Založ si blog

Maurícius 2020 – výnimočná destinácia dostupná pre každého

Mnohým Slovákom pri ostrove Maurícius napadne predstava mimoriadne drahej dovolenky na jednom z najkrajších ostrovov sveta. Časy sa však zmenili a dovolenka v bývalej britskej kolónii, ktorá sa preslávila krásnou prírodou s divokými vodopádmi a jednou z najvyhľadávanejších poštových známok na svete (Modrý Maurícius) je v príjemných cenách prístupná aj pre Slovákov. Týždňová dovolenka cez cestovnú kanceláriu s polpenziou v 3* hoteli na pláži začína na cene 1000 EUR, ak si chcete priplatiť za all inclusive vyjde vás to o 150 EUR na osobu drahšie. Kvalitný 4* hotel na pláži s all inclusivom na pláži Vás bude stáť od 1400 EUR na osobu.

 

Lety

Veľkou výhodou pre slovenských klientov je blízkosť letiska vo Viedni, ktoré ako jediné v strednej Európe poskytuje priamy let na Maurícius. Ten je obsluhovaný spoločnosťou Austrian Airlines a lieta z Viedne na Maurícius vždy v štvrtok (do 16.4.2020), sobotu (do 18.4.2020) a utorok (do 14.4.2020). Naspäť z Maurícia do Viedne sa dostanete priamym letom v piatok (do 17.4.2020), nedeľu (do 19.4.2020) a stredu (do 15.4.2020). V období máj až október je Maurícius dostupný len cez prestupové lety, priame lety potom začínajú lietať koncom októbra 2020. Samozrejme, pri priamom lete musíte počítať s vyššou cenou a rezerváciou vopred, keďže priame lety sú viac dopytované klientmi.

 

 

Počasie

Maurícius má v podstate iba dve ročné obdobia – leto od decembra do mája a zimu od júna do novembra. Leto je typické vyššími teplotami (priemerne okolo 26°C) ale aj množstvom zrážkom, ktoré kulminujú vo februári. Naopak pre zimu s priemernou teplotou 21°C je typické dlhšie suchšie obdobie doprevádzané silnejšími vetrami. Maurícius je známy svojimi mikroklimatickými rozdielmi, preto pri ceste autom po ostrove môžete zažiť viaceré prechody medzi dážďom a krásnym slnečným počasím. V mori sa však okúpete celoročne, keďže teplota mora v lete dosahuje 28°C a v zime sa pohybuje medzi 23°C a 25°C.

 

Obľúbené hotely slovenských cestovateľov

Le Palmista 3*

Cenovo výhodný 3* hotel s veľmi dobrým pomerom ceny a kvality. Nachádza sa len 150m od jednej z najznámejších pláži s bielym pieskom a tyrkysovou vodou lemovanou kokosovými palmami – Plage De Trou aux Biches.
Z hotela je to 60 minút na letisko a 20 minút do hlavného mesta Port Louis.

 

Anelia Resort & Spa 4*

Kvalitný hotel s príjemnými cenami ležiaci na pláži Flic en Flac v západnej časti ostrova. Táto pláž je jednou z najdlhších na ostrove a poskytuje pokojné kúpanie bez silných morských prúdov.

Shandrani Beachcomber Resort & Spa 5*

Luxusný rezort nachádzajúci sa na privátnom polostrove v letovisku Blue bay s výbornou stravou a službami. Hotel obklopujú tri samostatné pláže, každá odlišná s vlastnou krásnou scenériou.

 

Povinné doklady a kúpa zájazdu

Na Maurícius nepotrebujete osobitné víza ani vstupné karty, postačí cestovný pas s platnosťou minimálne 6 mesiacov po návrate z dovolenky. Cestovný pas sa samozrejme vyžaduje aj u každého cestujúceho dieťaťa. Pri cestách na Maurícius sa nevyžaduje žiadne osobitné očkovanie.

