Založ si blog

Čierna Hora 2024: Obľúbené hotely slovenských cestovateľov

Čierna Hora, nazývaná aj Montenegro, je známa nielen svojimi krásnymi pieskovými plážami, vysokými horami, krásnou prírodou, ale očarí aj historickými pamiatkami. Na rozdiel od Chorvátska alebo Bulharska nie je zatiaľ zasiahnutá masovým turizmom. Vďaka priaznivému podnebiu je tu veľa prímorskej vegetácie a zhruba dvesto slnečných dní v roku. Čierna Hora uplatňuje voči občanom SR bezvízový styk na všetky druhy pasov do 90 dní. Občania SR môžu cestovať na územie Čiernej Hory na dobu do 30 dní pobytu aj na občiansky preukaz. Vyžaduje sa platnosť oboch dokumentov minimálne 3 mesiace pri odchode krajiny.

 

Slovenské cestovné kancelárie majú v letnej sezóne 2024 v ponuke 8/11/12 alebo 15 dňové letecké pobytové zájazdy /priamy let Bratislava – Podgorica  trvá približne 1h a 20 min./, prípadne si môžete zakúpiť samotné ubytovanie a vyraziť do Čiernej hory autom. V ponuke sú aj letecké pobyty cez rakúske a nemecké cestovné kancelárie s odletom z Viedne. Pri týchto ponukách si môžete flexibilne vybrať dĺžku zájazdu.

 

Pláže

Čiernohorské pláže s jemným či hrubým pieskom, čiastočne štrkové, niektoré s oblázkami či kamienkami (celkovo 117 pláží) lemujú celé 290km dlhé pobrežie krajiny a patria k najobľúbenejším plážam Jadranu. Svoju dovolenku môžete stráviť na Tivatskej, Budvanskej, Barskej či Ulcinjskej riviére. Najobľúbenejšie sú dlhé pieskové pláže v okolí letovísk Budva a Bečiči. Stredisko Bečiči sa hrdí svojou takmer 2-kilometrovou plážou, ktorá bola už dávnejšie odborníkmi označená za jednu z najkrajších v Európe. Je tu aj viacero ďalších pláží, oceneným Modrou vlajkou za čistotu mora,n iektoré aj s obsahom liečivých minerálov /Ulcinj/. Známa je tiež romantická Červená pláž v Sutomore /názov má podľa farby svojho piesku a kamienkov/.

 

Pamiatky

– historické mesto Kotor v zálive Boka Kotorska má zachované stredoveké centrum /v zozname UNESCO/

– ostrov Sveti Stefan so zachovanými pôvodnými domčekmi bývalých rybárov

– Budva: starobylé mestečko s úzkymi uličkami a romantickými zákutiami

– Bar: palác Kráľa Nikolu I., v ktorom sa nachádza archeologické múzeum

– Boka Kotorska – najväčší prírodný záliv na juhu Jadranského mora

– kaňon rieky Tara – druhý najdlhší a najhlbší na svete

– národný park Skadarsko Jezero.

 

Hotelový komplex Mediteran 4*

// pobyty – priame lety z Bratislavy a pobyty s individuálnou dopravou

V obľúbenom letovisku Bečiči, pri jednej z najkrajších pláží /modrá vlajka za čistotu/. V areáli tohto moderného hotelového komplexu sa nachádza jeden z najväčších aquaparkov v Čiernej Hore, do ktorého majú ubytovaní hostia vstup zdarma. Hotel ponúka stravovanie ultra all inclusive, služby plážových reštaurácií sú za poplatok. Na vyhradenej súkromnej časti hotelovej pláže je plážový servis zadarmo. Odporúčame hlavne rodinám s deťmi.

 

Slovenska Plaža 4*

// letecké pobyty so slovenskými CK

// pobyty s priamymi letmi z Viedne

// samotné ubytovanie s rakúskymi a nemeckými CK

Tento obľúbený rušný hotelový komplex postavený v štýle mestečka s uličkami, námestiami, obchodíkmi a reštauráciami, butikmi i cukrárňami, leží neďaleko historického mestečka Budva. Celý rezort sa skladá z dvojpodlažných pavilónov. Má 3* časť, ale aj 4* časť, ktorá prešla rekonštrukciou. Nakoľko ide o rozsiahly komplex, vzdialenosť od štrkovo- piesočnatej pláže závisí od polohy ubytovania. Hostia však majú možnosť kúpania aj na ostrove Sv. Nikola alebo na pláži Ploče /loďkou z Budvy/. V komplexe nájdete aj bazény s morskou vodou, na svoje si tu prídu deti aj dospelí. Blízkosť aquaparku v Budve a rušná promenáda je lákadlom pre mnohých dovolenkárov.

 

Iberostar Herceg Novi 4*

// letecké pobyty zo Slovenska

// pobyty s priamymi letmi z Viedne

// pobyty s individuálnou dopravou

Ak túžite po pokojnej dovolenke na okraji zálivu Boka Kotorska, zavítajte do mestečka Njivice, kde sa tento hotel nachádza. Je umiestnený v nádhernom prostredí, z vonkajšieho bazéna si môžete vychutnávať úžasný pohľad na záliv, more a hory, ktorými je hotel obklopený. Hotel disponuje modernými a priestrannými izbami s balkónom alebo terasou, krásnou záhradou, dostupné je bezplatné Wifi. Pláž je tu menšia, okruhliaková. Centrum mesta Herceg Novi je vzdialené 8 km.

