Založ si blog

Cyprus 2020: Top 6 hotelov, ktoré sa rýchlo vypredávajú

Ostrov lásky, ako je často nazývaný je jednou z najobľúbenejších destinácií slovenských dovolenkárov. Unikátna poloha tohto ostrova spolu zaručujúca vyše 300 slnečných dní v roku, krásne pláže, ale aj história a možnosti na návštevy rôznych zaujímavostí vedia ohromiť aj skúseného cestujúceho. Či už idete na severný alebo južný Cyprus – o výnimočné zážitky nebude núdza. Na internete nájdete veľa článkov, ktoré porovnávajú rozdiely medzi severným a južným Cyprom. Pamiatky, pláže a dobré služby však nájdete na severe aj na juhu. Severnú časť vyhľadávajú tí, ktorí vedia oceniť kvalitné turecké služby v exkluzívnych hoteloch, juh zas milovníci dlhých pieskových pláží a veľkolepých prírodných scenérií.

Pozor na najvážnejší rozdiel medzi severom a juhom – na severný Cyprus potrebujete pasy. Tie potrebujú aj Vaše deti a všetky pasy musia byť platné minimálne 6 mesiacov po návrate z dovolenky. Na juh môžete cestovať s platným občianskym preukazom, Vaše deti potrebujú pas alebo po novom aj občiansky preukaz, ktorý je možné po novom vystaviť aj pre dieťa mladšie ako 15 rokov –  deťom do 6 rokov s dvojročnou platnosťou, deťom do 15 rokov s päťročnou platnosťou. Správny poplatok za vydanie detského občianskeho preukazu je 4,50 eura, čo je približne polovičná suma oproti detskému pasu vydávanému do veku 6 rokov. Aj tu platí, že o detský občiansky preukaz môže požiadať zákonný zástupca dieťaťa na hociktorom oddelení dokladov a rovnako si ho nechať doručiť na zvolené oddelenie dokladov najbližšie k bydlisku, prípadne za poplatok aj kuriérom domov.

Lety
Na letisko Ercan v severnej tureckej časti nie je možné vzhľadom na medzinárodné predpisy viesť priamy let. Preto sa naň dostanete iba letom, ktorý vykoná medzipristátie na jednom z Istanbulských letísk alebo v Antalyi. Z lietadla nevystupujete, to pokračuje po krátkej chvíli v lete ďalej priamo na Severný Cyprus. Viacerých cestujúcich táto medzistanica odradzuje, ale netreba sa jej nijakým spôsobom obávať. Časť letov na severný Cyprus prebieha tak, že sa letí na letisku do Larnaky na južnom Cypre a následne Vás autobus prevezie do severnej časti.

Počas letnej sezóny sa bude lietať do Larnaky na južnom Cypre a do Ercanu na severnom Cypre z Bratislavy a Košíc. Zo Sliača, Popradu a Piešťan sa priamym letom na Cyprus nedostanete. Viedenské letisko obsluhuje Larnaku tri krát denne (ranný, doobedný a večerný let) a do Ercanu sa dostane viacerými letmi s medzipristátím alebo prestupom v Istanbule, Ankare alebo Antalyi.Predovšetkým ranný let z Viedne do Larnaky je u našich klientov mimoriadne obľúbený, preto Vám ho odporúčame rezervovať si zájazd s týmto letom vopred.

Ak máte navyše svoj obľúbený hotel, cestujete s deťmi alebo ako väčšia skupina, prípadne máte špecifickú požiadavku na typ izby, nechajte si spraviť cenovú ponuku v predsezóne. Obávať sa o svoje peniaze rozhodne nemusíte. Cestovné kancelárie vo všeobecnosti požadujú nízke zálohy. Každá cestovná kancelária má v zmysle zákona o zájazdoch zájazdy poistené proti insolventnosti, teda proti situácii, ak by cestovná kancelária skrachovala. Poisťovňa je povinná následne odškodniť klientov. Ak sa obávate o situáciu, že by ste vy alebo cestujúci nemohli zo zdravotných alebo iných vážnych dôvodov nastúpiť, chráni Vás komerčné cestovné poistenie, tzv. komplexné cestovné poistenie.

 

Top hotely, ktoré sú mimoriadne obľúbené a rýchlo sa vypredávajú

 

Limak Cyprus

Brilantne a vkusne zariadený hotel patriaci do siete Limak hotels. Jeden z najlepších hotelov na Cypre. Veľmi milý a ústretový personál, krásny areál, všade dostatok miesta na ležanie, posedenie, čisté more s pozvoľným vstupom vhodným pre deti.

+ krásna široká piesočnatá pláž a vynikajúce all inclusive služby

– vyššia cena

 

 

Kaya Artemis Resort

Veľmi obľúbený hotelový komplex s maximálnymi službami navrhnutými tak, aby spájal dokopy zábavu aj oddych.

