Založ si blog

Cyprus 2022 // Top hotely, ktoré sa rýchlo vypredávajú

Ostrov lásky, ako je často nazývaný, lebo na tomto mieste z mora vystúpila bohyňa Afrodita. Je jednou z najobľúbenejších destinácií slovenských dovolenkárov. Unikátna poloha ostrova v Stredozemnom mori v blízkosti Turecka garantuje vyše 300 slnečných dní v roku aj krásne pláže. No nielen to, ale aj história a možnosti rôznych zaujímavostí vedia ohromiť každého cestovateľa. Či už idete na severný alebo južný Cyprus – o výnimočné zážitky nebude núdza. Na internete nájdete veľa článkov, ktoré porovnávajú rozdiely medzi týmito dvoma časťami ostrova. Pamiatky, pláže a dobré služby nájdete na severe aj na juhu. Severnú časť vyhľadávajú tí, ktorí vedia oceniť kvalitné turecké služby v exkluzívnych hoteloch, juh zas milovníci dlhých pieskových pláží a veľkolepých prírodných scenérií.

Pozor na najvážnejší rozdiel medzi severom a juhom – severný Cyprus nepatrí do Európskej únie, je to nezávislý štát a potrebujete tam pasy, ktoré musia byť platné minimálne 6 mesiacov po návrate z dovolenky. Na juh môžete cestovať aj s platným občianskym preukazom alebo pasom. Občiansky preukaz je už možné vystaviť aj pre dieťa mladšie ako 15 rokov –  o ich vydaní sa môžete informovať na hociktorom policajnom oddelení dokladov.

 

 

Lety

Na letisko Ercan v severocyperskej časti nie sú možné priame lety z inej krajiny ako z Turecka, vzhľadom na medzinárodné predpisy. Preto sa naň dostanete iba letom s medzipristátim na jednom z tureckých letísk. Počas tohtoročnej letnej sezóny sa bude lietať na Cyprus len priamym letom do Larnaky z Bratislavy, Košíc a Piešťan a odtiaľ sa presuniete autobusovým transferom do hotelov, či už na južnom alebo na Severnom Cypre. Viedenské letisko obsluhuje Larnaku tri krát denne (ranný, doobedný a večerný let) a do Ercanu sa dostane viacerými letmi s medzipristátím alebo prestupom v Istanbule, Ankare alebo Antalyi.

Ak máte svoj obľúbený hotel, cestujete s deťmi alebo ste väčšia skupina, prípadne máte špecifickú požiadavku na typ izby, nechajte si spraviť cenovú ponuku v predsezóne. Obávať sa o svoje peniaze rozhodne nemusíte. Cestovné kancelárie vo všeobecnosti požadujú nízke zálohy a každá ponúka aj možnosť bezplatného storna do určitého dátumu – bližšie Vás informujeme na našom call centre. Ak sa obávate o situáciu, že by niekto z cestujúcich nemohol zo zdravotných alebo iných vážnych dôvodov nastúpiť aj tesne pred odchodom na zájazd, odporúčame komerčné cestovné poistenie, tzv. komplexné cestovné poistenie, ktoré zahŕňa aj náklady spojené s Covidom a ktoré Vás chráni až do poslednej chvíle a počas pobytu.

 

 

Top hotely, ktoré sú mimoriadne obľúbené a rýchlo sa vypredávajú

Kaya Artemis Resort 5*

Veľmi obľúbený hotelový komplex s výbornými službami, navrhnutý v štýle chrámu bohyne Artemis. Spája zábavu aj oddych pre všetky vekové kategórie.

+ slovensky animačný tím, nádherná pláž

– veľký areál s množstvom ľudí v hlavnej sezóne.

 

Acapulco Beach 5*

Nádherný areál pokrývajúci množstvo služieb od aquaparku až po lunapark – hotel je vhodný pre rodiny s deťmi aj pre dospelých.

