Založ si blog

Omán 2021/22 – Klenot Orientu, krajina z rozprávok Tisíc a jednej noci

Navštívte s nami Arabský poloostrov, rozprávkový Omán, krajinu sultánov a Salalah, bielu perlu Orientu.Jemné pieskové pláže, tyrkysové more s delfínmi a veľrybami, kilometre kokosových paliem strážiacich pobrežie, duny púšte opierajúce sa o horský ománsky masív. Ten drží vlhko a vracia ho národnému pokladu, kadidlovému stromu, ktorého miazga sa v dávnych dobách vyvažovala zlatom. Exotická dovolenka ako z rozprávky, nádherné prostredie, vysoká kvalita služieb, príjemný personál a súkromie na plnohodnotný relax. To všetko s odletom z Bratislavy priamo do cieľovej destinácie sultanátu.

Omán je cestovateľský bonbónik, ktorý si drží svoju jedinečnosť a rozhodne nepatrí k masovým dovolenkovým destináciám. Jeho čarovnej atmosfére a nádherným pieskovým plážam Salalahu podľahla aj Kráľovná zo Sáby, matka Šalamúnovho syna. Salalah je rodiskom ománskeho sultána, ktorého si obyvatelia nesmierne cenia, tak ako svoju krajinu s jej bohatou históriou a modernou súčasnosťou. Rovnako si budú vážiť i Vás a ponúknu Vám služby na najvyššej úrovni. Nie nadarmo sa Ománu hovorí Švajčiarsko Orientu.

Na celú ponuku zájazdov cestovnej kancelárie do Ománu, je momentálne možné využiť First Moment zľavy na všetky 8 a 15 dňové pobyty s odletom priamo z Bratislavy do destinácie Salalah. Čakajú na Vás luxusné 5* hotely s All Inclusive službami, situované priamo na bielych pieskových plážach s postupným vstupom do mora a lagúnami, vhodnými aj pre rodiny s deťmi či zamilované páry. Ponuka služieb hotelov a hotelových komplexov, zaradených do prestížnych hotelových sietí, začína pri týždňovom pobyte už na cene 972 EUR/1271 EUR s poplatkami/ na osobu.

Lety

Slovenskí klienti ocenia priame lety z Bratislavy do Salalahu, bez nutnosti prestupu. Sezóna priamych letov začína 16.októbra 2021 a končí 26.marca 2022. Sezóna priamych spiatočných letov začína 23.októbra 2021 a končí 2.apríla 2022. Všetky odlety a prílety z a do Ománu sú výhradne v soboty a to v celej hlavnej sezóne 2021/22, ktorá trvá v Ománe od októbra do apríla.

Kedy vycestovať

Ideálnym obdobím na cestovanie do Ománu je október až apríl. Omán je krajinou geograficky veľmi rozmanitou. Na severe a vo vnútrozemí prevláda stredozemské podnebie, na púšťach suché, tropické podnebie. Letné teploty tu dosahujú až 54°C. Na pobreží je teplo a sucho, ale v období monzúnov od Indického oceánu, v mesiacoch júl až september, vlhko. Aj preto je príroda v tejto oblasti zelená.

 

Fanar Hotel & Residences 5*

Luxusný hotelový komplex, postavený v štýle arabskej architektúry, je situovaný priamo pri nádhernej širokej pláži s bielym pieskom a postupným vstupom do mora. Lagúny chránené mólom v blízkosti hotela sú ideálnym a bezpečným miestom pre rodiny s deťmi. Samozrejmosťou sú moderné klimatizované izby s bohatým vybavením, All Inclusive služby na vysokej úrovni, SPA centrum, bazény, vonkajšie i vnútorné bary a reštaurácie a kvalitné Wi-Fi pripojenie.

