Založ si blog

Exotika – Priame lety z Viedne 2019/2020

Ak už ste cestovali do exotiky, určite to poznáte – nájsť vhodný termín s priamym letom do Vami vybranej destinácie nie je vždy najľahšie.

Výber priamych letov je obmedzený iba na niektoré odletové a príletové dni, ich cena je zväčša vyššia a kapacita obmedzená. Ak teda plánujete exotiku s priamym letom, zaujímajte sa o kúpu zájazdu skôr, viaceré lety a hotely obľúbených termínoch sú vypredané aj mesiace dopredu. Pri kúpe zájazdov do exotiky sa totiž nestretávame s fenoménom last-minute ponúk, naopak, ceny zájazdov sa často zvyšujú pri blížiacom sa odchode.

 

Do niektorých destinácií (Varadero, Cancún, Zanzibar, Bali…) sa inak ako prestupovým letom nedostanete. Ale nemusíte sa obávať – logistika pri nádväzných spojov sa neustále zlepšuje a meškania spôsobujúce nenastúpenie na nadväzujúci let sú pomerne zriedkavé. Ak máte ponuku od cestovnej kancelárie alebo leteckej spoločnosti, vyberte si takú, aby doba medzi príletom prvého lietadla a odletom druhého bola aspoň dve hodiny (tri až štyri sú optimimum).

Vypracovať alternatívne ponuky s rôznymi letovými možnosťami Vám pomôžu naši predajcovia. Vyberte si ponuku na stránke www.reisen.sk, pošlite objednávku a budeme Vás spätne kontaktovať.

Ponuku priamych letov na sezónu 2019/2020 nájdete v nižšie priloženej tabuľke. Nenájdete v nej obľúbené priame lety do Varadera (Kuba), Havany (Kuba), Punta Cany (Dominikánska republika), Colomba (Srí Lanka) keďže túto sezónu ich z Viedne neprevádzkuje žiadna letecká spoločnosti.

 

Cestovateľov potešia nové linky do emirátu Šarjah a juhoafrického Kapského mesta.

 

Maurícius 2020 – výnimočná destinácia dostupná pre každého

06.12.2019

Mnohým Slovákom pri ostrove Maurícius napadne predstava mimoriadne drahej dovolenky na jednom z najkrajších ostrovov sveta. Časy sa však zmenili a dovolenka v bývalej britskej kolónii, ktorá viac »

First minute zľavy Vás prekvapia

25.11.2019

Letná predajná sezóna 2019 bola krátka a mnohí klienti sa sťažovali na nedostatok výhodných last minute ponúk. Pre mnohých však bolo ešte nepríjemnejším prekvapením zistenie, že ich obľúbený viac »

Slnečný Egypt 2019/2020 – tipy a rady

18.10.2019

Odlety Počas jesene 2019 a jari 2020 je možné lietať priamym letom do Hurghady iba z Bratislavy. Priame lety z Košíc začnú až v máji 2020 a potrvajú do septembra. Slovenskí turisti radi lietajú viac »

Irán protesty Chameneí potlačenie

AI: Pri zákrokoch voči protestom v Iráne zahynulo 304 ľudí

16.12.2019 06:19

Vyplýva to z novej bilancie ľudskoprávnej organizácie Amnesty International, ktorú zverejnili v pondelok.

Nicola Sturgeonová

Chceme samostatnosť, znie znovu zo Škótska

16.12.2019 06:00

Po sladkom triumfe prichádza ťažká výzva. Zo Škótska totiž znovu počuť, že nechce byť súčasťou Spojeného kráľovstva, ktoré už nebude členom Európskej únie.

parkovanie petržalka

Diskriminácia a ultimátum pri parkovaní v Petržalke?

16.12.2019 06:00

Kto nemá internet v mobile ani trvalý pobyt v Petržalke, má pri parkovaní smolu. Musí platiť 1 euro za každú hodinu.

Vinohradnícka,

Cesta zmizla, zmiznú zápchy? Ľuďom z obcí pri Bratislave svitá nádej

16.12.2019 00:00

Vinohradnícka cesta, pre ktorú kolabuje doprava z obcí na juhu Slovenska do Bratislavy, už neexistuje. Stavebné stroje ju zmenili na nepoznanie.