Založ si blog

Strávte zimu 2020 v exotike – prehľad top 5 destinácií do 1000 EUR!

Zájazdy do exotických destinácií v posledných rokoch zaznamenali obrovský posun – v kvalite služieb, ale aj vo výhodných cenách, ktoré sa čoraz viac stávajú dostupné pre väčšiu skupinu cestujúcich. S dobrou ponukou Vás dovolenka v exotike môže vyjsť menej ako letná dovolenka v Stredomorí alebo v kvalitnom slovenskom hoteli.  My sme sa pozreli na ponuky zájazdov (ubytovanie, letenky, strava, transfer, poistenie insolventnosti, delegát) v exotických destináciách v období 1.1.2019- 30.4.2019 s odletom z Viedne, v ktorých sa zmestíte s cenou 1000 eur na osobu.

 

Kapverdy
Zaujímavá príroda, miestne pochúťky a raj pre surferov. To všetko hovoria o Kapverdách naši klienti. Osemdňový pobyt s prestupom cez Lisabon, stravou all inclusive v príjemnom 3+* hoteli sa začína na cene 900 EUR, kvalitný 4* hotel Vás bude stáť od 1050 eur na osobu. >> Pozrieť ponuky <<

 

Dominikánska republika
Prekrásne dlhé pieskové pláže, kus koloniálnej histórie, národné parky aj pozorovanie veľrýb. Jedna z naj destinácii pre slovenských turistov s hotelmi s výbornými službami. Osemdňový pobyt s prestupom cez Frankfurt, all inclusive stravou v príjemnom 3* hoteli sa začína na cene 995 EUR, kvalitný 4* hotel Vás bude stáť od 1150 eur na osobu. >> Pozrieť ponuky <<

 

Maurícius
Luxusná destinácia otvárajúca sa pre široké masy turistov. Rozprávkové pláže, panenská príroda a dobrosrdeční ľudia spolu s vysokým štandardom služieb zaručujú výbornú dovolenku.  Osemdňový pobyt s prestupom cez Frankfurt, polpenziou v príjemnom 3* hoteli sa začína na cene 1020 EUR, kvalitný 4* hotel Vás bude stáť od 1300 eur na osobu. >> Pozrieť ponuky <<

 

Thajsko
Zábava, nočný život, divoká príroda a jedlo, aké nikde inde neochutnáte. Thajsko vždy očarí a prekvapí. Osemdňový pobyt s prestupom cez Dubai, polpenziou v príjemnom 3+* hoteli sa začína na cene 890 EUR, kvalitný 4* hotel Vás bude stáť od 950 eur na osobu. >> Pozrieť ponuky <<

 

Kuba
Cestovateľská legenda, ktorú nemusíme osobitne predstavovať. Cigary, rum, tanec a nádherné pláže. Osemdňový pobyt s prestupom cez Paríž, stravou all inclusive v príjemnom 3* hoteli sa začína na cene 950 EUR, 4* hotel Vás bude stáť od 1100 eur na osobu. >> Pozrieť ponuky <<

 

Kedy rezervovať
Na začiatku blogu hneď malé upozornenie. Pri ponukách do exotických destinácií nefunguje fenomén last minute ponúk. Vyskytuje sa, ale oveľa menej ako to slovenskí klienti poznajú pri letných ponukách. Naopak, pri obľúbených hoteloch a v prípadoch, kde zostali už posledné izby, ceny ponúk výrazne stúpajú.

Všeobecné pravidlo sa nájsť nedá, väčšina klientov však kupuje zájazd jeden až štyri mesiace pred nástupom, niekedy aj polroka. Ak ste skupina, veľká rodina, alebo požadujete osobitný typ izieb doprajte si radšej na kúpu zájazdu viac času. Navyše, vybavenie takýchto špeciálnych požiadaviek trvá aj viac dní, ak meníte alebo dopĺňate Vaše požiadavky, môže sa tento proces predĺžiť aj na týždne.

Ešte niečo, na čo Vás chceme upozorniť. Pri zájazdoch do exotiky si zväčša môžete vyberať zo širšej ponuky priamych alebo prestupových letov. Samozrejme, tie lepšie lety (s kratším čakaním na prestupe, denné, atď.) či už sú to priame alebo prestupové sa vypredajú oveľa skôr. Hotel teda v ponuke nájdete, ale let, ktorý ste hľadali tam už byť nemusí.