+ slovensky animačný tím spolu so športovou akadémiou futbalu a plávania

– veľký areál s množstvom ľudí v hlavnej sezóne.

 

Vrissiana Beach

Je skvelou voľbou ubytovania pri návšteve južného Cypru a nádherného mesta Protaras, kde je množstvo zábavy či už v baroch alebo pri posedení pri vynikajúcom jedle.

+ cenovo výhodné ubytovanie, kde sa snúbi praktickosť s pohodlím v romantickom prostredí

– plážový servis za poplatok

 

 

Odessa Beach

Úžasná dovolenka v v kvalitnom hoteli v krásnom prostredí kúsok od mora a tiež od centra mesta Protaras. Vynikajúca kuchyňa, priateľský personál.

+ vynikajúca kuchyňa s množstvo ala carte reštaurácii, ktoré sú zdarma 1 x za pobyt.

– vzdialenosť na pláž cca 200 metrov

 

Acapulco Beach

Nádherný areál pokrývajúci množstvo služieb od aquaparku až po lunapark – hotel je vhodný ako pre rodiny s deťmi aj pre dospelých.

+ teplé a čisté more, pekná a upravená pláž, dostatok lehátok, chutné jedlo a veľký vyber, nevtieravý personál.

– v rámci all inclusive nie sú zahrnuté žiadne snacky a je len jeden all inclusive bar na konci rezortu

 

Tsokkos Protaras Beach 4*

Hotel sa nachádza cca 200 m od mora, čiže nie je priamo na pláži. Napriek tomu patrí k obľúbeným hotelom, keďže patrí do siete Tsokkos, ktorá je jedna z najlepších sietí na Cypre.

+ jedna z najkrajších pláži na Cypre, skvelá lokalita blízko centra mesta Protara

– vzdialenosť na pláž

Dovolenka 2020: Grécke hotely s ponukou stravy pre celiatikov

30.06.2020

Grécko a grécke ostrovy patria už každoročne k najvyhľadávanejším dovolenkovým destináciám slovenských turistov. Každý z množstva gréckych ostrovov je niečím unikátny a zaujímavý, jedno však majú spoločné – horúce slnko, krásne pláže a teplé more. Navyše, občania Slovenskej republiky môžu vstupovať na územie Grécka na platný občiansky preukaz / [...]

Dovolenka 2020: Najkrajšie a bezpečné pláže v Grécku

29.06.2020

Grécko znova sprístupnilo verejné pláže, no pod prísnymi bezpečnostnými nariadeniami. Pre Vašu bezpečnosť prevádzkovatelia pláží budú napríklad musieť zaznamenávať počet návštevníkov, zaistiť minimálnu požadovanú vzdialenosť medzi slnečníkmi i ležadlami, či zabezpečiť, aby sa na ploche 1000 metrov štvorcových nachádzalo maximálne 40 ľudí. Stánky s [...]

Dovolenka 2020: TOP 4 bezpečných prímorských európskych destinácií + tipy na hotely

23.06.2020

Prinášame aktuálny prehľad TOP 4 bezpečných prímorských európskych dovolenkových destinácií s priaznivou epidemiologickou situáciou. Do týchto krajín môžete vstúpiť a vrátiť sa na Slovensko bez povinnosti absolvovať izoláciu/ karanténu a nemusíte sa preukázať negatívnym testom na ochorenie Covid-19. Takže kde už môžeme dovolenkovať? Grécko Grécko [...]

Syria

Izraelské letecké útoky zničili budovu v Gaze, Hamas reagoval raketovými útokmi

11.05.2021 21:09

Obete z miesta útoku bezprostredne nehlásili.

Ide o pravdu, Ján Krošlák,

Poslanec Krošlák v Ide o pravdu: Kolíkovú zachránil Heger

11.05.2021 20:00

Aká je situácia v poslaneckom klube OĽaNO? „Premiér Eduard Heger má podporu, Igor Matovič má aj kritikov. Ja som jedným z nich,“ povedal v relácii Ide o pravdu poslanec Ján Krošlák (OĽaNO).

Petra Vlhová, Zuzana Čaputová, veľky glóbus,

Výbor pre dres od Vlhovej začal konanie voči Čaputovej

11.05.2021 16:51, aktualizované: 16:59

Hlave štátu hrozí pokuta až vo výške 12 mesačných platov.

AstraZeneca

Rezort zdravotníctva pozastavil očkovanie vakcínou od AstraZeneca pre prvoočkovancov

11.05.2021 16:19

AstraZeneca sa spája s dvoma úmrtiami na Slovensku. Jej vedľajším nežiaducim účinkom je tvorba krvných zrazenín.