Založ si blog

Omán 2022/2023 s priamymi letmi z Bratislavy a Košíc

Navštívte s nami Arabský poloostrov, rozprávkový Omán, krajinu sultánov a Salalah, bielu perlu Orientu. Jemné pieskové pláže, tyrkysové more s delfínmi a veľrybami, kilometre kokosových paliem strážiacich pobrežie, duny púšte opierajúce sa o horský ománsky masív. Ten drží vlhko a vracia ho národnému pokladu, kadidlovému stromu, ktorého miazga sa v dávnych dobách vyvažovala zlatom. Exotická dovolenka ako z rozprávky, nádherné prostredie, vysoká kvalita služieb, príjemný personál a súkromie na plnohodnotný relax. To všetko s odletom z Bratislavy priamo do cieľovej destinácie sultanátu.

———————

Široká ponuka termínov: Vďaka veľkému záujmu slovenských dovolenkárov môžete až do mája 2023 do Ománu letieť každý týždeň priamym letom z Bratislavy. Celú ponuku zájazdov nájdete tu.

 

 

Omán je cestovateľský bonbónik, ktorý si drží svoju jedinečnosť a rozhodne nepatrí k masovým dovolenkovým destináciám. Jeho čarovnej atmosfére a nádherným pieskovým plážam Salalahu podľahla aj Kráľovná zo Sáby, matka Šalamúnovho syna. Salalah je rodiskom ománskeho sultána, ktorého si obyvatelia nesmierne cenia, tak ako svoju krajinu s jej bohatou históriou a modernou súčasnosťou. Rovnako si budú vážiť i Vás a ponúknu Vám služby na najvyššej úrovni. Nie nadarmo sa Ománu hovorí Švajčiarsko Orientu.

 

Netradičný Omán – cestovateľské tipy

Omán to nie sú len luxusné hotely, krásne pláže a rozľahlé púšte. Omán skrýva netradičné poklady, ktoré môžete objaviť počas Vašej dovolenky.

Hory: Existuje niekoľko spôsobov, ako poraziť horúčavy v Ománe, ale jeden z najobľúbenejších je vyraziť do hôr. Pohorie Al Hajar je najznámejšim pohorím, ktoré má výšku viac ako 2000 metrov a ponúka vítanú úľavu od úmorného horúčavy a vlhkosti pozdĺž pobrežia. Je to drsná krajina okrových hôr plná sadov, dedín, jaskýň a rozsiahlych vádí. V sadoch si môžete pochutnať na lahodných granátových jablkách. Vysoko v horách nájdete úchvatný hotel Alila Jabal Akhdar, ktorý Vám exkluzívne ponúkame s odletom z Viedne. Od hotela môžete absolvovať jednu z dvoch ománskych ferrat, ktorá ponúka nezabudnuteľné výhľady do strmého kaňona.

Alila Hotel Omán

Zelené doliny: Prevažná väčšina Ománu je suchá – Salalah je však ako z iného sveta. Je to hlavné mesto regiónu Dhofar v Ománe a leží na ďalekom juhu. Mesto je subtropické a počas Khareef (obdobie dažďov) sa výrazne mení. Časté dažde vedú k vzniku vodopádov, riek a zelenej krajine. Medzi ďalšie úžasné destinácie patrí Wadi Shab. Je tu fascinujúci pohľad z dna údolia. Keď kráčate po dne údolia, stúpate krížom tam a späť ponad rieku a nakoniec vojdete do jaskyne a vodopádu, kde môžete skákať z útesu.

 

Zabudnuté dedinky: Po celej krajine a horách sú roztrúsené opustené dediny. Tieto „dediny duchov“, takpovediac, sú známe pre návštevníkov a mnohé z nich priťahujú fotografov a zvedavcov. Keď sa ekonomika Ománu začala rozvíjať vďaka rope a modernej ére, tieto staré dediny zostali opustené. Al Hamra je najznámejšia z opustených dedín, ktorá leží na úpätí pohoria Hajar. Vznik komunity domov sa datuje do 17.storočia.

 

Kedy vycestovať

Ideálnym obdobím na cestovanie do Ománu je október až máj. Omán je krajinou geograficky veľmi rozmanitou. Na severe a vo vnútrozemí prevláda stredozemské podnebie, na púšťach suché, tropické podnebie. Letné teploty tu dosahujú až 54°C. Na pobreží je teplo a sucho, ale v období monzúnov od Indického oceánu, v mesiacoch júl až september, vlhko. Predpoveď počasia na najbližšie dni a týždne nájdete na https://www.pocasie.sk/oman/

———————

Odlet z Košíc: V termíne Veľkej Noci 2023 je v ponuke aj priamy let z Košíc do Ománu.