+ teplé a čisté more, pekná a upravená pláž, dostatok lehátok, chutné jedlo, novovybudovaný panoramatický bazén Infinity pre dospelých

– rozľahlý komplex, niektoré budovy ďalej od pláže

 

Nelia Beach 4*

Tento hotel očarí  skvelou polohou na piesočnatej pláži s výhľadom na priezračné Stredozemné more. Ponúka dostatok oddychu a relaxu v celom areáli. Pestrý zábavný program nenecháva priestor pre nudu

+ blízkosť obchodov a množstvo atrakcií v letovisku

– rušnejšie stredisko, slnečníky a ležadlá na pláži za poplatok

 

Vrissiana Beach 4*

Je skvelou voľbou ubytovania pri návšteve južného Cypru a nádherného mesta Protaras, kde je množstvo zábavy či už v meste alebo na vynikajúcej pieskovej pláži s pozvoľným vstupom do mora.

+ cenovo výhodné ubytovanie, kde sa snúbi praktickosť s pohodlím v romantickom prostredí

– plážový servis za poplatok

 

 

Tsokkos Protaras Beach 4*

Elegantný hotel sa nachádza cca 200 m od mora, na začiatku mesta Protaras. Ponúka skvelé služby, priestranný bazén aj výbornú stravu.

+ jedna z najkrajších pláži na Cypre, blízko centra s rušným večerným životom a širokou ponukou turistických obchodíkov.

– vzdialenosť na pláž

 

Constantinos the Great 5*

Jeden z luxusnejších hotelov na južnom Cypre s modernou architektúrou a elegantne pôsobiacim areálom, umiestnený priamo pri pláži. Nechajte sa rozmaznávať na jeho presvetlených terasách s výhľadom na more.

+ výborný all inclusive s neobmedzeným množstvom miestnych alkoholických a nealkoholických nápojov v areáli hotela, krytý bazén

–  rušnejšie prostredie vzhľadom k množstvu klientov v sezóne a animáciám počas dňa

 

Leto 2022 // Grécke hotely pre celiatikov // Posledné augustové termíny

01.08.2022

Grécko a grécke ostrovy patria aj v letnej sezóne 2022 k najvyhľadávanejším dovolenkovým destináciám slovenských turistov. Každý z množstva gréckych ostrovov je niečím unikátny a zaujímavý, jedno však majú spoločné – horúce slnko, krásne pláže a teplé more. Občanom Slovenskej republiky stačí na vstup na územie Grécka len platný občiansky preukaz (pozor [...]

Čierna Hora 2022: Obľúbené hotely slovenských cestovateľov

15.07.2022

Čierna Hora, nazývaná aj Montenegro, je známa nielen svojimi krásnymi pieskovými plážami, vysokými horami, krásnou prírodou, ale očarí aj historickými pamiatkami. Na rozdiel od Chorvátska alebo Bulharska nie je zatiaľ zasiahnutá masovým turizmom. Vďaka priaznivému podnebiu je tu veľa prímorskej vegetácie a zhruba dvesto slnečných dní v roku. Čierna Hora uplatňuje voči [...]

Turecko 2022: Top hotely s poslednými voľnými termínmi

22.06.2022

Obrovský záujem zo strany slovenských klientov o turecké hotely prekvapil aj samotné cestovné kancelárie. Pri mnohých obľúbených hoteloch zostali už iba posledné voľné termíny a izby. Turecko poteší najlepším pomerom kvality služieb a ceny, širokými možnosťami fakultatívnych výletov ako aj nákupnými príležitosťami na miestnych trhoch a obchodoch. Ak máte navyše [...]

Scott Morrison

Počas pandémie sa dosadil na päť ministerských postov. Austrálsky expremiér svoje kroky obhajuje

17.08.2022 09:35

Scott Morrison tak urobil bez toho, aby o tom informoval svojich kolegov, parlament či voličov.

kórea, hranica

Severná Kórea odpálila dve riadené strely

17.08.2022 08:52

Severná Kórea má na základe rezolúcií Bezpečnostnej rady OSN zakázané odpaľovať balistické strely, riadených striel sa to však netýka.

Ukrajina, Rusko, vojna, Enerhodar, Záporožská jadrová elektráreň

Reuters: Ukrajinci pracujú v jadrovej elektrárni pod hlavňami ruských zbraní

17.08.2022 08:04

Najväčšiu atómovú elektráreň v Európe od marca okupuje ruské vojsko.

Hagemanová

Primárky vo Wyomingu vyhrala kandidátka podporovaná Trumpom

17.08.2022 07:05

Republikánskou kandidátkou v doplňujúcich novembrových voľbách bude právnička Harriet Hagemanová. Trumpova kritička Liz Cheneyová neuspela.