Založ si blog

Čierna Hora 2020 – najslnečnejšie pláže Jadranského pobrežia + 4 naj hotely

Čierna Hora, nazývaná aj  Montenegro, je známa nielen svojimi krásnymi pieskovými plážami, vysokými horami, krásnou prírodou, ale očarí aj historickými pamiatkami.  Na rozdiel od Chorvátska alebo Bulharska nie je zatiaľ zasiahnutá masovým turizmom. Vďaka priaznivému podnebiu je tu veľa prímorskej vegetácie a zhruba dvesto slnečných dní v roku. Čierna Hora uplatňuje voči občanom SR bezvízový styk na všetky druhy pasov do 90 dní. Občania SR môžu cestovať na územie Čiernej Hory na dobu do 30 dní pobytu aj na občiansky preukaz. Vyžaduje sa platnosť oboch dokumentov minimálne 3 mesiace pri odchode krajiny.

 

Pláže

Čiernohorské pláže  s jemným či hrubým pieskom, čiastočne štrkové, niektoré s oblázkami či kamienkami (celkovo 117 pláží) lemujú celé  290km dlhé pobrežie krajiny a patria k najobľúbenejším plážam Jadranu.   Svoju dovolenku môžete stráviť na Tivatskej, Budvanskej, Barskej či Ulcinjskej riviére. Najobľúbenejšie sú dlhé pieskové pláže v okolí letovísk Budva a Bečiči. Stredisko Bečiči sa hrdí svojou takmer 2-kilometrovou plážou, ktorá bola už dávnejšie odborníkmi označená za najkrajšiu v Európe. Je tu aj viacero ďalších pláží, oceneným Modrou vlajkou za čistotu mora,niektoré aj s obsahom liečivých minerálov /Ulcinj/. Známa je tiež  romantická Červená pláž  v Sutomore /názov má podľa farby svojho piesku a kamienkov/.

Doprava

Slovenské cestovné kancelárie ponúkajú v sezóne 2020 hneď niekoľko možností dopravy k zájazdom do Čiernej hory. Okrem klasickej individuálnej a autobusovej dopravy je možné zakúpiť 8 alebo 15 dňové letecké pobytové zájazdy /priamy let Bratislava – Podgorica  trvá približne 1h a 20 min./, alebo využiť ponuku kombinovanej dopravy v limitovaných termínoch /diaľkový klimatizovaný autobus -lietadlo, resp. naopak/.

 

Pamiatky

– historické mesto Kotor v zálive Boka Kotorska má zachované stredoveké centrum / v zozname UNESCO/

– ostrov Sveti Stefan, vyhľadávaný celebritami , má zachované pôvodné  domčeky bývalých rybárov

– Budva: starobylé mestečko /úzke uličky, romantické zákutia/

– Bar: palác Kráľa Nikolu I. v ktorom sa nachádza archeologické múzeum

– Boka Kotorska – najväčší prírodný záliv na juhu Jadranského mora

– kaňon rieky Tara /druhý najdlhší a najhlbší na svete, pod záštitou UNESCO/,

– národný park Skadarsko Jezero…..

‎Z Čiernej hory je možné podniknúť  výlet do Dubrovníka  alebo Albánska.

 

Hotelový komplex Mediteran 5*

V obľúbenom letovisku Bečiči, pri jednej z najkrajších pláží /modrá vlajka za čistotu/. V areáli tohto moderného hotelového komplexu sa nachádza jeden z najväčších aquaparkov v Čiernej Hore, do ktorého majú ubytovaní hostia vstup zdarma. Hotel  ponúka stravovanie ultra all inclusive, služby plážových reštaurácií sú za poplatok. Na vyhradenej súkromnej časti hotelovej pláže je plážový servis zadarmo. Odporúčame hlavne rodinám s deťmi.

Holiday Villages Montenegro 4*

Novopostavený hotelový komplex na Ulcinjskej reviere, priamo pri širokej Velkej Plaži, ktorej jemný piesok s vysokým obsahom jódu je známy svojimi liečivými účinkami. Vybavením je vhodný aj pre rodiny s deťmi – nájdete tu miniklub, detské ihrisko, bazény, lanový park Adventure pre deti, ale aj športové vybavenie pre dospelých – vonkajší fitness, tenis…Tento moderný hotel má vynikajúcu polohu, služby na vysokej úrovni, od centra Ulcinj je vzdialený asi 5 km.

