Založ si blog

Piesočné pláže skalnatého Chorvátska

Väčšina z nás si chorvátske pláže predstavuje ako plné štrku alebo kameňov. Väčšina pláží na tisícoch kilometrov pobrežia Jadranu je skôr kamenistá. Ale existuje aj veľa krásnych piesočných pláží v rôznych kútoch Chorvátska. Dajú sa nájsť na viacerých ostrovoch a niektoré sú oveľa krajšie a pokojnejšie, ako známe, turistami vyhľadávané kamenisté pláže.

 

Bačvice v meste Split

Vďaka vysokej kvalite služieb a čistote mora bola ocenená modrou vlajkou, čo je medzinárodne uznávané ocenenie pre kvalitné pláže. Rodičia si tu môžu pokojne oddýchnuť, pretože na ich ratolesti dozerajú profesionálny záchranári, zatiaľ čo sa deti môžu vyblázniť v zábavnom parku s tobogánmi aj gumeným zámkom. V blízkosti pláže nájdete osvieženie v baroch, reštauráciách, kaviarňach aj cukrárňach. Ak ste prišli za zábavou, určite nevynechajte klub Tropic priamo na pláži, kde zábava trvá až do ranných hodín.

Na pláži sú k dispozícii sprchy, beach-bar, lehátka a slnečníky na prenájom, aj iné služby. Nechýbajú ani športové aktivity ako tenis, plážový volejbal či potápanie. Je len na vás, ako na pláži chcete stráviť čas.

Bačvice pláž

Pláž Crni Molo v Crikvenici

Ďalšou z pláži, ktorú vyhľadávajú najmä rodiny s deťmi je Crni Molo. Patrí k piesočnatej pláži Gradsko kupalište, známej pre svoje plytké zátoky, ktoré sú pre deti ako stvorené. Denne sa tu organizujú hodiny aerobiku pre návštevníkov. Neodmysliteľnou súčasťou ponuky sú športové aktivity a nechýba ani obľúbený picigin. Aj preto Crni Molo obľubujú nielen rodiny s deťmi, ale aj mladí aktívni turisti.

Sprchy, lehátka a slnečníky sú samozrejmosťou a občerstviť sa môžete priamo na pláži alebo v blízkych baroch či reštauráciách na okolí. Na pláž si môžete doniesť aj svojich domácich maznáčikov a bez problémov si s nimi užívať azúrové more. Nechýba ani prístup pre zdravotne postihnutých ľudí. Ubytovať sa dá nielen v klasických apartmánoch, ale aj v rekreačných domoch, ktoré ponúkajú viac súkromia.

Last minute Kalendár

Prosika na ostrove Pag

Ideálne miesto na rodinnú dovolenku. Tak by sa dala jednou vetou opísať pláž z piesku a jemného štrku, ktorá sa nachádza neďaleko mestečka Pag na ostrove rovnakého mena. Prečo ideálna? Lebo sa k nej môžete dostať takmer akokoľvek, pešo, bicyklom, autom alebo aj na skútri. A pre návštevníkov je v ponuke pre každého niečo.

Tí najmenší si môžu užiť tobogán či detské ihrisko. Vy sa môžete zatiaľ slniť, alebo odpočívať v tieni slnečníka. Ak máte radšej aktívne strávený čas, môžete sa vyblázniť na vodnom skútri alebo si zahrať s kamarátmi plážový volejbal. Pre starších je tu aj možnosť využiť vodné bicykle a dopriať si pokoj ďalej od pobrežia.

Pag pláž Prosika

Pag je jedným z mála miest v Chorvátsku, kde si môžete dopriať aj liečivé procedúry vďaka liečivému bahnu. Neďaleko pláže je pre tento účel bazén s bahnom. Ak teda uvidíte ľudí natretých čiernym bahnom, nečudujte sa.

Osvieženie na pláži si môžete dopriať v plážovom bare, alebo si môžete zájsť do niektorej z blízkych reštaurácií neďaleko pláže. Ochutnajte vynikajúce čerstvé jedlá a osviežujúce nápoje. Na pláži nechýbajú ani sprchy a kabínky na prezliekanie. Môžete si tak vychutnať celú dovolenku naplno.

Južne od mesta Rovinja smerom na Pulu sa rozlieha viac ako 700 metrov dlhá pláž z jemného štrku a piesku.

 

—————

Zájazdy a last minute slovenských cestovných kancelárií do Chorvátska nájdete na stránkach:
http://last-minute.travel.sk/chorvatsko/

Zájazdy rakúskych a nemeckých cestovných kancelárií do Chorvátska nájdete na stránkach:
http://www.reisen.sk/dovolenka/chorvatsko/

—————

Veštar

Nachádza sa v chránenej zátoke ktorej pobrežie je dobre zalesnené, takže majú návštevníci dostatok chládku v horúcich letných dňoch. Pre rodiny s deťmi je zaujímavá stredná časť pláže, kde je plytká voda až do vzdialenosti 50 metrov od brehu a dno je pokryté pieskom. Deti sa tak môžu pokojne hrať vo vode. Dozerajú na nich aj plavčíci, takže si rodičia môžu trochu oddýchnuť.

