Založ si blog

Strávte zimu 2020 v exotike – prehľad top 5 destinácií do 1000 EUR!

Zájazdy do exotických destinácií v posledných rokoch zaznamenali obrovský posun – v kvalite služieb, ale aj vo výhodných cenách, ktoré sa čoraz viac stávajú dostupné pre väčšiu skupinu cestujúcich. S dobrou ponukou Vás dovolenka v exotike môže vyjsť menej ako letná dovolenka v Stredomorí alebo v kvalitnom slovenskom hoteli.  My sme sa pozreli na ponuky zájazdov (ubytovanie, letenky, strava, transfer, poistenie insolventnosti, delegát) v exotických destináciách v období 1.1.2019- 30.4.2019 s odletom z Viedne, v ktorých sa zmestíte s cenou 1000 eur na osobu.

 

Kapverdy
Zaujímavá príroda, miestne pochúťky a raj pre surferov. To všetko hovoria o Kapverdách naši klienti. Osemdňový pobyt s prestupom cez Lisabon, stravou all inclusive v príjemnom 3+* hoteli sa začína na cene 900 EUR, kvalitný 4* hotel Vás bude stáť od 1050 eur na osobu. >> Pozrieť ponuky <<

 

Dominikánska republika
Prekrásne dlhé pieskové pláže, kus koloniálnej histórie, národné parky aj pozorovanie veľrýb. Jedna z naj destinácii pre slovenských turistov s hotelmi s výbornými službami. Osemdňový pobyt s prestupom cez Frankfurt, all inclusive stravou v príjemnom 3* hoteli sa začína na cene 995 EUR, kvalitný 4* hotel Vás bude stáť od 1150 eur na osobu. >> Pozrieť ponuky <<

 

Maurícius
Luxusná destinácia otvárajúca sa pre široké masy turistov. Rozprávkové pláže, panenská príroda a dobrosrdeční ľudia spolu s vysokým štandardom služieb zaručujú výbornú dovolenku.  Osemdňový pobyt s prestupom cez Frankfurt, polpenziou v príjemnom 3* hoteli sa začína na cene 1020 EUR, kvalitný 4* hotel Vás bude stáť od 1300 eur na osobu. >> Pozrieť ponuky <<

 

Thajsko
Zábava, nočný život, divoká príroda a jedlo, aké nikde inde neochutnáte. Thajsko vždy očarí a prekvapí. Osemdňový pobyt s prestupom cez Dubai, polpenziou v príjemnom 3+* hoteli sa začína na cene 890 EUR, kvalitný 4* hotel Vás bude stáť od 950 eur na osobu. >> Pozrieť ponuky <<

 

Kuba
Cestovateľská legenda, ktorú nemusíme osobitne predstavovať. Cigary, rum, tanec a nádherné pláže. Osemdňový pobyt s prestupom cez Paríž, stravou all inclusive v príjemnom 3* hoteli sa začína na cene 950 EUR, 4* hotel Vás bude stáť od 1100 eur na osobu. >> Pozrieť ponuky <<

 

Kedy rezervovať
Na začiatku blogu hneď malé upozornenie. Pri ponukách do exotických destinácií nefunguje fenomén last minute ponúk. Vyskytuje sa, ale oveľa menej ako to slovenskí klienti poznajú pri letných ponukách. Naopak, pri obľúbených hoteloch a v prípadoch, kde zostali už posledné izby, ceny ponúk výrazne stúpajú.

Všeobecné pravidlo sa nájsť nedá, väčšina klientov však kupuje zájazd jeden až štyri mesiace pred nástupom, niekedy aj polroka. Ak ste skupina, veľká rodina, alebo požadujete osobitný typ izieb doprajte si radšej na kúpu zájazdu viac času. Navyše, vybavenie takýchto špeciálnych požiadaviek trvá aj viac dní, ak meníte alebo dopĺňate Vaše požiadavky, môže sa tento proces predĺžiť aj na týždne.

Ešte niečo, na čo Vás chceme upozorniť. Pri zájazdoch do exotiky si zväčša môžete vyberať zo širšej ponuky priamych alebo prestupových letov. Samozrejme, tie lepšie lety (s kratším čakaním na prestupe, denné, atď.) či už sú to priame alebo prestupové sa vypredajú oveľa skôr. Hotel teda v ponuke nájdete, ale let, ktorý ste hľadali tam už byť nemusí.

 

Počasie
Vedieť, čo očakávate od počasia v danej destinácii Vám môžu ušetriť nepríjemnosti počas dovolenky. Každý ma svoje preferencie, niekomu tropické búrky alebo silný vietor nevadí, iný chce stabilné počasie a teplé more.

