Založ si blog

Tunisko 2022: Obľúbené hotely s aquaparkami a Flex garanciou do 15. 4.

Tunisko – vstupná brána Afriky – zmes stredomorskej a horúcej africkej klímy ponúkajúca zaručene teplú a slnečnú dovolenku už od začiatku júna až do neskorého septembra. Jedna z najlacnejších leteckých destinácii dostupných s odletom zo slovenských letísk (dĺžka trvania letu 2 hod.) . Slovenské cestovné kancelárie ponúkajú na leto 2022 odlety z Košíc a Bratislavy do Monastiru. Do Djerby sa zo Slovenska letí priamo iba z Bratislavy. Priamy let na letisko v Djerbe môžete nájsť v ponuke rakúskych a nemeckých cestovných kancelárií z Viedne na našej stránke www.reisen.sk.

AKTUALIZOVANÉ: Do 15.4.2022 si ku všetkým zájazdom do Tuniska môžete zakúpiť Flex garanciu v hodnote 50 EUR/zájazd, ktorá Vám umožní bezplatné zrušenie alebo zmenu zájazdu do 25 dní pred nástupom na zájazd. Kompletná ponuka zájazdov s Flex garanciou.

 

 

Tuniské nádherné široké pieskové pláže s pozvoľným vstupom do mora sú vhodné aj pre najmenšie deti a viaceré hotely ponúkajú služby a atrakcie pre deti a aquaparky, ktoré sa nachádzajú priamo v rezorte a vstup do nich je zdarma. Medzi najžiadanejšie oblasti patria Mahdia, zelený ostrov Djerba a živé mesto Sousse s kvalitnými all inclusive hotelmi, ktoré ponúkajú výbornú kuchyňu s nádychom afrického orientu, domácimi nealkoholickými a alkoholickými nápojmi a najlepším animačným programom pre dospelých a deti.

 

Na vycestovanie do Tuniska je potrebný cestovný pas platný ešte 6 mesiacov po návrate z dovolenky. Toto sa vzťahuje aj na všetky maloleté deti už od narodenia. Každý cestujúci, starší ako 6 rokov, ktorý nie je zaočkovaný alebo nemá ukončený proces plného očkovania – je povinný predložiť negatívny PCR-test nie starší ako 48 hodín pred príchodom do krajiny, prípadne negatívny AG test – nie starší ako 24 hodín pred príchodom do krajiny. Táto povinnosť platí pre osoby staršie ako 6 rokov (vrátane). Cestujúci s plne ukončeným procesom očkovania nie je povinný predkladať žiadny test s negatívnym výsledkom. Ukončenú vakcináciu preukážu očkovacím certifikátom s QR kódom.

 

Hotel Zodiac ****

:: 13 km od mesta Hammamet, možnosť dopravy do mesta pravidelnou autobusovou linkou

:: bohatý animačný program pre deti, vlastný aquapark a mnoho zábavných atrakcií pre rodiny s deťmi

:: pár minút od hotela sa nachádza zábavný park Carthageland

:: 5 minút od nádhernej piesočnej pláže s pozvoľným vstupom do mora

 

Nour Palace *****

:: výborný pomer ceny a kvality

:: piesková pláž  s pozvoľným vstupom do mora priamo pri hotely

:: bohaté animačné programy pre deti, veľké bazény a vlastný aquapark

:: 7 km od centra Mahdie, možnosť pravidelnej dopravy do centra mesta

 

 

Iberostar Kuriat Palace *****

:: luxusný novorekonštruovaný hotel siete Iberostar s tobogánmi a rozľahlými bazénmi

:: jedna z najkrajších piešočnatých pláži v Tunisku s pozvoľným vstupom do mora

:: pre milovníkov golfu je k dispozícií neďaleké 18-jamkové golfové ihrisko

:: iba 3 minúty od letiska v Monastire a 9 km od centra Monastiru s možnosťou pravidelnej dopravy

 

 

Turecko 2022: Top hotely s poslednými voľnými termínmi

22.06.2022

Obrovský záujem zo strany slovenských klientov o turecké hotely prekvapil aj samotné cestovné kancelárie. Pri mnohých obľúbených hoteloch zostali už iba posledné voľné termíny a izby. Turecko poteší najlepším pomerom kvality služieb a ceny, širokými možnosťami fakultatívnych výletov ako aj nákupnými príležitosťami na miestnych trhoch a obchodoch. Ak máte navyše [...]

Last minute počasie – kam na dovolenku v prvej polovici júna 2022?

27.05.2022

Letná dovolenková sezóna je už predo dvermi a s ňou aj stúpajúce teploty ovzdušia i mora v obľúbených letných destináciách. V prvej polovici júna vzlietajú zo slovenských letísk do stredomorských destinácií aj prvé chartrové lety cestovných kancelárií. Kam sa môžete vybrať v tomto období na dovolenku? Prinášame prehľad destinácií spracovaných podľa stránok [...]

Chorvátsko 2022: Najkrajšie pláže Makarskej riviéry

18.05.2022

Rozkladá sa na cca 60-tich kilometroch pobrežia Dalmácie v Chorvátsku, od Brely po Gradac. Na šírku však má len niekoľko kilometrov. Po celej dĺžke ju od vnútrozemia oddeľuje druhé najväčšie pohorie Chorvátska, Biokovo. Na tomto „úzkom páse“ pobrežia Jadranu môžete nájsť najvyhľadávanejšie pláže, krásne a zachovalé kultúrne pamiatky aj chránené [...]

pád, sucho

Miláno pre sucho vypína fontány. Šetrite vodou, odkázalo občanom

25.06.2022 22:11

V Taliansku sa podľa odhadov 42 percent pitnej vody stráca v dôsledku starých a zle udržiavaných potrubí.

Drevo

Cena dreva v Česku stúpla trojnásobne, ľudia sa zásobujú aj na desať zím

25.06.2022 21:30

Ešte v roku 2019 bola priemerná cena dreva 853 Kč (34,49 eura) za kubík a museli ho dávať do medziskladov.

Igor Matovič / Richard Sulík /

Matovič vyzýva na odpustenie. Sulík: Mám veľkú trpezlivosť, ale...

25.06.2022 20:55

Len od nedele do stredy SaS urobila 365 útokov voči OĽaNO, vypočítal Matovič.

Vitalij Kličko

Mysleli si, že hovoria s Kličkom. Starostovia metropol naleteli podvodníkovi. Bolo za tým Rusko?

25.06.2022 19:24

Skutočný Kličko vyzval na objasnenie tejto záležitosti a upozornil, že na rozhovory v angličtine či nemčine nikdy nepotrebuje tlmočníka.