Naša skúsenosť dlhoročných predajcov zájazdov je, že zájazdy (balíčky) poskytované cestovnými kanceláriami po zobraní do úvahy všetkých zarátaných služieb (ubytovanie, strava, letenky, transfer, služby delegáta) sú často výhodnejšie ako nákup jednotlivých služieb. Najdôležitejší rozdiel v porovnaní s nákupom jednotlivých služieb, o ktorom sa málo vie, spočíva v právnych rizikách. Podľa platného zákona o zájazdoch, ktorý chráni všetkých spotrebiteľov štátov Európskej únie sú všetky zájazdy poistené proti insolventnosti. To znamená, že pri krachu cestovnej kancelárie sa poisťovňa postará o Vás, ak ste ešte na dovolenke, alebo Vám vráti zaplatenú a nespotrebovanú sumu zájazdu. Toto poistenie sa nevzťahuje však na osobitne zakúpené služby ako napr. letenky alebo ubytovanie, aj keď ste ich zakúpili v cestovnej kancelárii, ktorá je proti úpadku poistená. Navyše, ak si kúpite zájazd, cestovná kancelária zodpovedná za riadne splnenie služieb, to znamená, že napr. transfer musí nadväzovať na meškajúci let. Nemenej dôležitou je aj možnosť sťažovať sa na služby – ak Vám akákoľvek služba z balíčka nebola poskytnutá riadne, vždy sa môžete obrátiť na cestovnú kanceláriu, prípadne Slovenskú obchodnú inšpekciu alebo príslušný slovenský súd.

 

Maurícius pohľadom našej kolegyne
Naša kolegyňa Karin navštívili Maurícius vo februári 2018 a niekoľko svojich postrehov zhrnula do krátkeho rozhovoru:

Aký dojem na teba zanechal Maurícius?
Na Mauríciu sa nám veľmi páčilo a povedali sme si, že tu raz zoberieme svoje deti, ak samozrejme budú môcť absolvovať dlhšiu cestu lietadlom. A to nie len preto, že práve ostrov Maurícius sa stal miestom našich zásnub. Počasie v polovici februára sme zažili naozaj veľmi horúce, ktoré sme na pocit ani tak necítili, kým sa to po prvom dni neodzrkadlilo na našej pokožke. Ani vstup do mora nebol osviežením práve naopak zohriatím, more sme nazvali teplým čajom a tak sme sa radšej dali na poznávanie ostrova, nakoľko slnenie nie je to čo nás veľmi baví.

V ktorom hoteli ste boli ubytovaní?
Boli sme ubytovaní v hoteli C Palmar, do ktorého sme sa dostali úplnou náhodou nakoľko sme do poslednej chvíle nevedeli, kde budeme ubytovaní, kedže sme predtým absolvovali poznávací zájazd a záver sme strávili 5 dní v tomto výbornom hoteli, ktorý jednoznačne zodpovedá počtu hviezdičiek. Nie sme síce nároční turisti, ale tento hotel bol doslova rajom. Hotel je situovaný priamo na pláži, poskytuje výborné stravovanie vrátane morských plodov, izby sú priestranné a veľmi čisté ako aj všetko ostatné v celom aráli hotela. Personál bol veľmi priateľský, ochotný a veľmi milý a nápomocný. Hotel jednoznačne odporúčame.