 

Slovenska Plaža 4*

Tento obľúbený rušný hotelový komplex postavený v štýle mestečka s uličkami, námestiami, obchodíkmi a reštauráciami, butikmi i cukrárňami, leží neďaleko historického mestečka Budva. Celý rezort sa skladá z dvojpodlažných pavilónov. Má 3* časť, ale aj 4* časť, ktorá prešla rekonštrukciou. Nakoľko ide o rozsiahly komplex, vzdialenosť od štrkovo- piesočnatej pláže závisí od polohy ubytovania. Hostia však majú možnosť kúpania  aj na ostrove Sv. Nikola alebo na plaži Ploče / loďkou z Budvy /. V komplexe nájdete aj bazény s morskou vodou, na svoje si tu prídu deti aj dospelí. Blízkosť aquaparku v Budve a rušná promenáda je lákadlom pre mnohých dovolenkárov.

 

Iberostar Herceg Novi 4*

Ak túžite po pokojnej dovolenke na okraji zálivu Boka Kotorska, zavítajte do mestečka Njivice, kde sa tento hotel nachádza. Je umiestnený v nádhernom prostredí, z vonkajšieho bazéna môžete vychutnávať úžasný pohľad na záliv, more a hory, ktorými je hotel obklopený. Hotel disponuje modernými a priestrannými izbami s balkónom alebo terasou, krásnou záhradou, dostupné je bezplatné Wifi. Pláž je tu menšia, okruhliaková. Centrum mesta Herceg Novi je vzdialené 8 km.

 

Čiernohorci sú známi svojou njegušskou šunkou /pršutom/ a syrmi, olivovým olejom z okolia Baru alebo čiernohorským vínom.

Tunisko 2020: Top 4 hotely, ktoré sa rýchlo vypredávajú

19.02.2020

Tunisko - vstupná brána Afriky - zmes stredomorskej a horúcej africkej klímy ponúkajúca zaručene teplú a slnečnú dovolenku už od začiatku júna až do neskorého septembra. Jedna z najlacnejších viac »

Cyprus 2020: Top 6 hotelov, ktoré sa rýchlo vypredávajú

23.01.2020

Ostrov lásky, ako je často nazývaný je jednou z najobľúbenejších destinácií slovenských dovolenkárov. Unikátna poloha tohto ostrova spolu zaručujúca vyše 300 slnečných dní v roku, krásne viac »

Grécke ostrovy 2020 – Top 7 hotelov s najlepším pomerom ceny a kvality

17.01.2020

Niet rozmanitejšej destinácie v Európe ako Grécko, a to najmä vďaka svojim ostrovom, ktoré sú lákadlom pre dovolenkárov z celého sveta. Odhady návštevnosti známeho britského analytického viac »

počasie vietor

Pozor na silný vietor na celom území Slovenska

23.02.2020 12:06

Slovenský hydrometeorologický ústav vydal výstrahy prvého aj druhého stupňa pred silným vetrom.

Gymnazisti, čistič

Gymnazisti v Košiciach vymysleli ekologický čistič

23.02.2020 11:29

Tuči sa volá výrobok mladých ľudí z Gymnázia na Poštovej ulici v Košiciach. Tuhý čistič vymysleli, vyrábajú ho a distribuujú do ekologických predajní.

katedrála, Žilina

Žilinskú katedrálu čaká miliónová rekonštrukcia

23.02.2020 11:10

Po komplexnom pamiatkovom výskume čaká Katedrálu Najsvätejšej Trojice v Žiline obnova vonkajších i vnútorných priestorov.

Turecko zemetrasenie trosky sutiny ruiny

Po zemetrasení na hranici Iránu a Turecka hlásia sedem obetí

23.02.2020 10:38, aktualizované: 10:57

Epicentrum zemetrasenia sa nachádzalo neďaleko iránskej dediny vzdialenej necelých desať kilometrov od hranice s Tureckom.