Založ si blog

Neváhajte a navštívte egyptský Karibik – novinku leta 2023

„Zabudnite na Bali, Kubu alebo ostrovy južného Pacifiku – choďte sa pozrieť do egyptského Karibiku“, znie rada skúseného cestovateľa, ktorý túto lokalitu navštívil minulý rok. Že ste o egyptskom Karibiku ešte nepočuli? Nevadí, radi Vám o ňom povieme viac.

Stredisko Marsa Matrouh sa rozprestiera na pobreží Stredozemného mora na východ od Alexandrie. Typickou a zaujímavou črtou strediska sú nádherné biele piesočnaté pláže s krištáľovo čistou a azúrovou vodou. Marsa Matrouh je pokojné miesto s krásnou históriou a dostupnosťou všetkých služieb a navyše má vlastné medzinárodné letisko, kde od začiatku júna budú prevádzkované aj charterové lety z Bratislavy a Košíc.

 

 

Známe pláže

Pláž Gharam – v preklade „pobrežie lásky“, obľúbená pláž dostupná taxíkom alebo loďkou z Marsa Matrouh, s pomaly zvažujúcim sa dnom vhodná pre bezpečné kúpanie s deťmi

Pláž Rommel – nazvaná po nemeckom generálovi Rommelovi, ktorý sa tu zvykol kúpať počas nemeckej invázie, nachádza sa vo východnej časti mesta a vyhľadávajú ju milovníci potápania

Pláž Ageeba – označovaná za najkrajšiu pláž stredozemného egyptského pobrežia, nachádza sa asi 24 km od centra Marsa Matrouh, dostupná pravidelnou linkou mikrobusu od sídla Národnej banky v Marsa Matrouh; pre silnejšie prúdy nie je vhodná pre malé deti

Kleopatrina pláž – podľa legendy sa na pláži kúpala Kleopatra spolu s Markom Antoniom, pláž je prerušovaná veľkými kamennými formáciami, čo vytvára nádherné scenérie, pláž však nie je vhodná pre kúpanie s deťmi

 

Jaz Almaza Beach *****

Hotel sa nachádza priamo pri plaži Stredozemného mora s krásnym jemným bielym pieskom. Celý hotel je postavený v stredomorskom štýle s chutnou kuchyňou a príjemným personálom.

+ súkromná piesočná pláž

+ rodinný klub so slovenskými animátormi

+ 5 barov

 

 

Rixos Alamein *****

Moderný a luxusný luxusný rezort je situovaný v krásnych záhradách so zelenými palmami.  Hotel sa nachádza priamo na krásnej pláži s tyrkysovou vodou. Zaujímavosťou hotela je detské fitko a Rixy klub s rôznymi aktivitami pre deti vo vonkajšom a vnútornom prostredí hotela.

+ plážový servis v cene

+ 4 a´la carte reštaurácie

+ pre každú vekovú kategóriu

 

Almazino ****

Hotel sa nachádza v pokojnom prostredí s množstvom zelen. Kúsok od hotela je krásna pláž s priezračným modrým morom. Pýši sa delikátnou gastronómiou a skvelými službami.

+ pozvoľný vstup do mora

+ kôš čerstvého ovocia na izbe

+ wellness

 

 

Jaz Tamerina *****

Hotel sa nachádza v zálive Almaza pri nádhernej pláži obklopený zelenou záhradou. Je zariadený v modernom prepychovom štýle s nádychom Orientu. V hotely sú 3 bary a 6 a´la carte reštaurácií.

+ živé vystúpenia

+ kúpele Mivida

+ detský klub, ihrisko, bazén

 

Jaz Oriental *****

Exkluzívny hotel je známy bezproblémovými službami a pokojom. Pri hotely je súkromná pláž s pieskom. V hotely a v jeho okolí sú rôzne športové aktivity a wellness.

+ nákupné možnosti

+ lehátka, slnečníky a osušky zdarma

+ animačný program

 

Jaz Crystal *****

Striebristý piesok a žiarivá modrá voda je charakteristickou črtou rezortu Jaz Crystal. Hotel je pre všetkých, ktorí obľubujú relax, pokoj, rôzne aktivity a výbornú gastronómiu. V blízkosti hotela sú bohaté nákupné možnosti.