 

Salalah Rotana Resort 5*

Hotelový komplex luxusnej siete Rotana, je postavený pri krásnej pláži s jemným bielym pieskom a postupným vstupom do mora. Hotel ponúka elegantné klimatizované izby s plnohodnotným vybavením, All Inclusive služby na vysokej úrovni, SPA centrum, bazén a ihrisko pre deti, vonkajšie bazény s ležadlami a slnečníkmi, medzinárodné reštaurácie a bary v hoteli aj na pláži, športoviská, fitness centrum, obchody, Wi-Fi pripojenie, zmenáreň a bankomat.

Povinné doklady

Vstup do Ománu je možný len s platným cestovným pasom, s min. dobou platnosti 6 mesiacov od návratu. Vlastný cestovný doklad musia mať aj deti. Výrazne sa neodporúča mať v pase pečiatku Izraela. Je potrebné byť plne zaočkovaný a preukázať sa negatívnym PCR testom nie starším ako 96 hodín/neplatí pre osoby mladšie ako 18 rokov/. Doklad o očkovaní a PCR teste je nutné uložiť do aplikácie Tarassud a  registrovať sa na https://covid19.emushrif.om/traveler/travel.

 

Cancún 2021/2022 – priame lety, flexi garancia a tipy na výlety

09.09.2021

Lety Veľkou výhodou pre slovenských klientov je blízkosť letiska vo Viedni, ktoré ako jediné v strednej Európe poskytuje priamy let do Cancúnu. Ten nebol niekoľko predošlých sezón prevádzkovaný, pre sezónu 2021/2022 bol však obnovený a preto je dobré ho využiť. Let je obsluhovaný spoločnosťou Austrian Airlines a lieta z Viedne do Cancúnu vždy v štvrtok a nedeľu. [...]

Maurícius 2021/2022 – priame lety, akciové ceny a flexi garancia

02.09.2021

Mnohým Slovákom pri ostrove Maurícius napadne predstava mimoriadne drahej dovolenky na jednom z najkrajších ostrovov sveta. Časy sa však zmenili a dovolenka v bývalej britskej kolónii, ktorá sa preslávila krásnou prírodou s divokými vodopádmi a jednou z najvyhľadávanejších poštových známok na svete (Modrý Maurícius) je v príjemných cenách prístupná aj pre Slovákov. [...]

Priame lety z Viedne – Exotika 2021/2022

11.08.2021

Ak už ste cestovali do exotiky, určite to poznáte – nájsť vhodný termín s priamym letom do Vami vybranej destinácie nie je vždy najľahšie. Výber priamych letov je obmedzený iba na niektoré odletové a príletové dni, ich cena je zväčša vyššia a kapacita obmedzená. Ak teda plánujete exotiku s priamym letom, zaujímajte sa o kúpu zájazdu skôr, viaceré lety a hotely [...]

Maroš Žilinka

Žilinka: Po zúžení paragrafu 363 by bol generálny prokurátor len štatista

22.09.2021 13:48

Šéf prokurátorov Maroš Žilinka nepovažuje za správne, ak sa pristupuje k zmene zákona pod vplyvom emócií alebo pre nespokojnosť s konkrétnym rozhodnutím.

Lietadlo / Antonov An-26 /

V Rusku zmizlo z radarov armádne lietadlo typu Antonov An-26

22.09.2021 13:38

Existujú obavy, že stroj sa zrútil v prírodnej rezervácii.

Ide o pravdu, Peter Vačok

Vačok v Ide o pravdu: SIS je zbytočná. Stojí nás veľa peňazí, a biľag únosu zo seba nikdy nezmyje

22.09.2021 13:00

Paragraf 363 Trestného poriadku rozhádal koalíciu. „Ak ho zrušíme, zoberieme právo občanovi, nie generálnemu prokurátorovi,“ povedal v relácii Ide o pravdu Peter Vačok, advokát a bývalý vyšetrovateľ.

heger

Europoslanci monitorujú situáciu na Slovensku. Heger s nimi hovoril aj o ochrane novinárov

22.09.2021 12:42, aktualizované: 13:22

Monitorovacia skupina Európskeho parlamentu ocenila aj reformné kroky a proces očisty justície, polície a prokuratúry.