Založ si blog

Maurícius 2020 – výnimočná destinácia dostupná pre každého

Mnohým Slovákom pri ostrove Maurícius napadne predstava mimoriadne drahej dovolenky na jednom z najkrajších ostrovov sveta. Časy sa však zmenili a dovolenka v bývalej britskej kolónii, ktorá sa preslávila krásnou prírodou s divokými vodopádmi a jednou z najvyhľadávanejších poštových známok na svete (Modrý Maurícius) je v príjemných cenách prístupná aj pre Slovákov. Týždňová dovolenka cez cestovnú kanceláriu s polpenziou v 3* hoteli na pláži začína na cene 1000 EUR, ak si chcete priplatiť za all inclusive vyjde vás to o 150 EUR na osobu drahšie. Kvalitný 4* hotel na pláži s all inclusivom na pláži Vás bude stáť od 1400 EUR na osobu.

 

Lety

Veľkou výhodou pre slovenských klientov je blízkosť letiska vo Viedni, ktoré ako jediné v strednej Európe poskytuje priamy let na Maurícius. Ten je obsluhovaný spoločnosťou Austrian Airlines a lieta z Viedne na Maurícius vždy v štvrtok (do 16.4.2020), sobotu (do 18.4.2020) a utorok (do 14.4.2020). Naspäť z Maurícia do Viedne sa dostanete priamym letom v piatok (do 17.4.2020), nedeľu (do 19.4.2020) a stredu (do 15.4.2020). V období máj až október je Maurícius dostupný len cez prestupové lety, priame lety potom začínajú lietať koncom októbra 2020. Samozrejme, pri priamom lete musíte počítať s vyššou cenou a rezerváciou vopred, keďže priame lety sú viac dopytované klientmi.

 

 

Počasie

Maurícius má v podstate iba dve ročné obdobia – leto od decembra do mája a zimu od júna do novembra. Leto je typické vyššími teplotami (priemerne okolo 26°C) ale aj množstvom zrážkom, ktoré kulminujú vo februári. Naopak pre zimu s priemernou teplotou 21°C je typické dlhšie suchšie obdobie doprevádzané silnejšími vetrami. Maurícius je známy svojimi mikroklimatickými rozdielmi, preto pri ceste autom po ostrove môžete zažiť viaceré prechody medzi dážďom a krásnym slnečným počasím. V mori sa však okúpete celoročne, keďže teplota mora v lete dosahuje 28°C a v zime sa pohybuje medzi 23°C a 25°C.

 

Obľúbené hotely slovenských cestovateľov

Le Palmista 3*

Cenovo výhodný 3* hotel s veľmi dobrým pomerom ceny a kvality. Nachádza sa len 150m od jednej z najznámejších pláži s bielym pieskom a tyrkysovou vodou lemovanou kokosovými palmami – Plage De Trou aux Biches.
Z hotela je to 60 minút na letisko a 20 minút do hlavného mesta Port Louis.

 

Anelia Resort & Spa 4*

Kvalitný hotel s príjemnými cenami ležiaci na pláži Flic en Flac v západnej časti ostrova. Táto pláž je jednou z najdlhších na ostrove a poskytuje pokojné kúpanie bez silných morských prúdov.

Shandrani Beachcomber Resort & Spa 5*

Luxusný rezort nachádzajúci sa na privátnom polostrove v letovisku Blue bay s výbornou stravou a službami. Hotel obklopujú tri samostatné pláže, každá odlišná s vlastnou krásnou scenériou.

 

Povinné doklady a kúpa zájazdu

Na Maurícius nepotrebujete osobitné víza ani vstupné karty, postačí cestovný pas s platnosťou minimálne 6 mesiacov po návrate z dovolenky. Cestovný pas sa samozrejme vyžaduje aj u každého cestujúceho dieťaťa. Pri cestách na Maurícius sa nevyžaduje žiadne osobitné očkovanie.

Naša skúsenosť dlhoročných predajcov zájazdov je, že zájazdy (balíčky) poskytované cestovnými kanceláriami po zobraní do úvahy všetkých zarátaných služieb (ubytovanie, strava, letenky, transfer, služby delegáta) sú často výhodnejšie ako nákup jednotlivých služieb. Najdôležitejší rozdiel v porovnaní s nákupom jednotlivých služieb, o ktorom sa málo vie, spočíva v právnych rizikách. Podľa platného zákona o zájazdoch, ktorý chráni všetkých spotrebiteľov štátov Európskej únie sú všetky zájazdy poistené proti insolventnosti. To znamená, že pri krachu cestovnej kancelárie sa poisťovňa postará o Vás, ak ste ešte na dovolenke, alebo Vám vráti zaplatenú a nespotrebovanú sumu zájazdu. Toto poistenie sa nevzťahuje však na osobitne zakúpené služby ako napr. letenky alebo ubytovanie, aj keď ste ich zakúpili v cestovnej kancelárii, ktorá je proti úpadku poistená. Navyše, ak si kúpite zájazd, cestovná kancelária zodpovedná za riadne splnenie služieb, to znamená, že napr. transfer musí nadväzovať na meškajúci let. Nemenej dôležitou je aj možnosť sťažovať sa na služby – ak Vám akákoľvek služba z balíčka nebola poskytnutá riadne, vždy sa môžete obrátiť na cestovnú kanceláriu, prípadne Slovenskú obchodnú inšpekciu alebo príslušný slovenský súd.

