Založ si blog

Ako najvýhodnejšie nájsť last minute

Ak ste aj vy nadšenec cestovania na poslednú chvíľu, určite pokračujte v čítaní tohto článku. Veľa našich klientov s prichádzajúcou letnou sezónou sa zameriava na vyhľadávanie last minute ponúk, avšak často si nezvolia vhodný postup, a  sú zo samotného vyhľadávania mimoriadne rozčarovaní. V tomto článku Vám poradím, akým spôsobom hľadať last minute, na čo sa vopred pripraviť a aké nástroje Vám pri vyhľadávaní dobrých ponúk pomôžu.

 

Nie všetko sa dá v last minute kúpiť

Ak si myslíte, že last minute ponuky sa týkajú každého hotela, ste na omyle. Mnohé obľúbené hotely sú vypredané už vo februári a cena za prípadne voľné izby, o ktoré majú klienti veľký záujem sa v sezóne dokonca zvyšuje. Cestovné kancelárie ponúkajú v predpredaji (tzv. first minute) porovnateľné zľavy so zľavami, ktoré sa ponúkajú pri last minute zájazdoch.

Výhodné last minute ponuky a ultra last minute ponuky sa vzťahujú na obmedzené množstvo zostávajúcich izieb. Preto je náročnejšie kúpiť last minute ponuku pre väčšiu skupinu osôb prípadne obstarať špecifický druh izby (napr. rodinná izba, suita, mezonet).

Predovšetkým pre rodiny s viacerými detičkami odporúčame hľadať ponuky dovoleniek aspoň v mesačnom predstihu.

Rozhodujúce je aj obdobie – najviac last minute ponúk je všeobecne v júni a v septembri, ich počet a výška zľavy klesajú k stredu sezóny, teda k prelomu júla a augusta.

 

Buďte pripravení

Ak budete vopred pripravení, Vaša šanca na obstaranie zájazdu vo výhodnej cene sa výrazne zvýši. Nezabúdajte, že okrem Vás vyhľadávajú last minute ponuku aj tisíce ďalších cestovateľov. Ak sa objaví dobrá ponuka, budú mať o ňu záujem. Majte nachystané finančné prostriedky na úhradu zájazdu či už priamo na pobočke cestovnej agentúry alebo prostredníctvom webu či telefónu. Môžu rozhodovať  minúty.

Nepodceňte drobnosti, ktoré Vám môžu znepríjemniť už zakúpenú last minute dovolenku. Do štátov EÚ musíte mať platný občiansky preukaz (vo všeobecnosti by mal byť platný aspoň 6 mesiacov po návrate z dovolenky). Vaše dieťa bude vždy potrebovať cestovný pas, ak ešte nemá občiansky preukaz vydaný.

Ak cestujete mimo štáty Európskej únie, cestovný pas (platný 6 mesiacov po návrate z dovolenky) budete potrebovať vždy.

Pozor pri kúpe zájazdu na Cyprus, na južný Cyprus (grécku časť) cestovný pas nepotrebujete, na severný Cyprus (turecká časť) však áno.

 

Nástroje na vyhľadávanie

Ako sa zorientovať v mori ponúk? Dôležité je byť v správnom čase informovaný. Cestovné kancelárie pravidelne aktualizujú svoje ponuky a pridávajú last minute ponuky. Aby vám „neodplávali“, ponúkame Vám nástroje, vďaka ktorým ich spoľahlivo nájdete.

 

Newsletter

Prihláste sa do nášho newslettra a budete dostávať pravidelné emaily s aktualizovanými last-minute ponukami priamo do Vašej emailovej schránky. Potom stačí na vybranú objednávku z emailu kliknúť, vypísať objednávku na našej stránke a naši pracovníci Vám okamžite overia vybraný last minute. Ak chcete byť ešte rýchlejší volajte nám priamo na 02/33872835

 

Travelnews

Webová stránka www.travelnews.sk prináša na jednom mieste prehľadný zoznam najnovších aktualizácii zliav. Zároveň si môžete filtrovať podľa odletového miesta, či už Bratislavu, Piešťany, Košice, Poprad alebo Sliač.

 

Last minute kalendár

Ak sa rozhodujete pre last minute podľa dátumu, určite kliknite na Last Minute kalendár, kde v chronologickej forme nájdete stovky last minute ponúk.

 

Ak máte vybrané, neváhajte, navštívte naše pobočky v Bratislave, Košiciach, Žiline, Banskej Bystrici, Námestove alebo volajte na 02/33872835 a naši pracovníci Vám ochotne s výberom zájazdu pomôžu.

Top 5+ pláží, ktoré ponúka Turecko

27.06.2019

Pre väčšinu dovolenkárov, ktorí navštevujú Turecko sú na prvom mieste nádherné pláže, ktoré sú rozosiate pozdĺž celého členitého pobrežia Anatólie. Mnohé z nich sú považované za viac »

Korfu – Smaragd Grécka

19.06.2019

Aj tak sa často nazýva najsevernejší iónsky ostrov. A nie je to vôbec prehnané. Ostrov Korfu, ktorý domáci nazývajú skôr Kerkyra, má vďaka veľkému množstvu zrážok a teplému podnebiu viac »

Travel novinky: Záplava júnových last minute ponúk

13.06.2019

Ak ste nadšencom vyhľadávania cestovateľských ponúk za najvýhodnejšie ceny, nemali by ste už dlho váhať. Prvé odlety zo slovenských letísk v Bratislave, Košiciach, Banskej Bystrice, Piešťanoch viac »

poplatok, dane, odvody, peniaze, banka

Firmy považujú prudké zvýšenie minimálnej mzdy za hazard

17.07.2019 12:07

Slovenská obchodná a priemyselná komora (SOPK) a Klub 500 nesúhlasia s návrhom odborárov na zvýšenie minimálnej mzdy na 635 eur.

Danko Cséfalvayová

Danko a Cséfalvayová sa sporia o pracovných zahraničných cestách

17.07.2019 12:03

Danko vyzýva Cséfalvayovú, aby nezneužívala vnútorné administratívne procesy NR SR na svoju politickú kampaň.

Matt Simister, Tesco

Šéf Tesca pre strednú Európu: Budúcnosť sú potraviny online

17.07.2019 12:00

Slovenskí zákazníci sa menia. Čoraz viac volia nákup na internete a nevyhráva už len nízka cena, hovorí generálny riaditeľ Tesca pre strednú Európu Matt Simister.

ukrajina, malaysia, JIT, vyšetrovanie, zostrelenie lietadla MH17, malajzia

Únia vyzvala Rusko na prevzatie zodpovednosti za zostrelenie letu MH17

17.07.2019 11:46, aktualizované: 12:11

Na lietadlo mali vystreliť strelu ruským raketovým systémom BUK.