Založ si blog

Dovolenka 2020: TOP 4 bezpečných prímorských európskych destinácií + tipy na hotely

Prinášame aktuálny prehľad  TOP 4 bezpečných  prímorských európskych dovolenkových destinácií s priaznivou epidemiologickou situáciou. Do týchto krajín môžete vstúpiť a vrátiť sa na Slovensko bez povinnosti absolvovať izoláciu/ karanténu a nemusíte sa  preukázať  negatívnym testom na ochorenie Covid-19.

Takže kde už môžeme dovolenkovať?

 

Grécko

Grécko a grécke ostrovy každoročne patria medzi vyhľadávané dovolenkové destinácie. V Grécku postupne  otvárájú nielen hotely, reštaurácie, kaviarne, ale aj botanické a zoologické záhrady, kostoly, veľké obchodné centrá, ale ja letné kiná a múzeá, v priebehu júla plánujú povoliť aj kultúrne podujatia na otvorenom priestranstve.

* rúška sú naďalej povinné vo verejnej doprave a interiéroch / pokuta 150 € za nedodržanie/

* zákaz zoskupovania sa nad 10 osôb / v interiéri, aj exteriéri/

* sociálny dištanc 1,5m

* na letisku po prílete môžu byť vykonávane náhodné kontroly cestujúcich

V súčasnosti môžu občania SR vstúpiť autom na územie  Grécka autom iba cez Bulharsko. Od polovice júla budú na základe uvolenenia opatrení opäť obnovené lety z Bratislavy  na Rhodos, Krétu, Zakynthos, Peloponéz.

 

Knossos Royal Beach Resort 4*, Kréta

– veľký luxusný rezort na ostrove Kréta, zložený z krásnych poschodových viliek sa nachádza v stredisku Hersonissos na Kréte. Svojim vybavením / bazény, reštaurácie,športové vyžitie/ je ideálny pre strávenie príjemnej rodinnej dovolenky. Leží v tichšej časti letoviska pri pláži s hrubozrnným pieskom, plážový servis je v cene.

 

Apollo Beach 4*, Rhodos

– priamo na piesočnato-kamienkovej pláži, neďaleko živého centra Faliraki, ideálny na strávenie príjemnej dovolenky na Rhodose.  Luxusný hotel sa rozprestiera v nádhernej záhrade, môže sa pochváliť výbornou kuchyňou a kvalitným personálom. Hlavné mesto Rodos je vzdialené  len14 km , neďaleho hotela sa nachádza aj  golfové ihrisko Afandou / cca 5 km /

 

Mediterranean Beach Resort 5*, Zakynthos

tento luxusný hotel v stredisku Laganas na Zakynthose je postaveny priamo pri nádhernej pieskovej pláži. Vstup do mora je pozvoľný, plážový servis je za poplatok. Hotel je vhodný aj pre rodiny s deťmi, disponuje rodinnými apatmánmi, aj priestrannými mezonetovými junior suitami. Ponúka sa s polpenziou.

 

Čierna hora

Čierna hora so svojimi krásnymi  plážami a úchvatnými pohoriami patrí k najatraktívnejším a najslnečnejším turistickým regiónom Jadranu. Od 20.6.2020 patrí medzi krajiny bez obmedzení pri vstupe a návrate do SR. Slovenský občania môžu vstúpiť na územie Čiernej hory letecky / z Bratislavy/, alebo pozemnou dopravou – vstup možný z Chorvátska, Albánska, alebo Kosova. Pri vstupe z Bosny a Herzegoviny je potrebné sa preukázať negatívnym PCR testom nie starším ako 48 hodín. Vstup zo Srbska momentálne nie je možný. Pred začiatkom individuálnej cesty odporúčame preveriť aktuálny hraničný režim v štátoch tranzitu.

Naďalej platí povinnosť nosenia rúška vo verejnej doprave a interiéroch / obchody, tržnice../

 

Tara 4*

hotel je postavený na nádhernej širokej pláži / Modrá vlajka za čistotu/ v letovisku Bečiči. Komplex tvorí hlavná budova a okolité  menšie vilky Magnolia. V rámci stravovania all inclusive je možnosť ponuky aj špeciálnej a diétnej stravy. Plážový servis je zdarma, prechádzkou po promenáde sa dostanete do historického mestečka Budva / cca 2km/. Stredisko sa nachádza len 65 km od letiska Podgorica.

Mediteran 4*

-tento kvalitný, moderný hotelový komplex v nádhernej záhrade, je predurčený na relaxáciu a oddych priamo na jednej z najkrajších pláží Jadranu. Určite oceníte aj bohatú ponuku stravovania all inclusive, pekný bazénový komplex, niekoľko reštaurácií či detské ihrisko. Slnečníky a ležadlá pri bazéne a na pláži,ako aj Wifi je poskytované zdarma.

 

Južný Cyprus

Je známy svojim azúrovo modrým morom a plážami so svetlým pieskom. Vďaka priaznivému slnečnému počasiu tu dovolenková sezóna trvá od apríla do konca októbra.

Aktuálne je  Južný Cyprus  otvorený turistom bez obmedzení .

* otvorené pláže, hotely, reštaurácie, kaviarne

* na verejnosti už nie je povinné nosenie rúšok

* v obchodoch a verejných prevádzkach povinná dezinfekcia rúk

* sociálny dištanc 2m

* na letisku –  v budovách terminálov je používanie rúška povinné. Povinnosť pre odletom  zaregistrovať sa na stránke  https://cyprusflightpass.gov.cy/

 

Tsokkos Protaras Beach 4*

– neďaleko strediska Protaras /s množstvom zábavy a nakupovania/, blízko jednej z najkrajších pláží na ostrove Sunrise Beach / asi 150m/. Moderný hotel s komfortne zariadenými izbami,bazénovým komplexom, vynikajúcim all inclusive a veľmi dobrou polohou predurčuje hotel k oddychu a príjemne strávenej dovolenke.

