrov, rozprávkový Omán, krajinu sultánov a Salalah, bielu perlu Orientu. Jemné pieskové pláže, tyrkysové more s delfínmi a veľrybami, kilometre kokosových paliem strážiacich pobrežie, duny púšte opierajúce sa o horský ománsky masív. Ten drží vlhko a vracia ho národnému pokladu, kadidlovému stromu, ktorého miazga sa v dávnych dobách [...]

Poprad / Tulipány /

Poprad zdobia tisícky tulipánov z Holandska, vykvitli o niekoľko týždňov skôr

16.04.2024 10:33

Len na hlavnom kruhovom objazde v centre vlani v septembri vysadili viac ako 21-tisíc cibuliek. Ďalšie tisícky pribudli na ostatných priestranstvách.

vojna na Ukrajine, delo

Ukrajina má ťažkosti na východe krajiny, nedostatok munície je závažný

16.04.2024 10:10

Už vo svojej analýze z predchádzajúceho dňa ISW upozornil, že Rusko by nedostatok munície mohlo využiť na ovládnutie mesta Časiv Jar.

Peter Pellegrini

Prieskum: Najdôveryhodnejším politickým lídrom je Peter Pellegrini

16.04.2024 09:49

Vyplýva to z prieskumu agentúry Focus pre TV Markíza. Kto obsadil druhé a tretie miesto?

doprava

V Bratislave husto prší, doprava takmer skolabovala

16.04.2024 09:46, aktualizované: 10:01

Na D1 v smere od Senca cez Zlaté Piesky a Prístavný most do Petržalky hlásili vodiči zdržanie 40 minút.