Založ si blog

Egypt 2023 // Najvýhodnejšia rodinná dovolenka + tipy na rodinné hotely

Egypt patrí medzi obľúbené destinácie rodín s deťmi. Vzhľadom na svoju polohu, podnebie a miestne špecifiká sa ho však mnohí obávajú. V blogu Vám prinášame tipy, ako si vybrať v Egypte dobrý hotel a naplno si užiť dovolenku aj s malými deťmi. Egyptské hotely väčšinou ležia hneď pri pláži, majú dostatok rodinných izieb, viaceré hotely disponujú vlastným aquaparkom a egyptské all inclusive je jedným z najrozmanitejších  vôbec, cena za dovolenku je naopak veľmi výhodná.

Rodiny s deťmi sa zväčša obávajú črevných problémov. Bohužiaľ, nič neurobíme s tým, že ide o Afriku a na ich vodu a jej zloženie nie je naše trávenie zvyknuté. Toto je realita nielen Egypta, ale aj Tunisu, Maroka a iných afrických krajinách. Najproblémovejšími bývajú zmrzliny a nevarené jedlo, ktoré mohlo prísť do styku s kohútikovou vodou. Najbezpečnejšie naopak sú varené pokrmy, pečené dezerty a konzumácia vody z balených minerálnych alebo stolových vôd. Pri vysokých teplotách sa vyhýbajte vajciam na všetky spôsoby a  ak máte veľký strach zo žalúdočných problémov radšej nekonzumujte umyté ovocie a zeleninu.

Letné teploty v Egypte dosahujú často až 47 °C. Na túto teplotu nie je väčšina z nás zvyknutá. Len cesta na pláž a späť v tomto parne je obrovskou skúškou pre organizmus, keď k tomu pridáme pár pohárov vína v plážovom bare, nedostatočnú konzumáciu vody, nevoľnosť je hneď na svete. Preto pri plánovaní dovolenky s deťmi je dôležité zvoliť to správne ročné obdobie.

Najvhodnejšími sú jarné, jesenné a zimné mesiace. Skvelé podnebie v Egypte vládne v marci a apríli, od mája už sa teploty takmer vždy pohybujú nad 30 °C, od polovice mája na takmer 35 °C. Najvyššie denné teploty opadajú v októbri a príjemných 30° C si držia až do decembra. Január a február býva chladnejší, skôr vhodný na spoznávanie pamiatok ako kúpanie pri mori.

Čo sa týka hotelov, ak si kupujete dovolenku vopred, budete mať k dispozícii širokú plejádu výberu rezortov s odletmi z Bratislavy, Košíc, Piešťan, Budapešti alebo Katowíc. Prinášame Vám 5 tipov na overené hotely, ktoré si obľúbili slovenské rodiny.

 

Amarina Abu Soma Resort *****

Krásny zrenovovaný rezort nachádzajúci v blízkosti mesta Safaga ponúka pieskovú pláž s pozvoľným vstupom do mora. Rezort je vhodný pre ľudí, ktorí majú radi kvalitné služby. Ponúka množstvo zábavy, a la carte reštaurácie a bohatú ponuku all inclusive jedál.

+ hotel priamo na pláži

+ aquapark pre staršie a mladšie deti

+ nočný život

Odlet z Košíc a Bratislavy, 829 EUR/osoba, 7 nocí/8 dní

 

Steigenberger Aqua Magic Resort *****

Luxusný hotel nachádzajúci sa pár kilometrov od centra Hurghady je stvorený pre náročnú klientelu. Ponúka nespočetné množstvo zábavy pre dospelých a deti. Zaujímavosťou hotela je 9-jamkové golfové ihrisko, ktoré sa nachádza v susednom hotely Al Dau.

+ len 10 km od letiska

+ bohaté športové aktivity a animačný program pre deti

+ nákupné možnosti v okolí

Odlet z Bratislavy a Košíc, cena 867 EUR/osoba, 7 nocí/8 dní

 

Sunrise Aqua Joy *****

Klenotom hotela je krásna piesočná pláž s tyrkysovým morom a súkromným ostrovom. Rezort je situovaný v centre mesta Hurghada, pár minút od medzinárodného letiska.