 

Maurícius pohľadom našej kolegyne
Naša kolegyňa Karin navštívili Maurícius vo februári 2018 a niekoľko svojich postrehov zhrnula do krátkeho rozhovoru:

Aký dojem na teba zanechal Maurícius?
Na Mauríciu sa nám veľmi páčilo a povedali sme si, že tu raz zoberieme svoje deti, ak samozrejme budú môcť absolvovať dlhšiu cestu lietadlom. A to nie len preto, že práve ostrov Maurícius sa stal miestom našich zásnub. Počasie v polovici februára sme zažili naozaj veľmi horúce, ktoré sme na pocit ani tak necítili, kým sa to po prvom dni neodzrkadlilo na našej pokožke. Ani vstup do mora nebol osviežením práve naopak zohriatím, more sme nazvali teplým čajom a tak sme sa radšej dali na poznávanie ostrova, nakoľko slnenie nie je to čo nás veľmi baví.

V ktorom hoteli ste boli ubytovaní?
Boli sme ubytovaní v hoteli C Palmar, do ktorého sme sa dostali úplnou náhodou nakoľko sme do poslednej chvíle nevedeli, kde budeme ubytovaní, kedže sme predtým absolvovali poznávací zájazd a záver sme strávili 5 dní v tomto výbornom hoteli, ktorý jednoznačne zodpovedá počtu hviezdičiek. Nie sme síce nároční turisti, ale tento hotel bol doslova rajom. Hotel je situovaný priamo na pláži, poskytuje výborné stravovanie vrátane morských plodov, izby sú priestranné a veľmi čisté ako aj všetko ostatné v celom aráli hotela. Personál bol veľmi priateľský, ochotný a veľmi milý a nápomocný. Hotel jednoznačne odporúčame.

Čo všetko sa Vám podarilo zažiť na ostrove?
Personál bol naozaj veľmi milý zabezpečili nám aj požičanie auta vo veľmi priaznivej cene 30 EUR/deň. Jazda autom na Suzuki Swift bola dobrodružná, ale samozrejme bezpečená, žiadne obavy z cestovania po krajine sme vôbec nemali, aj keď treba podotknúť, že sa jazdí na opačnej strane ako u nás na Slovensku. Navštívili sme park s obrovským množstvom voľne pohybujúcich sa suchozemských korytnačiek La vanille nature park a okrem toho v parku boli rôzne iné zvieratá a atrakcie, ako aj kŕmenie krokodílov – bolo naozaj veľkým zážitkom vidieť súboje týchto zvierat rôznych veľkostí. Ďalší “point of interest” bola turistika krásnym lesom Le Morne zakončená úchvátnym výhľadom. Absolvovali sme aj plavbu loďou, na ktorú nás ukecal miestny predavač na pláži. Loďou sme sa plavili k vodopádom popri lese, kde poskakovali rôzne druhy opíc. Na mieste sme zažili šnorchlovanie uprostred mora v priezračnej vode – a pre tých čo majú radi pláže tu bola krásna pláž na romantické dlhé prechádzky po bielom piesku pri tyrkysovom mori.

Cyprus 2020: Top 6 hotelov, ktoré sa rýchlo vypredávajú

23.01.2020

Ostrov lásky, ako je často nazývaný je jednou z najobľúbenejších destinácií slovenských dovolenkárov. Unikátna poloha tohto ostrova spolu zaručujúca vyše 300 slnečných dní v roku, krásne viac »

Grécke ostrovy 2020 – Top 7 hotelov s najlepším pomerom ceny a kvality

17.01.2020

Niet rozmanitejšej destinácie v Európe ako Grécko, a to najmä vďaka svojim ostrovom, ktoré sú lákadlom pre dovolenkárov z celého sveta. Odhady návštevnosti známeho britského analytického viac »

Leto 2020: Top 7 hotelov v Turecku, ktoré sa rýchlo vypredávajú II.

08.01.2020

Náš prvý článok o tureckých hoteloch, ktoré sú mimoriadne obľúbené a často sa vypredávajú už vo first minute predaji sa stretol s dobrými ohlasmi. Preto Vám prinášame jeho pokračovanie viac »

zuzana čaputová, izrael

Čaputová navštívila v Jeruzaleme posvätné miesta kresťanstva a judaizmu

24.01.2020 16:54

Čaputová zároveň zastupuje Slovensko na piatom Svetovom fóre o holokauste.

špionáž, špión

Bulharsko vyhostilo dvoch ruských diplomatov obvinených zo špionáže

24.01.2020 16:48

Moskva v reakcii uviedla, že si vyhradzuje právo na adekvátnu odpoveď.

nehoda D1 kamión

D1 v smere z Bratislavy do Trnavy je pre nehodu neprejazdná

24.01.2020 16:42

Dôvodom je nehoda kamióna a osobného vozidla na 49. kilometri pri odbočke na R1.

SAD Zvolen, autobus, Banská Bystrica

Ľudia v Banskobystrickom kraji zostanú bez prímestských autobusov

24.01.2020 16:02

Väčšina prímestských autobusov v Banskobystrickom kraji prestane od soboty jazdiť. Dopravca a župa sa nedohodli.