Založ si blog

Čierna Hora 2022: Obľúbené hotely slovenských cestovateľov

Čierna Hora, nazývaná aj Montenegro, je známa nielen svojimi krásnymi pieskovými plážami, vysokými horami, krásnou prírodou, ale očarí aj historickými pamiatkami. Na rozdiel od Chorvátska alebo Bulharska nie je zatiaľ zasiahnutá masovým turizmom. Vďaka priaznivému podnebiu je tu veľa prímorskej vegetácie a zhruba dvesto slnečných dní v roku. Čierna Hora uplatňuje voči občanom SR bezvízový styk na všetky druhy pasov do 90 dní. Občania SR môžu cestovať na územie Čiernej Hory na dobu do 30 dní pobytu aj na občiansky preukaz. Vyžaduje sa platnosť oboch dokumentov minimálne 3 mesiace pri odchode krajiny.

Slovenské cestovné kancelárie majú v letnej sezóne 2022 v ponuke 8 alebo 15 dňové letecké pobytové zájazdy /priamy let Bratislava – Podgorica  trvá približne 1h a 20 min./, prípadne si môžete zakúpiť samotné ubytovanie a vyraziť do Čiernej hory autom. V ponuke sú aj letecké pobyty cez rakúske a nemecké cestovné kancelárie s odletom z Viedne. Pri týchto ponukách si môžete flexibilne vybrať dĺžku zájazdu.

 

Pláže

Čiernohorské pláže s jemným či hrubým pieskom, čiastočne štrkové, niektoré s oblázkami či kamienkami (celkovo 117 pláží) lemujú celé 290km dlhé pobrežie krajiny a patria k najobľúbenejším plážam Jadranu. Svoju dovolenku môžete stráviť na Tivatskej, Budvanskej, Barskej či Ulcinjskej riviére. Najobľúbenejšie sú dlhé pieskové pláže v okolí letovísk Budva a Bečiči. Stredisko Bečiči sa hrdí svojou takmer 2-kilometrovou plážou, ktorá bola už dávnejšie odborníkmi označená za najkrajšiu v Európe. Je tu aj viacero ďalších pláží, oceneným Modrou vlajkou za čistotu mora,niektoré aj s obsahom liečivých minerálov /Ulcinj/. Známa je tiež romantická Červená pláž v Sutomore /názov má podľa farby svojho piesku a kamienkov/.

 

Pamiatky

– historické mesto Kotor v zálive Boka Kotorska má zachované stredoveké centrum /v zozname UNESCO/

– ostrov Sveti Stefan so zachovanými pôvodnými domčekmi bývalých rybárov

– Budva: starobylé mestečko s úzkymi uličkami a romantické zákutiami

– Bar: palác Kráľa Nikolu I. v ktorom sa nachádza archeologické múzeum

– Boka Kotorska – najväčší prírodný záliv na juhu Jadranského mora

– kaňon rieky Tara – druhý najdlhší a najhlbší na svete

– národný park Skadarsko Jezero.

 

Hotelový komplex Mediteran 4*

// pobyty – priame lety z Bratislavy a pobyty s individuálnou dopravou

V obľúbenom letovisku Bečiči, pri jednej z najkrajších pláží /modrá vlajka za čistotu/. V areáli tohto moderného hotelového komplexu sa nachádza jeden z najväčších aquaparkov v Čiernej Hore, do ktorého majú ubytovaní hostia vstup zdarma. Hotel ponúka stravovanie ultra all inclusive, služby plážových reštaurácií sú za poplatok. Na vyhradenej súkromnej časti hotelovej pláže je plážový servis zadarmo. Odporúčame hlavne rodinám s deťmi.

 

Slovenska Plaža 4*

// pobyty s individuálnou dopravou

// pobyty s priamymi letmi z Viedne

Tento obľúbený rušný hotelový komplex postavený v štýle mestečka s uličkami, námestiami, obchodíkmi a reštauráciami, butikmi i cukrárňami, leží neďaleko historického mestečka Budva. Celý rezort sa skladá z dvojpodlažných pavilónov. Má 3* časť, ale aj 4* časť, ktorá prešla rekonštrukciou. Nakoľko ide o rozsiahly komplex, vzdialenosť od štrkovo- piesočnatej pláže závisí od polohy ubytovania. Hostia však majú možnosť kúpania aj na ostrove Sv. Nikola alebo na pláži Ploče /loďkou z Budvy/. V komplexe nájdete aj bazény s morskou vodou, na svoje si tu prídu deti aj dospelí. Blízkosť aquaparku v Budve a rušná promenáda je lákadlom pre mnohých dovolenkárov.

