Založ si blog

Omán 2022/2023 s priamymi letmi z Bratislavy a Košíc

Navštívte s nami Arabský poloostrov, rozprávkový Omán, krajinu sultánov a Salalah, bielu perlu Orientu. Jemné pieskové pláže, tyrkysové more s delfínmi a veľrybami, kilometre kokosových paliem strážiacich pobrežie, duny púšte opierajúce sa o horský ománsky masív. Ten drží vlhko a vracia ho národnému pokladu, kadidlovému stromu, ktorého miazga sa v dávnych dobách vyvažovala zlatom. Exotická dovolenka ako z rozprávky, nádherné prostredie, vysoká kvalita služieb, príjemný personál a súkromie na plnohodnotný relax. To všetko s odletom z Bratislavy priamo do cieľovej destinácie sultanátu.

———————

Široká ponuka termínov: Vďaka veľkému záujmu slovenských dovolenkárov môžete až do mája 2023 do Ománu letieť každý týždeň priamym letom z Bratislavy. Celú ponuku zájazdov nájdete tu.

 

 

Omán je cestovateľský bonbónik, ktorý si drží svoju jedinečnosť a rozhodne nepatrí k masovým dovolenkovým destináciám. Jeho čarovnej atmosfére a nádherným pieskovým plážam Salalahu podľahla aj Kráľovná zo Sáby, matka Šalamúnovho syna. Salalah je rodiskom ománskeho sultána, ktorého si obyvatelia nesmierne cenia, tak ako svoju krajinu s jej bohatou históriou a modernou súčasnosťou. Rovnako si budú vážiť i Vás a ponúknu Vám služby na najvyššej úrovni. Nie nadarmo sa Ománu hovorí Švajčiarsko Orientu.

 

Netradičný Omán – cestovateľské tipy

Omán to nie sú len luxusné hotely, krásne pláže a rozľahlé púšte. Omán skrýva netradičné poklady, ktoré môžete objaviť počas Vašej dovolenky.

Hory: Existuje niekoľko spôsobov, ako poraziť horúčavy v Ománe, ale jeden z najobľúbenejších je vyraziť do hôr. Pohorie Al Hajar je najznámejšim pohorím, ktoré má výšku viac ako 2000 metrov a ponúka vítanú úľavu od úmorného horúčavy a vlhkosti pozdĺž pobrežia. Je to drsná krajina okrových hôr plná sadov, dedín, jaskýň a rozsiahlych vádí. V sadoch si môžete pochutnať na lahodných granátových jablkách. Vysoko v horách nájdete úchvatný hotel Alila Jabal Akhdar, ktorý Vám exkluzívne ponúkame s odletom z Viedne. Od hotela môžete absolvovať jednu z dvoch ománskych ferrat, ktorá ponúka nezabudnuteľné výhľady do strmého kaňona.

Alila Hotel Omán

Zelené doliny: Prevažná väčšina Ománu je suchá – Salalah je však ako z iného sveta. Je to hlavné mesto regiónu Dhofar v Ománe a leží na ďalekom juhu. Mesto je subtropické a počas Khareef (obdobie dažďov) sa výrazne mení. Časté dažde vedú k vzniku vodopádov, riek a zelenej krajine. Medzi ďalšie úžasné destinácie patrí Wadi Shab. Je tu fascinujúci pohľad z dna údolia. Keď kráčate po dne údolia, stúpate krížom tam a späť ponad rieku a nakoniec vojdete do jaskyne a vodopádu, kde môžete skákať z útesu.

 

Zabudnuté dedinky: Po celej krajine a horách sú roztrúsené opustené dediny. Tieto „dediny duchov“, takpovediac, sú známe pre návštevníkov a mnohé z nich priťahujú fotografov a zvedavcov. Keď sa ekonomika Ománu začala rozvíjať vďaka rope a modernej ére, tieto staré dediny zostali opustené. Al Hamra je najznámejšia z opustených dedín, ktorá leží na úpätí pohoria Hajar. Vznik komunity domov sa datuje do 17.storočia.

 

Kedy vycestovať

Ideálnym obdobím na cestovanie do Ománu je október až máj. Omán je krajinou geograficky veľmi rozmanitou. Na severe a vo vnútrozemí prevláda stredozemské podnebie, na púšťach suché, tropické podnebie. Letné teploty tu dosahujú až 54°C. Na pobreží je teplo a sucho, ale v období monzúnov od Indického oceánu, v mesiacoch júl až september, vlhko. Predpoveď počasia na najbližšie dni a týždne nájdete na https://www.pocasie.sk/oman/

———————

Odlet z Košíc: V termíne Veľkej Noci 2023 je v ponuke aj priamy let z Košíc do Ománu.