Na severnej strane zátoky je pláž posiata okruhliakmi a je vyhradená pre nudistov. Na juhu sú väčšie kamene, ale pláž je vhodná na opaľovanie alebo chytanie rýb. V čistej vode, vďaka ktorej získala pláž ocenenie Modrá vlajka, sa môžete potápať aj šnorchlovať.

Veštar

Čas môžete stráviť aj rôznymi športovými aktivitami, ako plážový volejbal, tenis či minigolf. Máte možnosť zabaviť sa aj s deťmi v aquaparku. Tunajšie špeciality si môžete vychutnať v miestnej reštaurácii a osvieženie si doprajte v niektorom bare. Nie je to síce zadarmo, pretože Veštar je v skutočnosti kemp, ale vstupné 20 Kún nie je až tak veľa. Čo myslíte?

Na malom odľahlom ostrovčeku nazývanom Susak sa nachádza hneď niekoľko zaujímavých pláží. Niektoré sú pieskové, iné kamenisté. Tú najväčšiu, a zároveň pieskovú, nájdete v zátoke, pri dedinke rovnakého mena.

Spiaza

Vďaka jemnému piesku a plytkej vode je vhodným miestom pre rodiny s malými deťmi. Tí, ktorí prídu na ostrov prvýkrát, majú pocit akoby sa preniesli do minulosti. Život tu plynie celkom iným tempom, k čomu prispieva aj fakt, že na ostrove neexistujú asfaltové cesty, iba úzke cestičky pre ľudí a vozíky. Ľudia tu okrem toho hovoria špecifickým nárečím, ktoré je zloženinou niekoľkých jazykov. Preto sa tu turisti často cítia ako v inom svete.

Pláž ostrov Susok

Pláž Spiaza ponúka rôzne športové aktivity a osvieženie počas dňa si môžete dopriať v niektorej z reštaurácií či kaviarní pozdĺž pláže. Na ostrov sa dá dostať denným trajektom z Lošinja, alebo katamaranom z Rijeky.

Ak hľadáte pokojné miesto na oddych, ostrov Susak vám ho ponúka. Nie však na pláži Spiaza. Nájdete ho skôr na pláži Bok, vzdialenej len niekoľko metrov od pláže Spiaza. Dostať sa na ňu môžete loďou alebo pešo. Pri plavbe sa vám naskytne úchvatný výhľad na dosiaľ nedotknutú prírodu a na málo navštevovanej pláži môžete stráviť romantické chvíle so svojou láskou. Okrem malej kaviarničky a všadeprítomného piciginu tu máte k dispozícii vodné bicykle a nechýbajú lehátka a slnečníky na prenájom.

Či už ste na dovolenke s rodinou alebo s priateľmi, na ostrove Susak si môžete dopriať oddych, trochu dobrodružstva aj zábavu. Výber nechám na vás.

 

Autor: Štefan Pribula

Dovolenka 2020: Grécke hotely s ponukou stravy pre celiatikov

30.06.2020

Grécko a grécke ostrovy patria už každoročne k najvyhľadávanejším dovolenkovým destináciám slovenských turistov. Každý z množstva gréckych ostrovov je niečím unikátny a zaujímavý, jedno však majú spoločné – horúce slnko, krásne pláže a teplé more. Navyše, občania Slovenskej republiky môžu vstupovať na územie Grécka na platný občiansky preukaz / [...]

Dovolenka 2020: Najkrajšie a bezpečné pláže v Grécku

29.06.2020

Grécko znova sprístupnilo verejné pláže, no pod prísnymi bezpečnostnými nariadeniami. Pre Vašu bezpečnosť prevádzkovatelia pláží budú napríklad musieť zaznamenávať počet návštevníkov, zaistiť minimálnu požadovanú vzdialenosť medzi slnečníkmi i ležadlami, či zabezpečiť, aby sa na ploche 1000 metrov štvorcových nachádzalo maximálne 40 ľudí. Stánky s [...]

Dovolenka 2020: TOP 4 bezpečných prímorských európskych destinácií + tipy na hotely

23.06.2020

Prinášame aktuálny prehľad TOP 4 bezpečných prímorských európskych dovolenkových destinácií s priaznivou epidemiologickou situáciou. Do týchto krajín môžete vstúpiť a vrátiť sa na Slovensko bez povinnosti absolvovať izoláciu/ karanténu a nemusíte sa preukázať negatívnym testom na ochorenie Covid-19. Takže kde už môžeme dovolenkovať? Grécko Grécko [...]

veroniak remišová

Remišová: Za ľudí je v parlamente jediná seriózna stredová strana

03.08.2020 21:00

Veronika Remišová nevidí dôvod, aby sa strana Za ľudí musela spájať s inými politickými subjektami.

juan carlos

Bývalý kráľ Juan Carlos oznámil, že opúšťa krajinu

03.08.2020 19:29

Juana Carlosa v súčasnosti vyšetruje španielsky Najvyšší súd v súvislosti korupčnými aktivitami.

požiar hasiči bratislava

Bratislavskí hasiči zasahujú pri požiari na Rožňavskej ulici

03.08.2020 17:37

Na mieste zasahuje 21 hasičov s 5 kusmi hasičskej techniky. Pozrite si video.

Ján Hrubala

Vo výberovom konaní na post predsedu ŠTS získal najviac bodov Hrubala

03.08.2020 15:34

Ministerka spravodlivosti Kolíková si teraz môže a nemusí z úspešných uchádzačov vybrať nového predsedu.