 

Korali 2*

// pobyty – priame lety z Bratislavy a pobyty s individuálnou dopravou

Príjemný, nenáročný hotel s priaznivými cenami nachádzajúci sa na veľmi vyhľadávanej sutomorskej pláži s krásnou scenériou horského masívu priamo nad mestečkom. Hotel sa nachádza 6 km od turistického, prístavného a historického mesta Bar a 30 km od historickej Budvy s množstvom kultúrnych pamiatok. Hotel odporúčame rodinám s deťmi aj jednotlivcom.

 

Hotel Tara 4*

// pobyty s individuálnou dopravo

// pobyty s priamymi letmi z Viedne

Obľúbený 4* rezort sa nachádza na jednej z najkrajších pláží Stredozemného mora, ocenenej „Zlatou palmou“ za kvalitu piesku, ako i Modrou vlajkou EÚ. Tento prázdninový komplex vás od prvého momentu vtiahne do svojej dovolenkovej atmosféry, očarí vás nádhernou scenériou priezračného mora a majestátnych zelených hôr v pozadí. Na spestrenie vašej dovolenky počas letných prázdnin (v mesiacoch júl a august) je súčasťou hotelového animačného teamu i náš slovensky hovoriaci animátor.

 

Iberostar Bellevue 4*

// pobyty zo Slovenska

// pobyty s priamymi letmi z Viedne

Rozsiahly hotelový komplex Iberostar Bellevue sa nachádza v letovisku Bečiči pri krásnej piesočnato-kamienkovej pláži. Skladá sa z troch budov, ktoré sú v príjemnom prírodnom prostredí medzi pobrežím a zelenými svahmi. Hotel ponúka ubytovanie v moderných priestranných izbách, niektoré disponujú výhľadom do záhrady či na more. Hotel sa nachádza cca 2 km od historického a živého mesta Budva.

Chorvátsko 2024: ešte výhodnejšie s nemeckými cestovnými kanceláriami

16.07.2024

Chorvátsko je jednou z najžiadanejších destinácií letnej dovolenkovej sezóny 2024. Mnohé hotelové kapacity sú už však vypredané, preto dovolenkári vyhľadávajú voľné izby aj na zahraničných portáloch. Vďaka tomu, že zastupujeme desiatky nemeckých a rakúskych cestovných kancelárií, ktoré pokrývajú dopyt stomiliónového nemecky hovoriaceho trhu, dokážeme na [...]

Leto 2024: Rodos, ostrov zaliaty slnkom

28.06.2024

☀ Ostrov boha slnka Hélia, smaragdový ostrov či ostrov ruže – toto je Rodos. Obľúbená dovolenková destinácia bohatá nielen na prezývky. Od starovekých divov sveta až po údolia motýľov láka cestovateľov svojou fascinujúcou kultúrou, bohatou históriou, krásnymi plážami, ale aj skvelým jedlom. Zo západnej strany ho obmýva rozbúrené Egejské more, ktoré priťahuje [...]

Dovolenkový tip 2024: Marsa Matrouh: Egyptský Karibik s úchvatnými plážami

14.06.2024

„Zabudnite na Bali, Kubu alebo ostrovy južného Pacifiku – choďte sa pozrieť do egyptského Karibiku“, znie rada skúseného cestovateľa, ktorý túto lokalitu navštívil minulý rok. Že ste o egyptskom Karibiku ešte nepočuli? Nevadí, radi Vám o ňom povieme viac. Stredisko Marsa Matrouh sa rozprestiera na pobreží Stredozemného mora na východ od Alexandrie. Typickou a [...]

Šéfka Tajnej služby USA Kimberly Cheatleová

Za zlyhanie pri atentáte padla prvá hlava. Šéfka Tajnej služby priznala chybu a odstúpila

23.07.2024 18:50

Ešte v pondelok Kimberly Cheatleová presviedčala Kongres, že je tou pravou pre vedenie Tajnej služby, dnes si už priznala prehru a vzdala sa funkcie.

Maroš Žilinka

V prípade únosu študentky v Bratislave prokurátor navrhuje obnovu konania

23.07.2024 18:29, aktualizované: 18:47

Dôvodom sú nové skutočnosti týkajúce sa posudzovania otázky nepríčetnosti obvineného.

taxi policajti

Bratislavskí policajti skontrolovali 12 taxikárov. Osem z nich dostalo pokutu

23.07.2024 18:13

Medzi najčastejšie porušenia zákonov patrilo vykonávanie činnosti vozidlami, ktoré neboli označené predpísaným spôsobom.

Michail Zygar  Impérium musí zomrieť

Poukázal na pravdu: Moskovský súd odsúdil známeho ruského novinára Zygara

23.07.2024 17:41

Zygar sa aj mimo Ruska stal známym vďaka svojmu bestselleru Všetci mocní Kremľa.