Dominikánska republika
Teplotne stabilné počasie celý rok s obdobím zrážok od júna do novembra. Na severe (Puerto Plata) sa vyskytuje viac zrážok v priebehu celého roka, táto oblasť je poznačená aj silnejšími vetrami. Odporúčame navštíviť v období december-apríl, kedy sa vyskytuje najmenej zrážok.

Kuba
Teplotne stabilné počasie celý rok s obdobím zrážok od júna do novembra. Odporúčame navštíviť v období december-apríl, kedy sa vyskytuje najmenej zrážok.

Maurícius
Maurícius má v podstate iba dve ročné obdobia – leto od decembra do mája a zimu od júna do novembra. Hoci v zime Vás môžu prekvapiť aj zrážky, tie dlhodobé sú skôr výnimkou. Odporúčame dovolenku v prvých mesiach roka, neskôr sú na Mauríciu prítomné pomerne silné vetry.

Thajsko
Tropická destinácia s vysokými teplotami po celý rok a intenzívnym prechodom medzi suchým (november až apríl) a zrážkovým obdobím (máj až október). Odporúčame navštíviť od novembra do marca.

Kapverdy
Celoročné priaznivé počasie s relatívne krátkym zrážkovým obdobím od augusta do októbra. Kapverdy však odporúčame na návštevu celoročne.

 

Priame lety
Niektoré exotické z Viedne sú dostupné s priamymi letmi, ktoré sú u klientov mimoriadne obľúbené, preto treba pri nich počítať s vyššou cenou. Márne budete hľadať priame lety na Dominikánsku republiku a Kubu, ktoré však už dve sezóny nelietajú. Priamo z Viedne sa v sezóne 2019/2020 letí na Maledivy, Maurícius, do Dubaia, emirátu Šarjah a Kapského mesta. Viac informácií môžete nájsť v tomto článku.

Dovolenka 2020: Grécke hotely s ponukou stravy pre celiatikov

30.06.2020

Grécko a grécke ostrovy patria už každoročne k najvyhľadávanejším dovolenkovým destináciám slovenských turistov. Každý z množstva gréckych ostrovov je niečím unikátny a zaujímavý, jedno však majú spoločné – horúce slnko, krásne pláže a teplé more. Navyše, občania Slovenskej republiky môžu vstupovať na územie Grécka na platný občiansky preukaz / [...]

Dovolenka 2020: Najkrajšie a bezpečné pláže v Grécku

29.06.2020

Grécko znova sprístupnilo verejné pláže, no pod prísnymi bezpečnostnými nariadeniami. Pre Vašu bezpečnosť prevádzkovatelia pláží budú napríklad musieť zaznamenávať počet návštevníkov, zaistiť minimálnu požadovanú vzdialenosť medzi slnečníkmi i ležadlami, či zabezpečiť, aby sa na ploche 1000 metrov štvorcových nachádzalo maximálne 40 ľudí. Stánky s [...]

Dovolenka 2020: TOP 4 bezpečných prímorských európskych destinácií + tipy na hotely

23.06.2020

Prinášame aktuálny prehľad TOP 4 bezpečných prímorských európskych dovolenkových destinácií s priaznivou epidemiologickou situáciou. Do týchto krajín môžete vstúpiť a vrátiť sa na Slovensko bez povinnosti absolvovať izoláciu/ karanténu a nemusíte sa preukázať negatívnym testom na ochorenie Covid-19. Takže kde už môžeme dovolenkovať? Grécko Grécko [...]

Ide o pravdu, Ján Krošlák,

Poslanec Krošlák v Ide o pravdu: Kolíkovú zachránil Heger

11.05.2021 20:00

Aká je situácia v poslaneckom klube OĽaNO? „Premiér Eduard Heger má podporu, Igor Matovič má aj kritikov. Ja som jedným z nich,“ povedal v relácii Ide o pravdu poslanec Ján Krošlák (OĽaNO).

Petra Vlhová, Zuzana Čaputová, veľky glóbus,

Výbor pre dres od Vlhovej začal konanie voči Čaputovej

11.05.2021 16:51, aktualizované: 16:59

Hlave štátu hrozí pokuta až vo výške 12 mesačných platov.

AstraZeneca

Rezort zdravotníctva pozastavil očkovanie vakcínou od AstraZeneca pre prvoočkovancov

11.05.2021 16:19

AstraZeneca sa spája s dvoma úmrtiami na Slovensku. Jej vedľajším nežiaducim účinkom je tvorba krvných zrazenín.

Daniel Lipšic

Lipšic verí v rozsudky vo viacerých závažných prípadoch už tento rok

11.05.2021 15:38

Špeciálny prokurátor spomenul Bödöra, Gašpara či Kováčika.