 

Počasie
Vedieť, čo očakávate od počasia v danej destinácii Vám môžu ušetriť nepríjemnosti počas dovolenky. Každý ma svoje preferencie, niekomu tropické búrky alebo silný vietor nevadí, iný chce stabilné počasie a teplé more.

Dominikánska republika
Teplotne stabilné počasie celý rok s obdobím zrážok od júna do novembra. Na severe (Puerto Plata) sa vyskytuje viac zrážok v priebehu celého roka, táto oblasť je poznačená aj silnejšími vetrami. Odporúčame navštíviť v období december-apríl, kedy sa vyskytuje najmenej zrážok.

Kuba
Teplotne stabilné počasie celý rok s obdobím zrážok od júna do novembra. Odporúčame navštíviť v období december-apríl, kedy sa vyskytuje najmenej zrážok.

Maurícius
Maurícius má v podstate iba dve ročné obdobia – leto od decembra do mája a zimu od júna do novembra. Hoci v zime Vás môžu prekvapiť aj zrážky, tie dlhodobé sú skôr výnimkou. Odporúčame dovolenku v prvých mesiach roka, neskôr sú na Mauríciu prítomné pomerne silné vetry.

Thajsko
Tropická destinácia s vysokými teplotami po celý rok a intenzívnym prechodom medzi suchým (november až apríl) a zrážkovým obdobím (máj až október). Odporúčame navštíviť od novembra do marca.

Kapverdy
Celoročné priaznivé počasie s relatívne krátkym zrážkovým obdobím od augusta do októbra. Kapverdy však odporúčame na návštevu celoročne.

 

Priame lety
Niektoré exotické z Viedne sú dostupné s priamymi letmi, ktoré sú u klientov mimoriadne obľúbené, preto treba pri nich počítať s vyššou cenou. Márne budete hľadať priame lety na Dominikánsku republiku a Kubu, ktoré však už dve sezóny nelietajú. Priamo z Viedne sa v sezóne 2019/2020 letí na Maledivy, Maurícius, do Dubaia, emirátu Šarjah a Kapského mesta. Viac informácií môžete nájsť v tomto článku.

Cyprus 2020: Top 6 hotelov, ktoré sa rýchlo vypredávajú

23.01.2020

Ostrov lásky, ako je často nazývaný je jednou z najobľúbenejších destinácií slovenských dovolenkárov. Unikátna poloha tohto ostrova spolu zaručujúca vyše 300 slnečných dní v roku, krásne viac »

Grécke ostrovy 2020 – Top 7 hotelov s najlepším pomerom ceny a kvality

17.01.2020

Niet rozmanitejšej destinácie v Európe ako Grécko, a to najmä vďaka svojim ostrovom, ktoré sú lákadlom pre dovolenkárov z celého sveta. Odhady návštevnosti známeho britského analytického viac »

Leto 2020: Top 7 hotelov v Turecku, ktoré sa rýchlo vypredávajú II.

08.01.2020

Náš prvý článok o tureckých hoteloch, ktoré sú mimoriadne obľúbené a často sa vypredávajú už vo first minute predaji sa stretol s dobrými ohlasmi. Preto Vám prinášame jeho pokračovanie viac »

zuzana čaputová, izrael

Čaputová navštívila v Jeruzaleme posvätné miesta kresťanstva a judaizmu

24.01.2020 16:54

Čaputová zároveň zastupuje Slovensko na piatom Svetovom fóre o holokauste.

špionáž, špión

Bulharsko vyhostilo dvoch ruských diplomatov obvinených zo špionáže

24.01.2020 16:48

Moskva v reakcii uviedla, že si vyhradzuje právo na adekvátnu odpoveď.

nehoda D1 kamión

D1 v smere z Bratislavy do Trnavy je pre nehodu neprejazdná

24.01.2020 16:42

Dôvodom je nehoda kamióna a osobného vozidla na 49. kilometri pri odbočke na R1.

SAD Zvolen, autobus, Banská Bystrica

Ľudia v Banskobystrickom kraji zostanú bez prímestských autobusov

24.01.2020 16:02

Väčšina prímestských autobusov v Banskobystrickom kraji prestane od soboty jazdiť. Dopravca a župa sa nedohodli.