Založ si blog

Exotika 2023/2024 s priamymi letmi a flexi garanciou

Pre skúsených cestovateľov žiadna novinka – najvýhodnejšie ceny do vybraných destinácií exotiky ako Maledivy, Maurícius alebo Mexiko nájdete pri kúpe dovolenky v predstihu, bežne 3-6 mesiacov pred jej začiatkom. Pri kúpe zájazdov do exotiky sa totiž nestretávame s fenoménom last-minute ponúk, naopak, ceny zájazdov sa výrazne zvyšujú pri blížiacom sa odchode. O to viac toto zvýšenie cien nastáva pri hoteloch, ktoré vyhľadávajú klienti z celého sveta a izby sú tak rezervované mesiace vopred.

Podobne je to aj s výberom priamych letov – tie sú obmedzené iba na niektoré odletové a príletové dni, ich cena je zväčša vyššia a kapacita obmedzená.

Do niektorých destinácií (Dominikánska republika, Kuba, Seychelly) sa inak ako prestupovým letom nedostanete. Ale nemusíte sa obávať – logistika pri nádväzných spojov sa neustále zlepšuje a meškania spôsobujúce nenastúpenie na nadväzujúci let sú pomerne zriedkavé. Ak si kupujete zájazd, cestovná kancelária zodpovedá za prípadne meškanie a okamžite Vám poskytne náhradnú alternatívu.

 

Ak sa obávate kúpiť zájazd vopred, rakúske a nemecké cestovné kancelárie ponúkajú platené balíčky Flex garancie, ktoré Vám umožňujú stornovať alebo zmeniť zájazd v časovom intervale 15, 22 alebo 29 dní pred jeho začiatkom. Vypracovať alternatívne ponuky s rôznymi letovými možnosťami Vám pomôžu naši predajcovia. Vyberte si ponuku na stránke www.reisen.sk, pošlite objednávku a budeme Vás spätne kontaktovať.

 

DUBAJ

Chcete zažiť atmosféru fascinujúcej metropoly ale zároveň oddychovať na očarujúcej piesočnatej pláži? Dubaj je to správne miesto pre takýto druh dovolenky. Očarí vás svojim mestským ruchom a možnosťami, ktoré ponúka. Avšak zároveň vám dopraje chvíle oddychu na dlhom dubajskom pobreží, fantastické pre opaľovanie, kúpanie a vodné športy. Priamy let z Viedne do Dubaja je zabezpečovaný každý deň počas celého roka.

➡️ Náš TIP: Hotel RIU Dubai (4*) – ALL INCLUSIVE s transferom v cene od 1689€ (komplet za 1 osobu) na 7 nocí

 

 

MEXIKO

Polostrov Yucatán a jeho pozostatky zo života Mayov a Aztékov lákajú nie jedného dobrodruha. Na svoje si však prídu aj dovolenkári, ktorí preferujú oddych na pláži alebo zábavu vo vode v podobe šnorchlovania a potápania. Tieto aktivity totiž dominujú v letovisku vďaka prítomnosti druhého najväčšieho korálového útesu na svete. Z Viedne do Cancúnu si môžete objednať priamy let každý štvrtok a nedeľu od 21. decembra 2023 do 7.apríla 2024.

➡️Náš TIP: Viva Wyndham Maya (4*) – ALL INCLUSIVE s transferom v cene od 1386€ (komplet za 1 osobu) na 7 nocí

 

 

MALDIVY

Cestovateľský sen snáď každého z nás, ponúka pohľadnicové pláže, 1000 odtieňov tyrkysovej a ničím nerušený pokoj uprostred oceánu. Skrýva neobývané ostrovy, rozprávkový podmorský svet alebo tzv. sandbanky, na ktorých si počas odlivu môžete urobiť piknik. Toto všetko môžete zažiť už po 9 hodinách priameho letu (každý pondelok, stredu, piatok a nedeľu) z Viedne v období od 16.októbra 2023 do 26.apríla 2024.