+ bazény a lagúna

+ športové a rekreačné aktivity

+ amfiteáter

 

Carols Beau Rivage *****

Nádherne zariadený hotel sa rozprestiera v Stredozemnom mori na vyvýšenine v púšti pozdĺž zálivu El Obyed. Jedinečnosťou hotela je jemná elegancia. Hotel disponuje 2 a´la carte reštauráciami, 3 barmi a 1 kaviarňou. Pre milovníkov zábavy a nočného života je v hotely Cha Cha disko.

+ pár minút od letiska

+ pláž s bielym pieskom

+ veľký bazén s oddelenou časťou pre deti

 

Caesar Bay Resort *****

Hotel Caesar Bay Resort je ideálny hotel na rodinnú dovolenku. Rozprestiera sa priamo na pláži s pozvoľným vstupom do krištáľovo čistého mora s výhľadom na ostrov.  Pre deti sú v hotely pripravené animácie so slovenskými animátormi.

+ 5 bazénov vrátane 1 detského bazéna a 1 vírivky

+ trezor zdarma

+ plážový servis v cene

 

Čierna Hora 2024: Obľúbené hotely slovenských cestovateľov

21.06.2024

Čierna Hora, nazývaná aj Montenegro, je známa nielen svojimi krásnymi pieskovými plážami, vysokými horami, krásnou prírodou, ale očarí aj historickými pamiatkami. Na rozdiel od Chorvátska alebo Bulharska nie je zatiaľ zasiahnutá masovým turizmom. Vďaka priaznivému podnebiu je tu veľa prímorskej vegetácie a zhruba dvesto slnečných dní v roku. Čierna Hora uplatňuje voči [...]

Dovolenkový tip 2024: Marsa Matrouh: Egyptský Karibik s úchvatnými plážami

14.06.2024

„Zabudnite na Bali, Kubu alebo ostrovy južného Pacifiku – choďte sa pozrieť do egyptského Karibiku“, znie rada skúseného cestovateľa, ktorý túto lokalitu navštívil minulý rok. Že ste o egyptskom Karibiku ešte nepočuli? Nevadí, radi Vám o ňom povieme viac. Stredisko Marsa Matrouh sa rozprestiera na pobreží Stredozemného mora na východ od Alexandrie. Typickou a [...]

Dovolenka 2024: Sezóna last minute je tu!

04.06.2024

Ak ste nadšencom vyhľadávania cestovateľských ponúk za najvýhodnejšie ceny, teraz je pre Vás ten najlepší čas. Odlety zo slovenských letísk v Bratislave, Košiciach, Piešťanoch a Popradu sa už rozbehli, avšak dovolenková sezóna je len na začiatku. Aj preto ponúkajú cestovné kancelárie práve v tomto období najvyššie zľavy. Posledné dni sa zľavy pohybovali až do [...]

Hadždž / Mekka /

Počas púte do Mekky zomrelo 1301 pútnikov, väčšinou oficiálne neregistrovaných

23.06.2024 22:04

Mnoho z obetí boli starší ľudia s chronickými chorobami.

Benjamin Netanjahu

Fáza intenzívnych bojov proti Hamasu sa blíži ku koncu, vyhlásil izraelský premiér Netanjahu

23.06.2024 21:20

Ukončenie fázy intenzívnych bojov v Gaze umožní rozmiestnenie väčšieho počtu izraelských síl pri severnej hranici Izraela s Libanonom.

Hory / Turistika /

Poľská turistka uviazla v ťažkom teréne vo Vysokých Tatrách, noc prečkala v horách

23.06.2024 20:05

Keďže 49-ročná žena disponovala vybavením na núdzové bivakovanie a po dohode s ňou, že je schopná prečkať noc v horách, záchrannú akciu odložili.

mimoriadne1, mim1, streľba, vražda, prepadnutie, zbraň, náboj, výstrel, nábojnica

V ruskom Dagestane sa strieľalo, horeli synagógy. Zomrelo šesť policajtov a pravoslávny kňaz

23.06.2024 18:28, aktualizované: 20:20

Dagestanský prezident Sergej Melikov uviedol, že neznámi útočníci sa útokmi v Derbente a Machačkale pokúsili destabilizovať situáciu v spoločnosti.