Založ si blog

Čierna Hora 2020 – najslnečnejšie pláže Jadranského pobrežia + 4 naj hotely

Čierna Hora, nazývaná aj  Montenegro, je známa nielen svojimi krásnymi pieskovými plážami, vysokými horami, krásnou prírodou, ale očarí aj historickými pamiatkami.  Na rozdiel od Chorvátska alebo Bulharska nie je zatiaľ zasiahnutá masovým turizmom. Vďaka priaznivému podnebiu je tu veľa prímorskej vegetácie a zhruba dvesto slnečných dní v roku. Čierna Hora uplatňuje voči občanom SR bezvízový styk na všetky druhy pasov do 90 dní. Občania SR môžu cestovať na územie Čiernej Hory na dobu do 30 dní pobytu aj na občiansky preukaz. Vyžaduje sa platnosť oboch dokumentov minimálne 3 mesiace pri odchode krajiny.

 

Pláže

Čiernohorské pláže  s jemným či hrubým pieskom, čiastočne štrkové, niektoré s oblázkami či kamienkami (celkovo 117 pláží) lemujú celé  290km dlhé pobrežie krajiny a patria k najobľúbenejším plážam Jadranu.   Svoju dovolenku môžete stráviť na Tivatskej, Budvanskej, Barskej či Ulcinjskej riviére. Najobľúbenejšie sú dlhé pieskové pláže v okolí letovísk Budva a Bečiči. Stredisko Bečiči sa hrdí svojou takmer 2-kilometrovou plážou, ktorá bola už dávnejšie odborníkmi označená za najkrajšiu v Európe. Je tu aj viacero ďalších pláží, oceneným Modrou vlajkou za čistotu mora,niektoré aj s obsahom liečivých minerálov /Ulcinj/. Známa je tiež  romantická Červená pláž  v Sutomore /názov má podľa farby svojho piesku a kamienkov/.

Doprava

Slovenské cestovné kancelárie ponúkajú v sezóne 2020 hneď niekoľko možností dopravy k zájazdom do Čiernej hory. Okrem klasickej individuálnej a autobusovej dopravy je možné zakúpiť 8 alebo 15 dňové letecké pobytové zájazdy /priamy let Bratislava – Podgorica  trvá približne 1h a 20 min./, alebo využiť ponuku kombinovanej dopravy v limitovaných termínoch /diaľkový klimatizovaný autobus -lietadlo, resp. naopak/.

 

Pamiatky

– historické mesto Kotor v zálive Boka Kotorska má zachované stredoveké centrum / v zozname UNESCO/

– ostrov Sveti Stefan, vyhľadávaný celebritami , má zachované pôvodné  domčeky bývalých rybárov

– Budva: starobylé mestečko /úzke uličky, romantické zákutia/

– Bar: palác Kráľa Nikolu I. v ktorom sa nachádza archeologické múzeum

– Boka Kotorska – najväčší prírodný záliv na juhu Jadranského mora

– kaňon rieky Tara /druhý najdlhší a najhlbší na svete, pod záštitou UNESCO/,

– národný park Skadarsko Jezero…..

‎Z Čiernej hory je možné podniknúť  výlet do Dubrovníka  alebo Albánska.

 

Hotelový komplex Mediteran 5*

V obľúbenom letovisku Bečiči, pri jednej z najkrajších pláží /modrá vlajka za čistotu/. V areáli tohto moderného hotelového komplexu sa nachádza jeden z najväčších aquaparkov v Čiernej Hore, do ktorého majú ubytovaní hostia vstup zdarma. Hotel  ponúka stravovanie ultra all inclusive, služby plážových reštaurácií sú za poplatok. Na vyhradenej súkromnej časti hotelovej pláže je plážový servis zadarmo. Odporúčame hlavne rodinám s deťmi.

Holiday Villages Montenegro 4*

Novopostavený hotelový komplex na Ulcinjskej reviere, priamo pri širokej Velkej Plaži, ktorej jemný piesok s vysokým obsahom jódu je známy svojimi liečivými účinkami. Vybavením je vhodný aj pre rodiny s deťmi – nájdete tu miniklub, detské ihrisko, bazény, lanový park Adventure pre deti, ale aj športové vybavenie pre dospelých – vonkajší fitness, tenis…Tento moderný hotel má vynikajúcu polohu, služby na vysokej úrovni, od centra Ulcinj je vzdialený asi 5 km.