 

 

Nelia Beach 4*

– hotel je situovaný len 5 min od centra Ayia Napa -rušného strediska s bohatými možnosťami zábavy a trávenia voľného času. Hotel je v modernom štýle, vhodný pre všetkých klientov, ktorí hľadajú kvalitné služby, krásne čisté more a jemnú pieskovú pláž. K dispozícii je aj detské ihrisko, bazény, Wifi je poskytovaná zdarma.

 

 

Chorvátsko 

* vstup do tejto krajiny na brehoch Jadranu je možný už od 28.5.2020.

* pri individuálnom vstupe do Chorvátska odporúčame pred cestou vyplniť na stránke https://entercroatia.mup.hr/  online formulár, ktorý vám ušetrí čas pri prechode cez hranice. Zároveň Vám na e-mail prídu informácie o platných epidemiologických opatreniach v krajine.  Pri organizovanom zájazde sa o tranzit a formality postará CK. Prejazd/tranzit cez Rakúsko, Slovinsko a Maďarsko je aktuálne bez obmedzení.

* hotely a iné ubyt. zariadenia , reštaurácie a kaviarne , divadlá, kiná sú otvorené / bary zatvorené

* pláže otvorené  / dbajú na dodržiavanie čistoty mora/

*  povinné odstupy 1,5 m

 

Mimosa 4*

obľúbený hotel je súčasťou komplexu Narcis, Hedera a Mimosa – Lido Palace v mestečku Rabac, v jednej z najkrajších zálivov v Chorvátsku /Maslinica/. Je vzdialený necelých100 m od štrkovo-kamenistej pláže, vstup do mora je mierne zvažujúci, vhodný aj pre menšie deti. Parkovisko pred hotelom pre hostí je zdarma. Po krásnej promenáde sa dostanete do centra mesta s množstvom obchodíkov /cca 300m/. V tieni olivovníkov môžete stráviť svoju nezabudnuteľnú dovolenku.

 

Pinija  4*

elegantný hotel Pinija sa na nachádza v píniovom lesíku pri skalnatej pláži s upravenými kamennými plochami na slnenie.  Je umiestnený v tichom prostredí, v blízkosti mestačka Petrčane, má k dispozícii moderne vybavené izby, detský bazén, množstvo športových aktivít, cukráreň, strážené parkovisko a iné. Patrí každoročné k vyhľadávaným hotelom ideálnym pre rodinnú dovolenku

 

MZV odporúča pri ceste do zahraničia využiť službu dobrovoľnej elektronickej registrácie na webovom sídle MZV SR: https://www.mzv.sk/cestovanie_a_konzularne_info/registracia-pred-cestou-do-zahranicia

 

 

 

Grécke ostrovy 2021: Čarokrásna Kréta

22.07.2021

Hovorí sa, že grécky ostrov Kréta by mohol byť štátom sám o sebe. Čím viac času tu strávite a cestujete pobrežím či horskými dedinkami, tým viac pozorujete ako tí praví, hrdí Kréťania, chránia svoj spôsob života a držia svoj bohatý ostrov tak trochu bokom. Ostrov, na ktorom Vás privítajú neuveriteľne srdeční a pohostinní ľudia. Kde nájdete všetko od luxusných [...]

Dovolenka 2021: Ako vyhľadávať last minute

13.07.2021

Ak ste aj vy nadšenec cestovania na poslednú chvíľu, určite pokračujte v čítaní tohto článku. Veľa našich klientov sa s prebiehajúcou letnou sezónou zameriava na vyhľadávanie last minute ponúk. Často si však nezvolia vhodný postup, a sú zo samotného vyhľadávania mimoriadne rozčarovaní. V tomto článku Vám poradíme, akým spôsobom hľadať last minute, na čo sa [...]

Chorvátsko 2021: Malebný ostrov Krk

01.07.2021

Malebný chorvátsky ostrov, ktorý ulahodí každému turistovi. Prekrásne pláže, borovicové lesy, priezračné more, ohromujúca kultúra, srdeční domáci a pravá dovolenková atmosféra. Nie je potrebné na dovolenku vycestovať tisíce kilometrov, keď všetko, čo hľadáte sa nachádza pomerne blízko od Slovenska. Stredomorský ostrov KRK je najdostupnejší, najväčší [...]

Robert Fico, Smer

Fico: Kováčik je politický väzeň, mali by ho okamžite prepustiť

24.07.2021 10:31

Podľa Fica sú podozrenia na manipuláciu s trestnými konaniami či z toho, že boli použití najatí univerzálni svedkovia.

test, covid, testovanie Ružinov

Na Slovensku pribudlo 43 prípadov a žiadne obete koronavírusu

24.07.2021 10:18, aktualizované: 10:44

Vykonali 10 540 PCR testov

protest pred parlamentom

Koalícia sa nevie dohodnúť na výhodách pre očkovaných. Pretlačí ich cez parlament?

24.07.2021 08:20

Bude Covid pass vstupenkou do reštaurácií alebo do kina? Myšlienka ministra zdravotníctva Vladimíra Lengvarského (nom. OĽaNO) nenašla podporu v celej koalícii.

Británia, kronavírus, festival

ONLINE: Vírus ide po krku strednej generácii, znepokojuje Grékov

24.07.2021 08:00, aktualizované: 09:48

Po mladších sa koronavírus zameral na 40 až 60-ročných, vyplýva z informácií z Grécka. Ťazší priebeh majú nezaočkovaní ľudia.