Založ si blog

Ako najvýhodnejšie nájsť last minute

Ak ste aj vy nadšenec cestovania na poslednú chvíľu, určite pokračujte v čítaní tohto článku. Veľa našich klientov s prichádzajúcou letnou sezónou sa zameriava na vyhľadávanie last minute ponúk, avšak často si nezvolia vhodný postup, a  sú zo samotného vyhľadávania mimoriadne rozčarovaní. V tomto článku Vám poradím, akým spôsobom hľadať last minute, na čo sa vopred pripraviť a aké nástroje Vám pri vyhľadávaní dobrých ponúk pomôžu.

 

Nie všetko sa dá v last minute kúpiť

Ak si myslíte, že last minute ponuky sa týkajú každého hotela, ste na omyle. Mnohé obľúbené hotely sú vypredané už vo februári a cena za prípadne voľné izby, o ktoré majú klienti veľký záujem sa v sezóne dokonca zvyšuje. Cestovné kancelárie ponúkajú v predpredaji (tzv. first minute) porovnateľné zľavy so zľavami, ktoré sa ponúkajú pri last minute zájazdoch.

Výhodné last minute ponuky a ultra last minute ponuky sa vzťahujú na obmedzené množstvo zostávajúcich izieb. Preto je náročnejšie kúpiť last minute ponuku pre väčšiu skupinu osôb prípadne obstarať špecifický druh izby (napr. rodinná izba, suita, mezonet).

Predovšetkým pre rodiny s viacerými detičkami odporúčame hľadať ponuky dovoleniek aspoň v mesačnom predstihu.

Rozhodujúce je aj obdobie – najviac last minute ponúk je všeobecne v júni a v septembri, ich počet a výška zľavy klesajú k stredu sezóny, teda k prelomu júla a augusta.

 

Buďte pripravení

Ak budete vopred pripravení, Vaša šanca na obstaranie zájazdu vo výhodnej cene sa výrazne zvýši. Nezabúdajte, že okrem Vás vyhľadávajú last minute ponuku aj tisíce ďalších cestovateľov. Ak sa objaví dobrá ponuka, budú mať o ňu záujem. Majte nachystané finančné prostriedky na úhradu zájazdu či už priamo na pobočke cestovnej agentúry alebo prostredníctvom webu či telefónu. Môžu rozhodovať  minúty.

Nepodceňte drobnosti, ktoré Vám môžu znepríjemniť už zakúpenú last minute dovolenku. Do štátov EÚ musíte mať platný občiansky preukaz (vo všeobecnosti by mal byť platný aspoň 6 mesiacov po návrate z dovolenky). Vaše dieťa bude vždy potrebovať cestovný pas, ak ešte nemá občiansky preukaz vydaný.

Ak cestujete mimo štáty Európskej únie, cestovný pas (platný 6 mesiacov po návrate z dovolenky) budete potrebovať vždy.

Pozor pri kúpe zájazdu na Cyprus, na južný Cyprus (grécku časť) cestovný pas nepotrebujete, na severný Cyprus (turecká časť) však áno.

 

Nástroje na vyhľadávanie

Ako sa zorientovať v mori ponúk? Dôležité je byť v správnom čase informovaný. Cestovné kancelárie pravidelne aktualizujú svoje ponuky a pridávajú last minute ponuky. Aby vám „neodplávali“, ponúkame Vám nástroje, vďaka ktorým ich spoľahlivo nájdete.

 

Newsletter

Prihláste sa do nášho newslettra a budete dostávať pravidelné emaily s aktualizovanými last-minute ponukami priamo do Vašej emailovej schránky. Potom stačí na vybranú objednávku z emailu kliknúť, vypísať objednávku na našej stránke a naši pracovníci Vám okamžite overia vybraný last minute. Ak chcete byť ešte rýchlejší volajte nám priamo na 02/33872835

 

Travelnews

Webová stránka www.travelnews.sk prináša na jednom mieste prehľadný zoznam najnovších aktualizácii zliav. Zároveň si môžete filtrovať podľa odletového miesta, či už Bratislavu, Piešťany, Košice, Poprad alebo Sliač.

 

Last minute kalendár

Ak sa rozhodujete pre last minute podľa dátumu, určite kliknite na Last Minute kalendár, kde v chronologickej forme nájdete stovky last minute ponúk.

 

Ak máte vybrané, neváhajte, navštívte naše pobočky v Bratislave, Košiciach, Žiline, Banskej Bystrici, Námestove alebo volajte na 02/33872835 a naši pracovníci Vám ochotne s výberom zájazdu pomôžu.

Korfu – Smaragd Grécka

19.06.2019

Aj tak sa často nazýva najsevernejší iónsky ostrov. A nie je to vôbec prehnané. Ostrov Korfu, ktorý domáci nazývajú skôr Kerkyra, má vďaka veľkému množstvu zrážok a teplému podnebiu viac »

Travel novinky: Záplava júnových last minute ponúk

13.06.2019

Ak ste nadšencom vyhľadávania cestovateľských ponúk za najvýhodnejšie ceny, nemali by ste už dlho váhať. Prvé odlety zo slovenských letísk v Bratislave, Košiciach, Banskej Bystrice, Piešťanoch viac »

Last minute: Slnečné pobrežie – Bulharská riviéra

11.06.2019

Aj tak by sa dala nazvať najnavštevovanejšia časť bulharského pobrežia pri Čiernom mori. Svojou dĺžkou viac ako sedem kilometrov a šírkou cez 200 metrov určite spĺňa "parametre" riviéry. viac »

janov, most

V Janove oficiálne začali stavbu nového mosta

25.06.2019 23:14

Časť Morandiho mosta sa v talianskom Janove zrútil 14. augusta 2018. Tragédia si vyžiadala životy 43 ľudí.

biely dom, hovorkyňa, Stephanie Grishamová

Novou hovorkyňou Bieleho domu bude hovorkyňa Melanie Trumpovej

25.06.2019 21:51

Stephanie Grishamová nahradí Sarah Sandersovú, ktorá informovala o svojom odchode tento mesiac.

väznica, väzenie, basa, Leopoldov, väznica v Leopoldove,

ÚŠP nemá informácie o monitorovaní Kočnera a jeho obhajcov

25.06.2019 19:31

Marian Kočner stiahol žiadosť o prepustenie z väzby pre podozrenie z monitorovania jeho komunikácie s obhajcami.

boris johnson, plagát

Borisa môže zastaviť len Boris

25.06.2019 19:17

Johnson hrá v týchto dňoch o to, aby nepremárnil šancu vyhrať voľby na šéfa vládnych konzervatícov.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 38
Celková čítanosť: 105208x
Priemerná čítanosť článkov: 2769x

Autor blogu