 

Iberostar Herceg Novi 4*

// pobyty s priamymi letmi z Viedne

// pobyty s individuálnou dopravou

Ak túžite po pokojnej dovolenke na okraji zálivu Boka Kotorska, zavítajte do mestečka Njivice, kde sa tento hotel nachádza. Je umiestnený v nádhernom prostredí, z vonkajšieho bazéna môžete vychutnávať úžasný pohľad na záliv, more a hory, ktorými je hotel obklopený. Hotel disponuje modernými a priestrannými izbami s balkónom alebo terasou, krásnou záhradou, dostupné je bezplatné Wifi. Pláž je tu menšia, okruhliaková. Centrum mesta Herceg Novi je vzdialené 8 km.

 

Korali 2*

// pobyty – priame lety z Bratislavy a pobyty s individuálnou dopravou

Príjemný, nenáročný hotel s priaznivými cenami nachádzajúci sa na veľmi vyhľadávanej sutomorskej pláži s krásnou scenériou horského masívu priamo nad mestečkom. Hotel sa nachádza od 6 km od turistického, prístavného a historického mesta Bar a 30 km od historickej Budvy s množstvom kultúrnych pamiatok. Hotel odporúčame rodinám s deťmi aj jednotlivcom.

Jeseň 2022 // Južný Cyprus s októbrovými odletmi z Bratislavy

27.09.2022

Tretí najväčší ostrov Stredozemného mora ponúka svojim návštevníkom rozmanitú prírodu a idylické pláže s azúrovou vodou. Vďaka svojej bohatej histórii môžete na Cypre navštíviť mnoho zaujímavých historických a kultúrnych pamiatok. Už od dávna bol križovatkou obchodných ciest a kultúr troch kontinentov. Európy, Ázie a Afriky, pred tri a pol tisíc rokmi tu [...]

Slnečný Egypt 2022/2023 s priamymi letmi

14.09.2022

Odlety Počas jesene 2022 a jari 2023 je možné zo Slovenska lietať priamym letom do Hurghady iba z Bratislavy. Priame lety z Košíc začnú až v máji 2023 a budú sa realizovať do konca septembra. Slovenskí klienti však radi lietajú do Egypta z Viedne alebo Budapešti kvôli blízkosti oboch letísk. Do Hurghady z Viedne sa dostane priamym leteckým spojením s odletom v utorky, [...]

Exotika 2022/2023 s priamymi letmi a flexi garanciou

25.08.2022

Leto končí a vy ste nestihli Vašu vysnívanú dovolenku? Ak navyše nie ste milovníkom studeného ročného obdobia, určite oceníte ponuky do exotických destinácií s priamymi odletmi z Viedne. Pre skúsených cestovateľov žiadna novinka – najvýhodnejšie ceny do vybraných destinácií exotiky ako Maledivy, Maurícius alebo Mexiko nájdete pri kúpe dovolenky v predstihu, bežne 3-6 [...]

Dedeček Dědeček

Dědeček prosí rodiny obetí o odpustenie. Vodič auta smrti zo Zochovej prvýkrát prehovoril

07.10.2022 20:50

Bývalý športový funkcionár rozprával o svojich pocitoch po osudnej nedeli a prečo žiadal o prepustenie.

Počúvajte Pravdu, špeciál, víkendový podcast

Po nehode opitého šoféra cítiť vo vzduchu lynč. Toleranciu k alkoholu a porušovaniu zákona však máme v krvi

07.10.2022 19:15

Tragická nehoda na autobusovej zastávke v Bratislave šokovala a nahnevala celé Slovensko. Problém je však hlbší, hovorí v podcaste denníka Pravda komentátor Marián Repa.

Vladimir Putin

Putin dostal na narodeniny darčekový certifikát na traktor aj pyramídu z melónov

07.10.2022 18:29

Predseda dolnej komory ruského parlamentu Volodin sa vo svojom statuse vyznal: "Kým je Putin, je aj Rusko."

trh, nákup, nakupovanie, farmári, poľnohospodárstvo, zelenina, trhovisko

Pri Neapole sa priotrávilo desať ľudí mandragorou, bola zrejme v špenáte

07.10.2022 17:21

Z desiatich hospitalizovaných je jeden v ohrození života.