Čo všetko sa Vám podarilo zažiť na ostrove?
Personál bol naozaj veľmi milý zabezpečili nám aj požičanie auta vo veľmi priaznivej cene 30 EUR/deň. Jazda autom na Suzuki Swift bola dobrodružná, ale samozrejme bezpečená, žiadne obavy z cestovania po krajine sme vôbec nemali, aj keď treba podotknúť, že sa jazdí na opačnej strane ako u nás na Slovensku. Navštívili sme park s obrovským množstvom voľne pohybujúcich sa suchozemských korytnačiek La vanille nature park a okrem toho v parku boli rôzne iné zvieratá a atrakcie, ako aj kŕmenie krokodílov – bolo naozaj veľkým zážitkom vidieť súboje týchto zvierat rôznych veľkostí. Ďalší “point of interest” bola turistika krásnym lesom Le Morne zakončená úchvátnym výhľadom. Absolvovali sme aj plavbu loďou, na ktorú nás ukecal miestny predavač na pláži. Loďou sme sa plavili k vodopádom popri lese, kde poskakovali rôzne druhy opíc. Na mieste sme zažili šnorchlovanie uprostred mora v priezračnej vode – a pre tých čo majú radi pláže tu bola krásna pláž na romantické dlhé prechádzky po bielom piesku pri tyrkysovom mori.

Dovolenka 2020: Grécke hotely s ponukou stravy pre celiatikov

30.06.2020

Grécko a grécke ostrovy patria už každoročne k najvyhľadávanejším dovolenkovým destináciám slovenských turistov. Každý z množstva gréckych ostrovov je niečím unikátny a zaujímavý, jedno však majú spoločné – horúce slnko, krásne pláže a teplé more. Navyše, občania Slovenskej republiky môžu vstupovať na územie Grécka na platný občiansky preukaz / [...]

Dovolenka 2020: Najkrajšie a bezpečné pláže v Grécku

29.06.2020

Grécko znova sprístupnilo verejné pláže, no pod prísnymi bezpečnostnými nariadeniami. Pre Vašu bezpečnosť prevádzkovatelia pláží budú napríklad musieť zaznamenávať počet návštevníkov, zaistiť minimálnu požadovanú vzdialenosť medzi slnečníkmi i ležadlami, či zabezpečiť, aby sa na ploche 1000 metrov štvorcových nachádzalo maximálne 40 ľudí. Stánky s [...]

Dovolenka 2020: TOP 4 bezpečných prímorských európskych destinácií + tipy na hotely

23.06.2020

Prinášame aktuálny prehľad TOP 4 bezpečných prímorských európskych dovolenkových destinácií s priaznivou epidemiologickou situáciou. Do týchto krajín môžete vstúpiť a vrátiť sa na Slovensko bez povinnosti absolvovať izoláciu/ karanténu a nemusíte sa preukázať negatívnym testom na ochorenie Covid-19. Takže kde už môžeme dovolenkovať? Grécko Grécko [...]

Donald Trump

Trump: Moje znovuzvolenie si neželá Rusko, Čína ani India

08.08.2020 15:00

Americký prezident to uviedol v komentári k vyhláseniu šéfa americkej spravodajskej služby o pokusoch cudzích štátov ovplyvniť výsledky prezidentských volieb v USA.

Boris Kollár

Smer a Dobrá voľba poukázali na zmluvu medzi štátom a firmou Borisa Kollára

08.08.2020 13:02, aktualizované: 14:38

Ide o zmluvu medzi spoločnosťou, ktorá je vlastníkom Fun rádia, jej jediným vlastníkom je Kollár, a spoločnosťou Tipos, ktorej 100-percentným vlastníkom je Ministerstvo financií, teda štát.

Libanon Bejrút výbuchy obete Rusko pomoc materiálna

Po výbuchoch v Bejrúte pátrajú po 60 nezvestných, stav 120 zranených je kritický

08.08.2020 12:25

Výbuch v bejrútskom prístave bol podľa všetkého spôsobený vznietením 2750 ton dusičnanu amónneho — chemikálie používanej pri výrobe výbušnín a hnojív.

Maurícius / Loď /

Maurícius vyhlásil stav environmentálnej núdze

08.08.2020 11:27, aktualizované: 13:39

Vláda afrického štátu vyhlásila stav environmentálnej núdze po tom, čo z poškodenej nákladnej lode, ktorá uviazla na plytčine pri pobreží ostrova, začali unikať ropné látky.