———————

Obľúbené hotely slovenských cestovateľov

Fanar Hotel & Residences 5*

Luxusný hotelový komplex, postavený v štýle arabskej architektúry, je situovaný priamo pri nádhernej širokej pláži s bielym pieskom a postupným vstupom do mora. Lagúny chránené mólom v blízkosti hotela sú ideálnym a bezpečným miestom pre rodiny s deťmi. Samozrejmosťou sú moderné klimatizované izby s bohatým vybavením, All Inclusive služby na vysokej úrovni, SPA centrum, bazény, vonkajšie i vnútorné bary a reštaurácie a kvalitné Wi-Fi pripojenie.

 

 

Salalah Rotana Resort (5*)

Luxusný hotelový komplex, zaradený do prestížnej hotelovej siete Rotana, je postavený priamo pri unikátnej nádhernej pláži s jemným bielym pieskom a pozvoľným vstupom do mora. Klienti si pochvaľujú výborný all inclusive a ZEN SPA centrum. Pre slovenských klientov je dostupný animačný tím Klub Leto v termíne 15.10.2022-29.4.2023.

 

Povinné doklady a očkovanie

Vstup do Ománu je možný len s platným cestovným pasom, s min. dobou platnosti 6 mesiacov od návratu. Vlastný cestovný doklad musia mať aj deti. Výrazne sa neodporúča mať v pase pečiatku Izraela. PCR test ani potvrdenie o očkovaní sa už nevyžaduje (stav k 14.11.2022).

 

Leto 2023: TOP 10 rodinných hotelov s aquaparkom

21.03.2023

Milujú Vaše deti aquaparky a vy hľadáte tú najlepšiu možnosť na takéto trávenie voľného času počas letnej dovolenky? Prinášame Vám 10 tipov na overené hotely s tou najširšou ponukou vodnej zábavy. S rezerváciou hotela neváhajte! Obľúbené rodinné hotely s aquaparkami sa predávajú ako teplé rožky a viaceré letné termíny na sezónu 2023 sú už aktuálne vypredané. [...]

Holidaycheck Award 2023 // Najlepšie hodnotené rodinné hotely

08.03.2023

Webový portál Holidaycheck, ktorý zbiera a zverejňuje recenzie hotelov uverejňuje každý rok rebríček najlepších hotelov v jednotlivých oblastiach a destináciách. Do rebríčka sú zaradené hotely, ktoré: – dosiahli mieru odporúčania najmenej 90% – získali minimálne 50 recenzií za rok 2022 – nezaznamenali žiadne porušenie kódexu správania Holidaycheck V [...]

Holidaycheck Award 2023 // Najlepšie hodnotené plážové hotely

23.02.2023

Webový portál Holidaycheck, ktorý zbiera a zverejňuje recenzie hotelov uverejňuje každý rok rebríček najlepších hotelov v jednotlivých oblastiach a destináciách. Do rebríčka sú zaradené hotely, ktoré: – dosiahli mieru odporúčania najmenej 90% – získali minimálne 50 recenzií za rok 2022 – nezaznamenali žiadne porušenie kódexu správania Holidaycheck V [...]

Na Bratislavu sa sypal sneh

SHMÚ: Budúci týždeň sa ochladí, očakáva sa sneženie v nižších polohách

23.03.2023 11:06

Na budúci týždeň sa s príchodom ochladenia očakáva sneženie od stredných polôh, neskôr prechodne aj v nižších polohách.

fishing, phishing, hacker, mobil, počítačová kriminalita, počítač,

Pribúdajú podvody s kryptomenami. Muž prišiel o 4700 eur

23.03.2023 10:39

Polícia v Topoľčanoch upozorňuje na pribúdajúce telefonické podvody s kryptomenami.

žilinka

Žilinka: Návrh veľkej novely Trestného zákona má moju plnú podporu

23.03.2023 10:35

Generálny prokurátor považuje navrhovanú novelu Trestného zákona za kvalitný legislatívny materiál.

medveď, ZOO, seriál

Medveď v okrese Prievidza napadol 38-ročného muža

23.03.2023 10:19

Polícia upozorňuje verejnosť, že v súvislosti s príchodom teplejšieho počasia sa naše najväčšie šelmy začínajú prebúdzať.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 76
Celková čítanosť: 329194x
Priemerná čítanosť článkov: 4332x

Autor blogu