 

Slovenska Plaža 4*

Tento obľúbený rušný hotelový komplex postavený v štýle mestečka s uličkami, námestiami, obchodíkmi a reštauráciami, butikmi i cukrárňami, leží neďaleko historického mestečka Budva. Celý rezort sa skladá z dvojpodlažných pavilónov. Má 3* časť, ale aj 4* časť, ktorá prešla rekonštrukciou. Nakoľko ide o rozsiahly komplex, vzdialenosť od štrkovo- piesočnatej pláže závisí od polohy ubytovania. Hostia však majú možnosť kúpania  aj na ostrove Sv. Nikola alebo na plaži Ploče / loďkou z Budvy /. V komplexe nájdete aj bazény s morskou vodou, na svoje si tu prídu deti aj dospelí. Blízkosť aquaparku v Budve a rušná promenáda je lákadlom pre mnohých dovolenkárov.

 

Iberostar Herceg Novi 4*

Ak túžite po pokojnej dovolenke na okraji zálivu Boka Kotorska, zavítajte do mestečka Njivice, kde sa tento hotel nachádza. Je umiestnený v nádhernom prostredí, z vonkajšieho bazéna môžete vychutnávať úžasný pohľad na záliv, more a hory, ktorými je hotel obklopený. Hotel disponuje modernými a priestrannými izbami s balkónom alebo terasou, krásnou záhradou, dostupné je bezplatné Wifi. Pláž je tu menšia, okruhliaková. Centrum mesta Herceg Novi je vzdialené 8 km.

 

Čiernohorci sú známi svojou njegušskou šunkou /pršutom/ a syrmi, olivovým olejom z okolia Baru alebo čiernohorským vínom.

Dovolenka 2020: Grécke hotely s ponukou stravy pre celiatikov

30.06.2020

Grécko a grécke ostrovy patria už každoročne k najvyhľadávanejším dovolenkovým destináciám slovenských turistov. Každý z množstva gréckych ostrovov je niečím unikátny a zaujímavý, jedno však majú spoločné – horúce slnko, krásne pláže a teplé more. Navyše, občania Slovenskej republiky môžu vstupovať na územie Grécka na platný občiansky preukaz / [...]

Dovolenka 2020: Najkrajšie a bezpečné pláže v Grécku

29.06.2020

Grécko znova sprístupnilo verejné pláže, no pod prísnymi bezpečnostnými nariadeniami. Pre Vašu bezpečnosť prevádzkovatelia pláží budú napríklad musieť zaznamenávať počet návštevníkov, zaistiť minimálnu požadovanú vzdialenosť medzi slnečníkmi i ležadlami, či zabezpečiť, aby sa na ploche 1000 metrov štvorcových nachádzalo maximálne 40 ľudí. Stánky s [...]

Dovolenka 2020: TOP 4 bezpečných prímorských európskych destinácií + tipy na hotely

23.06.2020

Prinášame aktuálny prehľad TOP 4 bezpečných prímorských európskych dovolenkových destinácií s priaznivou epidemiologickou situáciou. Do týchto krajín môžete vstúpiť a vrátiť sa na Slovensko bez povinnosti absolvovať izoláciu/ karanténu a nemusíte sa preukázať negatívnym testom na ochorenie Covid-19. Takže kde už môžeme dovolenkovať? Grécko Grécko [...]

Syria

Izraelské letecké útoky zničili budovu v Gaze, Hamas reagoval raketovými útokmi

11.05.2021 21:09, aktualizované: 22:20

Obete z miesta útoku bezprostredne nehlásili.

Ide o pravdu, Ján Krošlák,

Poslanec Krošlák v Ide o pravdu: Kolíkovú zachránil Heger

11.05.2021 20:00

Aká je situácia v poslaneckom klube OĽaNO? „Premiér Eduard Heger má podporu, Igor Matovič má aj kritikov. Ja som jedným z nich,“ povedal v relácii Ide o pravdu poslanec Ján Krošlák (OĽaNO).

Petra Vlhová, Zuzana Čaputová, veľky glóbus,

Výbor pre dres od Vlhovej začal konanie voči Čaputovej

11.05.2021 16:51, aktualizované: 16:59

Hlave štátu hrozí pokuta až vo výške 12 mesačných platov.

AstraZeneca

Rezort zdravotníctva pozastavil očkovanie vakcínou od AstraZeneca pre prvoočkovancov

11.05.2021 16:19

AstraZeneca sa spája s dvoma úmrtiami na Slovensku. Jej vedľajším nežiaducim účinkom je tvorba krvných zrazenín.