+ detská diskotéka a detský svet Kids Planet

+ zaujímavé športové aktivity

+ hotel vysoko hodnotenými slovenskými klientami

Odlet z Piešťan, cena za 798 EUR/osoba, 7 nocí/8 dni

 

Jasmine Palace Resort *****

Novootvorený moderný hotel s nádychom orientálnej architektúry je známy svojím luxusom. Klientom ponúka množstvo kvalitných služieb a aktivít. Typickým znakom hotela je priateľská rodinná atmosféra.

+ piesočnatá so vstupom cez koralové podložie alebo po móle

+ detský klub a ihrisko, bohatá ponuka animačných aktivít

+ 5 á la carte reštaurácií

Odlet z Piešťan, cena 758 EUR/osoba, 7 nocí/8 dní

 

Swiss Inn Resort Hurghada *****

Areál hotela je situovaný pri vlastnej piesočnej pláži v zátoke. Obľúbený hotel má kúsok od hotela zábavný Aqua Park Titanic, ktorý je vhodný pre všetky vekové kategórie.

+ bezplatná kyvadlová doprava do centra mesta

+ slnečníky, ležadlá a osušky zdarma

+ detský aquapark Aqua Play Pool

Odlet z Bratislavy a Košíc, cena 967 EUR/osoba, 7 nocí/8 dní

Chorvátsko 2024: ešte výhodnejšie s nemeckými cestovnými kanceláriami

16.07.2024

Chorvátsko je jednou z najžiadanejších destinácií letnej dovolenkovej sezóny 2024. Mnohé hotelové kapacity sú už však vypredané, preto dovolenkári vyhľadávajú voľné izby aj na zahraničných portáloch. Vďaka tomu, že zastupujeme desiatky nemeckých a rakúskych cestovných kancelárií, ktoré pokrývajú dopyt stomiliónového nemecky hovoriaceho trhu, dokážeme na [...]

Leto 2024: Rodos, ostrov zaliaty slnkom

28.06.2024

☀ Ostrov boha slnka Hélia, smaragdový ostrov či ostrov ruže – toto je Rodos. Obľúbená dovolenková destinácia bohatá nielen na prezývky. Od starovekých divov sveta až po údolia motýľov láka cestovateľov svojou fascinujúcou kultúrou, bohatou históriou, krásnymi plážami, ale aj skvelým jedlom. Zo západnej strany ho obmýva rozbúrené Egejské more, ktoré priťahuje [...]

Čierna Hora 2024: Obľúbené hotely slovenských cestovateľov

21.06.2024

Čierna Hora, nazývaná aj Montenegro, je známa nielen svojimi krásnymi pieskovými plážami, vysokými horami, krásnou prírodou, ale očarí aj historickými pamiatkami. Na rozdiel od Chorvátska alebo Bulharska nie je zatiaľ zasiahnutá masovým turizmom. Vďaka priaznivému podnebiu je tu veľa prímorskej vegetácie a zhruba dvesto slnečných dní v roku. Čierna Hora uplatňuje voči [...]

Šéfka Tajnej služby USA Kimberly Cheatleová

Za zlyhanie pri atentáte padla prvá hlava. Šéfka Tajnej služby priznala chybu a odstúpila

23.07.2024 18:50

Ešte v pondelok Kimberly Cheatleová presviedčala Kongres, že je tou pravou pre vedenie Tajnej služby, dnes si už priznala prehru a vzdala sa funkcie.

Maroš Žilinka

V prípade únosu študentky v Bratislave prokurátor navrhuje obnovu konania

23.07.2024 18:29, aktualizované: 18:47

Dôvodom sú nové skutočnosti týkajúce sa posudzovania otázky nepríčetnosti obvineného.

taxi policajti

Bratislavskí policajti skontrolovali 12 taxikárov. Osem z nich dostalo pokutu

23.07.2024 18:13

Medzi najčastejšie porušenia zákonov patrilo vykonávanie činnosti vozidlami, ktoré neboli označené predpísaným spôsobom.

Michail Zygar  Impérium musí zomrieť

Poukázal na pravdu: Moskovský súd odsúdil známeho ruského novinára Zygara

23.07.2024 17:41

Zygar sa aj mimo Ruska stal známym vďaka svojmu bestselleru Všetci mocní Kremľa.