➡️ Náš TIP: The Barefoot Eco Hotel (4*) – RAŇAJKY s transferom v cene od 1526 € (komplet za 1 osobu) na 7 nocí

 

 

MAURÍCIUS

Zelený ostrov Maurícius, často označovaný ako raj na zemi, v sebe ukrýva prírodné bohatstvo v podobe krásnych pláží obklopených panenskou prírodou, priezračné tyrkysové vody, lagúny či bohatý podmorský svet s farebnými korálmi. V letovisku Grand Baiena Vás čaká množstvo reštaurácií, obchodov a bujarý nočný život. Priamy let na Maurícius nájdete v našich ponukách každý utorok, štvrtok a sobota od 17.októbra 2023 do 27.apríla 2024.

➡️ Náš TIP: The Radisson Blue Poste Lafayette Resort & Spa (5*) – POLPENZIA s transferom v cene od 1480€ (komplet za 1 osobu) na 7 nocí.

 

Náš tip: 5x dovolenka v exotike s rozpočtom do 1500 EUR

29.11.2023

Ak uvažujete nad dovolenkou v exotike ale obávate sa vysokých cien, máme pre Vás radostnú správu. S dobrou ponukou Vás dovolenka v exotike môže vyjsť menej ako letná dovolenka v Stredomorí alebo v kvalitnom slovenskom hoteli. My sme sa pozreli na ponuky zájazdov (zájazd obsahuje ubytovanie, letenky, stravu, transfer z letiska na hotel a späť, poistenie insolventnosti a služby [...]

First minute Turecko 2024 – Hotely, ktoré sa rýchlo vypredávajú

15.11.2023

Máme pre Vás dôležitú informáciu, ktorá Vám pomôže ušetriť stovky eur! Ak máte Váš obľúbený hotel v Turecku, ste väčšia rodina, plánujete cestovať s deťmi alebo ako skupina, prípadne máte špeciálne požiadavky na izbu, je pre Vás first minute tou najlepšou voľbou. Počet turistov v roku 2023 má v Turecku dosiahnuť takmer 60 miliónov osôb, čím by sa stal [...]

Tajomstvo nízkych cien odhalené! Najvýhodnejší vyhľadávač ubytovania v exotike so slovenskou podporou

18.10.2023

Aj vy radi cestujete po vlastnej osi? Objednáte si výhodnú letenku cez porovnávač leteniek, hotel cez online rezervačný systém, k tomu dokupíte transfer, poistenie a už sa tešíte na nové cestovateľské zážitky a objavy. Máme pre Vás dôležitú informáciu, ktorá Vám pomôže ušetriť stovky eur! Ak ste si doteraz mysleli, že najvýhodnejšie ceny ubytovania v obľúbených [...]

COP28, Dubaj, klimatický samit

Dubajského sultána skritizovali na COP28. Vyhlásil, že za odchodom od fosílnych palív nie je veda

03.12.2023 22:25

Designovaný prezident klimatickej konferencie Organizácie Spojených národov (OSN) COP28 v Dubaji Sultán Ahmad al-Džábir sa ocitol pod paľbou kritiky.

Sonnenskilauf Moelltaler Gletscher  c HT-NPR  D. Zupanc

Český lyžiar zahynul pod lavínou v rakúskych Alpách

03.12.2023 21:15

Český lyžiar (51) zahynul v nedeľu pod lavínou v oblasti rakúskeho lyžiarskeho strediska Mölltaler Gletscher (Mölltalský ľadovec).

Vysoké Tatry zima sneh Štrba, cencúle

V noci môže byť až mínus 20 stupňov Celzia, varujú meteorológovia

03.12.2023 20:00

Počas nedeľnej noci môžu v niektorých oblastiach Slovenska teploty klesnúť na mínus 20 až 21 stupňov Celzia.

robotník, práca,

Chceme suverénnu pracovnú politiku. Dá sa to však, ak je ovládaná strachom z cudzincov?

03.12.2023 19:00

Slovenský pracovný trh má väčší problém, než sa zdá. Prevládne zneužívaný strach z cudzieho, alebo dáta a zhoda na riešení problémov našej spoločnosti? Zapojte sa do diskusie!