———————

Obľúbené hotely slovenských cestovateľov

Fanar Hotel & Residences 5*

Luxusný hotelový komplex, postavený v štýle arabskej architektúry, je situovaný priamo pri nádhernej širokej pláži s bielym pieskom a postupným vstupom do mora. Lagúny chránené mólom v blízkosti hotela sú ideálnym a bezpečným miestom pre rodiny s deťmi. Samozrejmosťou sú moderné klimatizované izby s bohatým vybavením, All Inclusive služby na vysokej úrovni, SPA centrum, bazény, vonkajšie i vnútorné bary a reštaurácie a kvalitné Wi-Fi pripojenie.

 

 

Salalah Rotana Resort (5*)

Luxusný hotelový komplex, zaradený do prestížnej hotelovej siete Rotana, je postavený priamo pri unikátnej nádhernej pláži s jemným bielym pieskom a pozvoľným vstupom do mora. Klienti si pochvaľujú výborný all inclusive a ZEN SPA centrum. Pre slovenských klientov je dostupný animačný tím Klub Leto v termíne 15.10.2022-29.4.2023.

 

Povinné doklady a očkovanie

Vstup do Ománu je možný len s platným cestovným pasom, s min. dobou platnosti 6 mesiacov od návratu. Vlastný cestovný doklad musia mať aj deti. Výrazne sa neodporúča mať v pase pečiatku Izraela. PCR test ani potvrdenie o očkovaní sa už nevyžaduje (stav k 14.11.2022).

 

Strávte zimu 2022/2023 v exotike – prehľad top 5 destinácií do 1500 EUR

02.11.2022

Ak uvažujete nad dovolenkou v exotike ale obávate sa vysokých cien, máme pre Vás radostnú správu. S dobrou ponukou Vás dovolenka v exotike môže vyjsť menej ako letná dovolenka v Stredomorí alebo v kvalitnom slovenskom hoteli. My sme sa pozreli na ponuky zájazdov (zájazd obsahuje ubytovanie, letenky, stravu, transfer z letiska na hotel a späť, poistenie insolventnosti a služby [...]

Jeseň 2022 // Južný Cyprus s októbrovými odletmi z Bratislavy

27.09.2022

Tretí najväčší ostrov Stredozemného mora ponúka svojim návštevníkom rozmanitú prírodu a idylické pláže s azúrovou vodou. Vďaka svojej bohatej histórii môžete na Cypre navštíviť mnoho zaujímavých historických a kultúrnych pamiatok. Už od dávna bol križovatkou obchodných ciest a kultúr troch kontinentov. Európy, Ázie a Afriky, pred tri a pol tisíc rokmi tu [...]

Slnečný Egypt 2022/2023 s priamymi letmi

14.09.2022

Odlety Počas jesene 2022 a jari 2023 je možné zo Slovenska lietať priamym letom do Hurghady iba z Bratislavy. Priame lety z Košíc začnú až v máji 2023 a budú sa realizovať do konca septembra. Slovenskí klienti však radi lietajú do Egypta z Viedne alebo Budapešti kvôli blízkosti oboch letísk. Do Hurghady z Viedne sa dostane priamym leteckým spojením s odletom v utorky, [...]

30november2022 Vlada Podpis Lekari 4919703u

Lekári si presadili vyššie platy, Matovič ich naďalej urážal. Kríza ešte nie je úplne zažehnaná

30.11.2022 22:38

Hoci sa vláda dohodla s lekármi, potlesku sme sa nedočkali. Memorandum je síce podpísané, realita v nemocniciach ešte môže prekvapiť.

Maroš Žilinka

Ako vziať Žilinkovi paragraf 363? Po zmene volá prezidentka, aktivisti aj politici

30.11.2022 20:00

Okrem prezidentky, neziskových organizácií a množstva poslancov chce zmenu aj expremiér Igor Matovič. Generálneho prokurátora Maroša Žilinku obvinil, že nesleduje spravodlivosť.

SR LOZ MZ vláda rokovanie lekári výpovede dohoda platy BAX

Lekárski odborári a vláda podpísali memorandum

30.11.2022 18:18

Dokument rieši financovanie zdravotníckych zariadení či zvýšenie počtu zdravotníkov.

Hakeem Jeffries

Demokratov prvýkrát v Snemovni povedie černoch

30.11.2022 18:12, aktualizované: 18:19

Hakeema Jeffriesa zvolili do funkcie jednohlasne.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 69
Celková čítanosť: 296160x
Priemerná čítanosť článkov: 4292x

Autor blogu